Goniec.pl
Goniec.pl

Goniec.pl

Specjalistka TVP Info wypowiedziała się na temat in vitro. Niebywałe, co napisała, oburzające słowa

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

W ostatnich dniach w całej Polsce rozgorzała dyskusja na temat podręcznika do nowego przedmiotu szkolnego. Oczywiście chodzi o historię i teraźniejszość, która jest prawdziwym "oczkiem w głowie" ministra edukacji Przemysława Czarnka. Znajduje się w niej wiele kontrowersyjnych, konserwatywnych i obraźliwych opinii autora. Wielu Polaków jest oburzonych treścią książki, zarzucając władzy mowę nienawiści i pogardy. Teraz swoje trzy grosze wtrąciła ekspertka TVP Info, Anna Derewienko.

Wpis gwiazdy TVP wywołał prawdziwą burzę. Polacy są wściekli

W ostatnich dniach w sieci rozgorzała dyskusja na temat nowego, wymyślonego przez Przemysława Czarnka przedmiotu - historia i teraźniejszość. Dyskusja dotyczy w głównej mierze nowego podręcznika, autorstwa profesora historii Wojciecha Roszkowskiego.

Skażenie Odry. Naczelny "ekspert" TVP zszokował widzów swoją teorią o katastrofie

Skażenie Odry. Naczelny "ekspert" TVP zaskoczył widzów swoją teorią o katastrofie

CZYTAJ DALEJ

W publikacji znajdziemy wiele "mądrości" takich jak porównanie feminizmu z nazizmem, krytykę Unii Europejskiej czy liczne osobiste wstawki.

Największe emocje wzbudza jednak fragment o in vitro. W "rządowym" podręczniku do obowiązkowego przedmiotu uczniowie w całej Polsce będą się uczyć, że in vitro jest sztucznym zabiegiem, zabijającym naturalne tworzenie rodziny i tworzącym niekochane dzieci.

Te słowa wywołały oburzenie w sieci, głos zabrała między innymi Małgorzata Rozenek - matka trójki dzieci z in vitro. Zauważyła ona, że te opinie są bardzo uwłaczające dzieciom i rodzicom, zupełnie oderwane od rzeczywistości. Do jej zdania przyłączyło się wielu internautów, głos zabrało wielu rodziców i dzieci z in vitro.

W obronie skandalizującego profesora i jego podręcznika stanęła Anna Derewienko, oddana pracownica TVP Info. Jej słowa wywołały w mediach społecznościowych niemałe poruszenie.

Skandaliczna opinia komentatorki TVP w sprawie in vitro

Anna Derewienko jest stałą komentatorką TVP Info, jedną z prowadzących program "Jedziemy". Wcześniej nie była zbyt znana, dlatego postanowiła zdobyć popularność w typowym dla TVP sposób - jak najbardziej skandalicznymi wypowiedziami.

Okazuje się, że dla niej również temat in vitro jest niezwykle istotny, na tyle, że nie mogła się powstrzymać od opublikowania kilku gorzkich słów podczas oglądania telewizyjnej debaty w TVN24.

- Szczerze? Tylko się nie zes***cie! Pomyślcie do k**** nędzy o dzieciach z domów dziecka!!! Nie mogę tego słuchać! Tych bab się nie da słuchać! - napisała taktownie na swoim Twitterze.

W odpowiedzi na to jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że dzieci w domach dziecka, to dzieci z "naturalnych" ciąż, a te pochodzące z in vitro są bardzo wyczekiwane przez rodziców, którzy z rozmaitych powodów nie mogą ich mieć.

Dziennikarka jednak nie mogła się powstrzymać przed pociągnięciem dyskusji dalej i użyciu w niej bardzo niestosownego porównania.

- Z dziećmi z in vitro jest jak z psami z hodowli. Zamiast kupować te z hodowli i rozbudowywać hodowle, należy skupić się na psach już urodzonych - zauważyła błyskotliwie.

Goniec.pl

Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Dom piosenkarki zaskakuje wnętrzami, sypialnia robi wrażenie

Agnieszka Chylińska nie należy do osób, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Choć prowadzi popularnego Instagrama, raczej nie pokazuje tam za dużo o swojej rodzinie, związkach, czy jak wygląda jej życie na co dzień. Jednak w czasie pandemii zaczęła nagrywać jak opowiada bajki dla dzieci w swoim domu, podczas tych nagrań pokazała co nieco ze swojego wnętrza. Jej styl jest bardzo ciekawy, z pewnością nie należy do typowych polskich domów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt


Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Przybylska

Gwiazdy

Matka Anny Przybylskiej opowiedziała o odwiedzinach dzieci na grobie jej córki. Wzruszający gest

Czytaj więcej >
Doda rozpłakała się na wizji / Youtube/Polsat

Gwiazdy

Doda rozpłakała się na wizji. Powiedziała, że ma dość i jest zupełnie wykończona

Czytaj więcej >
Pogrzeb królowej Elżbiety II

Gwiazdy

Nie żyje gwardzista, który szedł obok trumny królowej Elżbiety II. Brytyjczycy opłakują nastolatka

Czytaj więcej >
DAVID ROSE/AFP/East News

Gwiazdy

Książę Harry chce spełnić jedno z ostatnich życzeń Elżbiety II. Ma wyrzuty sumienia?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu dziendobry.tvn.pl

Gwiazdy

Piotr Kraśko spowiada się w TVN. Na wszystkie kryminalne występki ma wytłumaczenie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

„Klan”. Barbara Bursztynowicz narzeka na to, co dzieje się na planie serialu

Czytaj więcej >