Goniec.pl
TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Małgorzata Rozenek nie jest zachwycona podręcznikiem szkolnym do nowego przedmiotu. Poszło o in vitro

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Małgorzata Rozenek od wielu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek w naszym kraju. "Perfekcyjna pani domu" od wielu lat bierze czynny udział w życiu publicznym, niejednokrotnie wypowiadając się na bieżące tematy. Gwiazda nie mogła wytrzymać i napisała na swoim Instagramie emocjonalny wpis. Sprowokował ją do tego podręcznik do nowatorskiego przedmiotu, Historia i teraźniejszość. Oburzyło ją poniżające potraktowanie tematu in vitro.

Kontrowersyjny nowy przedmiot w szkole Przemysława Czarnka

Polska oświata przeżywa ogromny kryzys - po pandemii i zdalnym nauczaniu w połączeniu z kolejnymi reformami wizjonera, Przemysława Czarnka, wielu uczniów i rodziców narzeka na stan polskiego szkolnictwa.

Ewa Błaszczyk

Niesłychane doniesienia o Mariannie Błaszczyk, zapadła ostateczna decyzja. Nazwisko słynnej mamy ciążyło jej od lat?

CZYTAJ DALEJ

Nie pomaga nawet obniżanie wymagań na egzaminie maturalnym. Niedawno tysiące absolwentów podstawówek musiało przechodzić gehennę podczas rekrutacji do liceum, ponieważ rządzący znów zapomnieli o fakcie, że jest to tak zwany podwójny rocznik.

Jarosław Kaczyński

"Tej chorobie trzeba zaradzić". Jarosław Kaczyński zapowiada kolejną reformę sądownictwa i uderza w prezydenta

CZYTAJ DALEJ

Przemysław Czarnek zdaje się jednak mieć jednak zupełnie nowy pomysł na to, by naprawić polską edukację. Jeśli komuś jest jeszcze mało zmian, to minister edukacji postanowił usunąć z programu szkoły podstawowej wiedzę o społeczeństwie i połączyć ją z historią. Efektem takiej roszady jest powstanie przedmiotu historia i teraźniejszość. Na naukę wos-u mogą liczyć tylko uczniowie liceum, którzy się zdecydują na to rozszerzenie.

Zaczynają się już jednak pojawiać krytyczne głosy dotyczące tegoż przedmiotu. Po pierwsze, niektórzy zauważają, że edukacja społeczna w Polsce już jest na niezwykle niskim poziomie, a dodatkowe jej ograniczanie nie przyniesie nic dobrego.

Poza tym łączenie dwóch przedmiotów jest także kontrowersyjnym pomysłem, szczególnie że w planie zajęć uczniowie będą mogli liczyć na jedną godzinę tygodniowo. Czy z takich zajęć można cokolwiek wynieść?

W ostatnich dniach w sieci skumulowały się krytyczne głosy - wszystko przez podręcznik do nowego przedmiotu.

Mają się tam pojawiać niestosowne, czy nawet ignoranckie komentarze dotyczące ateistów, porównania feminizmu do nazizmu, czy liczna krytyka Unii Europejskiej, za promowanie szkodliwych ideologii. Swoje oburzenie postanowiła wyrazić także Małgorzata Rozenek.

Małgorzata Rozenek reaguje na podręcznik do HiT

Dziennikarkę najbardziej poruszył fragment podręcznika poświęcony tematowi in vitro. W publikacji możemy bowiem przeczytać, że jest to metoda sztucznie ingerująca w naturalny proces rodzicielstwa, prowadząca do tworzenia w laboratoriach dzieci, które nie będą później kochane.

W odpowiedzi na to Rozenek zdecydowała się przypomnieć swoją własną historię związaną z in vitro. Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki tej metodzie, nie kryła oburzenia i postanowiła wyrazić je w długim wpisie na Instagramie. Autorka książki poświęconej in vitro przywołuje w poście słowa z podręcznika, w których ta metoda powiększania rodziny jest porównywana do hodowli, a także kontrowersyjne słowa o niekochanych dzieciach.

Poruszyła także temat niepłodności, która jest większym problemem, niż wielu mogłoby się wydawać. Na tę ciężką dolegliwość cierpi dziś 15-20% par w wieku rozrodczym. Na pomoc ze strony państwa niestety nie mogą liczyć, bowiem rząd PiS wycofał ponad rok temu dofinansowanie dla leczenia niepłodności. Dla wielu zatem jedyną opcją jest in vitro, co Małgorzata Rozenek postanowiła uświadomić autorowi podręcznika. Nie szczędziła w jego stronę ostrych słów.

- Treść podręcznika, która ma trafić do polskich szkół krzywdzi, powiedzmy to wprost; KRZYWDZI, SZKALUJE, PONIŻA...dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół. Przekłamuje rzeczywistość, podając za fakty coś, co nie ma z faktami nic wspólnego. Ma więc do czynienia więcej z niewyszukaną publicystyką, aniżeli treścią do nauczania historii i teraźniejszości.
Nie możemy pozwolić, żeby ta kwestia przeszła bez echa. Więc na pytanie autora „kto będzie kochał te dzieci?” Odpowiadam ku**a, JA! 
- napisała oburzona celebrytka.

Goniec.pl

Jak mieszka Agnieszka Chylińska? Dom piosenkarki zaskakuje wnętrzami, sypialnia robi wrażenie

Agnieszka Chylińska nie należy do osób, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Choć prowadzi popularnego Instagrama, raczej nie pokazuje tam za dużo o swojej rodzinie, związkach, czy jak wygląda jej życie na co dzień. Jednak w czasie pandemii zaczęła nagrywać jak opowiada bajki dla dzieci w swoim domu, podczas tych nagrań pokazała co nieco ze swojego wnętrza. Jej styl jest bardzo ciekawy, z pewnością nie należy do typowych polskich domów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Mucha, fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Anna Mucha nie ochrzciła swoich dzieci. Gwiazda podała dwa ważne dla niej powody

Czytaj więcej >
TVP

Gwiazdy

"Klan". Porwali ją i przez 17 lat więzili w haremie. Bohaterka wróciła do męża, ale ten związał się z inną

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Nina Terentiew szczerze wypaliła, co myśli o Dodzie. Nie bała się użyć mocnych słów

Czytaj więcej >
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk Junior znów głoduje. Jego sytuacja jest bardzo zła, nie stać go na życie

Czytaj więcej >
Youtube/JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski niczym szaman przewiduje, jaka zima czeka w tym roku Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Disco polo wróciło do TVP, choć miało zniknąć. Wszystko za sprawą żony Jacka Kurskiego

Czytaj więcej >