Goniec.pl
Sławomir Świerzyński

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Sławomir Świerzyński z Bayer Full napisał piosenkę dla Ukraińców. Treść może zaskakiwać

17 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Sławomir Świerzyński wraz z grupą Bayer Full opublikował nowy utwór. To ballada poświęcona wydarzeniom w Ukrainie. Z treści piosenki dowiedzieć możemy się o pomocy, jaką wschodnim sąsiadom niosą Polacy.

Piosenkarz wyjaśnił, że utwór powstał w niecały miesiąc po ataku Rosji na Ukrainę i ma być hołdem złożonym rodzinom zmagającym się z wojną.

Ukraina

Sukces ukraińskiej armii. Wojska dotarły pod granicę z Rosją

CZYTAJ DALEJ

Bayer Full powraca z nową piosenką

Bayer Full to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów w historii disco polo. Działająca od 1984 r. grupa wykreowała dziesiątki niezwykłych hitów, takich jak "Wszyscy Polacy", "Majteczki w kropeczki", czy "Blondyneczka".

Stałym filarem zespołu jest jego charyzmatyczny wokalista, Sławomir Świerzyński. Pochodzący z Gostynina piosenkarz, po latach nieobecności w mediach głównego nurtu, w ostatnim czasie wrócił do łask i często pokazuje się w telewizji.

Gwiazdor chętnie opowiada o swojej wierze w Boga oraz dzieli się spostrzeżeniami i obserwacjami społecznymi. Konserwatywny pogląd sprawił, że TVP Info wielokrotnie zapraszało go do swoich programów, w roli eksperta.

Choć w przeciągu ostatnich miesięcy, więcej słyszeliśmy o poglądach politycznych Świerzyńskiego, niż o jego muzyce, nieoczekiwanie na stronie Bayer Full pojawiła się nowa piosenka zespołu.

Andrzej Duda

Andrzej Duda opublikował wpis w środku nocy. Zwrócił się do wielu Polaków

CZYTAJ DALEJ

Hołd dla Ukrainy i Polski

"Mamo idę już, Ty zostaniesz tu, gdzie pomocną dłoń poda Polak brat" - tymi słowami rozpoczyna się nowy utwór Bayer Full, zatytułowany "Chcę żyć". Piosenka miała swoją premierę 9 maja. Jak podaje sam Sławomir Świerzyński, data ta ma swoją zasadność.

- Data premiery jest nieprzypadkowa - 9 maja, godzina także - ok. godziny 4:00 rano państwo ukraińskie zostało zaatakowane - wyjaśnił piosenkarz.

W istocie, utwór opowiada historię ukraińskiego mężczyzny, który pozostawia swoją matkę w Polsce, by wrócić do Ukrainy i walczyć z rosyjskim agresorem. W treści piosenki pojawiły się odwołania do pomocy, jakiej Polacy udzielają uchodźcom ze wschodniej granicy.

- Piosenka opowiada o tym, jak niespodziewane wydarzenia wojenne diametralnie zmieniły losy rodzin na Ukrainie i w Polsce oraz pomocy i wsparciu, jaką nasi wschodni sąsiedzi otrzymali od Polaków. Jest też o nadziei i marzeniach - czytamy na stronie Bayer Full.

Argentyński serial "Zbuntowany anioł" okazał się wielkim przebojem na świecie, w tym również i w Polsce. Zapewnił też sławę Natalii Oreiro, która wcielała się w postać Milagros. / fot. AFP/East News

Bawiła i wzruszała Polaków w "Zbuntowanym aniele". Niebywałe, co robi dziś Natalia Oreiro

Natalia Oreiro rozkochała w sobie polskich widzów występami w "Zbuntowanym aniele". Sprawdziliśmy, jak potoczyły się dalsze losy gwiazdy i czym zajmuje się obecnie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Niepokojące doniesienia o Janie Nowickim. Aktor traci pamięć, wyznał całą prawdę

  • Piotr Żyła ma ukryty talent. Skoczek chwycił za gitarę i wystąpił na weselu

  • Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Ryszard Kotys, fot. KAPiF

Gwiazdy

Ryszard Kotys miał żonę młodszą o 26 lat. Kobieta była wielką miłością aktora

Czytaj więcej >
Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >