Goniec.pl
TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Sąsiedzi Barbary Krafftówny ujawnili, co działo się przed jej śmiercią

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Barbara Krafftówna zmarła w nocy z 22 na 23 stycznia. Aktorka pod koniec życia mieszkała w Warszawie i często spotykała się ze swoimi sąsiadami. Starała się pozostać aktywna. "Super Express" zapytał mieszkających obok niej ludzi o to, jaka była.

Miałeś stłuczkę w ciągu 3 lat? Sprawdź czy Ci się należy dopłata lub odszkodowanie od wypłaconej rekompensaty

Aktorka znana była przede wszystkim z roli Honoratki w "Czterech pancernych i psie" oraz z działalności w Kabarecie Starszych Panów, w których zachwycała swoim humorem i ciepłym głosem.

Bartłomiej Waśniewski

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Co dzieje się z jej ojcem?

CZYTAJ DALEJ

Co o Barbarze Krafftównie sądzili jej sąsiedzi?

"Super Express" sprawdził, co o zmarłej niedawno aktorce sądzili jej sąsiedzi. Artystka pod koniec życia wciąż była bardzo aktywna i, jak się okazała, znajdowała sporo czasu również dla swoich sąsiadów.

Barbara Krafftówna pod koniec życia mieszkała w przestronnym mieszkaniu w Warszawie. Jej sąsiedzi są przekonani, że jej śmierć jest wielką stratą nie tylko dla świata artystycznego, ale również dla miejsca, w którym mieszkała. Była tu wprost uwielbiana.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Znałyśmy się tak długo, że trudno policzyć te wszystkie lata. Spotykałyśmy się najczęściej na podwórku. Na sąsiedzkie herbatki nigdy nie było czasu, bo Basia zawsze była w rozjazdach - mówiła pani Teresa mieszkająca tuż za ścianą.

Jak opowiadała pani Teresa, Barbara Krafftówna nigdy nie dała po sobie poznać, że jest gwiazdą. Starała się zawsze znaleźć czas i uśmiech dla swoich sąsiadów. Jak podkreślała kobieta, Krafftówna zawsze była dla wszystkich bardzo serdeczna i jej odejście było dużym ciosem.

Krafftówna do końca zachowała pogodę ducha

Pani Teresa wyjaśniła, że ze zmarłą Barbarą Krafftówną łączyły ją też przykre momenty. Zapewniła jednak, ze aktorka do końca nie straciła pogody ducha mimo wszystkich nieszczęść, które ją dotknęły.

- Jakiś miesiąc temu spotkałam ją, kiedy wracała z jakiegoś wydarzenia kulturalnego z siostrzenicą. Wyglądała bardzo dobrze i humor jej dopisywał. Nigdy nie narzekała na brak towarzystwa, ale siostrzenica zajmowała się nią bardzo serdecznie i była z tej relacji zadowolona - opowiadała pani Teresa.

O Barbarze Krafftównie opowiedział również inny z jej sąsiadów, pan Andrzej. Mówił, że często chodziła na spacery po Starym Mieście, a na Barbakanie miała swoją ulubioną kawiarnię, w której się zatrzymywała.

- Jak się nie spieszyła to zawsze chętnie porozmawiała i o życiu i o swoim ukochanym teatrze. Zawsze trzymały się jej żarty. Miała inteligentny dowcip i cudowny uśmiech. Smutno tu będzie teraz bez naszej pani Basi. Była barwnym ptakiem naszej okolicy i naszą dumą, choć nigdy nie uważała się tu za lepszą od kogoś innego - podkreślił.

Po długoletnim pobycie w Warszawie Barbara Krafftówna trafiła do ośrodku dla aktorów w Skolimowie, gdzie pozostała do końca swoich dni.

BLAWICKI PIOTR/East News / www.instagram.com/zorakorolyov / EAST NEWS / pixabay.com/pixel2013

Aż trudno uwierzyć, że ich z nami nie ma. Gwiazdy, które odeszły w 2021 roku

W 2021 roku Polacy opłakiwali śmierć wielu wybitnych postaci, a w szczególności artystów, którzy na zawsze zapisali się w historii kultury kraju i pamięci swoich fanów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy m.in. piosenkarza Krzysztofa Krawczyka, a także dziennikarza Kamila Durczoka i aktora Wiesława Gołasa. Oto galeria gwiazd, które odeszły w tym roku.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Kinga Rusin / KAPiF

Gwiazdy

Kinga Rusin wyjechała z Polski na stałe. Teraz żyje jak w bajce

Czytaj więcej >
Piotr Żyła / KAPiF

Gwiazdy

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Polski skoczek ma się czym pochwalić

Czytaj więcej >
Irena Santor, Krzysztof Cugowski / KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor opowiedziała o Krzysztofie Cugowskim. "Od zawsze mu to mówię"

Czytaj więcej >
Kim są córki Jurka Owsiaka? Fot. Kapif

Gwiazdy

WOŚP. Jurek Owsiak ma dwie córki. Jak wyglądają i czym się zajmują?

Czytaj więcej >
Bogusłąw Linda mógł grać u boku sławy. PRL go nie puściła. Fot. Kapif

Gwiazdy

Bogusław Linda u boku legendarnej aktorki. Do akcji wkroczyły służby

Czytaj więcej >
Waldemar Obłoza przyznał się do alkoholizmu. Żałuje swojego wyznania. Fot. Kapif

Gwiazdy

Gwiazdor "Na Wspólnej" walczył z chorobą alkoholową. Dramatyczne wyznanie

Czytaj więcej >