Goniec.pl
Cezary Pazura

Marek Bazak; Tricolors/East News

Cezary Pazura padł ofiarą zuchwałego oszustwa. Aktor zwrócił się do PKN Orlen

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Cezary Pazura powiadomił w mediach społecznościowych, że padł ofiarą oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał wizerunek artysty do promocji rzekomych inwestycji w PKN Orlen. Sama spółka stanowczo odcina się od fałszywych reklam, które pojawiają się w internecie.

Miałeś stłuczkę w ciągu 3 lat? Sprawdź czy Ci się należy dopłata lub odszkodowanie od wypłaconej rekompensaty

Aktor musiał być z pewnością w szoku, gdy zobaczył, że jego twarz pojawiła się na bannerach z logiem PKN Orlen bez jego zgody. Okazuje się, że o sprawie nie wiedziała również sama spółka.

Bartłomiej Waśniewski

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Co dzieje się z jej ojcem?

CZYTAJ DALEJ

Cezary Pazura ofiarą oszustwa

Cezary Pazura zamieścił na swoim InstaStory ostrzeżenie przed oszustami, których działalności padł ofiarą. Aktor opublikował screen przedstawiający ogłoszenie pochodzące ze strony na Facebooku pod nazwą "Najlepsze Inwestycje".

W treści ogłoszenia zachęca się do inwestowania w PKN Orlen. Z informacji dowiedzieć możemy się, że za powierzone 900 zł co miesiąc otrzymywać będzie można nawet 50 tys. zł. Zamieszczono również link do rejestracji.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoNa dołączonej grafice widzimy uśmiechniętego Cezarego Pazurę w bluzie z godłem Polski na piersi. W tle znajduje się jedna ze stacji paliw Orlen z wyraźnym logiem spółki. Treść komunikatu napisana została w pierwszej osobie sugerując, że to właśnie sam aktor zachęca do inwestycji.

- Moi drodzy! To oszuści! Nie dajcie się nabrać!! Wykorzystują wizerunek bezprawnie! Co na to PKN Orlen??? - napisał pod zamieszczonym screenem Cezary Pazura.

instagram.com/czarekpazura

instagram.com/czarekpazura

Orlen odpowiada

Choć aktor oznaczył w swoim poście oficjalny profil PKN Orlen, spółka nie zamieściła odpowiedzi. Postanowiliśmy zwrócić się więc do biura prasowego koncernu z prośbą o komentarz do zaistniałej sytuacji.

Przedsiębiorstwo stanowczo odcięło się od jakiegokolwiek związku ze stroną "Najlepsze inwestycje" i podkreśliło, że spółka nie prowadzi obecnie żadnej kampanii tego rodzaju. Zaznaczono też, że fałszywa reklama obecna w internecie nie jest pierwszym takim oszustwem.

- Autorzy mailingów i publikacji online podszywają się m.in. pod program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN ORLEN – „ORLEN w Portfelu”. Wykorzystują, również wizerunek Koncernu zachęcając do inwestowania w kryptowaluty lub proponując fałszywe inwestycje w handel ropą i gazem - napisano w odpowiedzi na list skierowany przez Goniec.pl

Biuro prasowe PKN Orlen zaapelowało o zachowanie ostrożności i zgłaszanie podejrzanych reklam na adres mailowy media@orlen.pl Zapewniło również, że spółka podjęła już czynności w celu wyeliminowania serwisów podszywających się pod PKN Orlen.

- PKN ORLEN podejmuje na bieżąco odpowiednie kroki prawne, aby możliwie najszybciej zablokować i usunąć z sieci serwisy, domeny i fanpage w mediach społecznościowych, z których pochodzą oferty. Działają one na szkodę PKN ORLEN, bezprawnie wykorzystują wizerunek Koncernu, Prezesa Zarządu Pana Daniela Obajtka oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Wojciecha Jasińskiego, jak również i innych pracowników Koncernu - czytamy w odpowiedzi na nasze pismo.

fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Z pewnością każdy pamięta uroczą Shirley Gladys Wright, bratanicę Kazimierza Pawlaka z filmu "Kochaj albo rzuć" Sylwestra Chęcińskiego. Jej wujek był w prawdziwym szoku, gdy dowiedział się, że brat Jaśko ma czarnoskórą córkę. Szybko jednak przekonał się do niej, a rasistowskie uprzedzenia odeszły w niepamięć. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Wcielająca się w postać Shirley amerykańska aktorka Duchyll Martin Smith przed występem w "Kochaj albo rzuć" miała za sobą tylko jedną rolę w filmie "The Monkey Hustle", gdzie partnerował jej popularny gwiazdor z "Obcego: 8 pasażera Nostromo", czy przygód Jamesa Bonda, Yaphet Kotto. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Niestety występy w dwóch uznanych dziełach nie przyniosły jej wielkiej kariery. Po "Kochaj albo rzuć" na ekranie pojawiła się dopiero w 2010 r. w niewielkiej roli w filmie "Innocent", który przeszedł bez wielkiego echa. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.

Pamiętacie Shirley z trzeciej części "Samych swoich"? Sprawdziliśmy czym gwiazda zajmuje się dzisiaj

Polscy kinomani dobrze pamiętają postać Shirley z komedii "Kochaj albo rzuć". Jak odtwórczyni roli radzi sobie dzisiaj w show-biznesie? Sprawdziliśmy co u niej słychać. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk Junior otrzymał niespodziewany cios od losu. Nikt nie potrafi pomóc

Czytaj więcej >
Unsplash/@glenncarstenspeters

Gwiazdy

Już dziś wieczorem "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1". Gdzie i o której oglądać?

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/lett -/\= from Luque, Paraguay

Gwiazdy

Nie żyje Alan White, legendarny perkusista zespołu YES. Miał 72 lata

Czytaj więcej >
Facebook/Tarocistka Anna Kempisty & MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Gwiazdy

Wróżka Anna Kempisty opowiedziała o następcy Putina. Opisała jego wygląd

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Sokołowska po raz pierwszy zaprezentowała ciążowy brzuszek. "Wspaniały czas"

Czytaj więcej >
Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Gwiazdy

Marcin Miller z komplikacjami po chorobie. Zespół Boys musiał odwołać wszystkie koncerty

Czytaj więcej >