Goniec.pl
Tadeusz Sznuk

Tricolors/East News

Rozważano zastąpienie Sznuka innym prezenterem? "Nagrano nawet próby"

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Choć wielu nie wyobraża sobie programu "Jeden z dziesięciu" bez Tadeusza Sznuka, popularny prowadzący miał być w pewnym momencie zastąpiony przez innego prezentera. Informacją o tego rodzaju planach podzielił się w najnowszej książce Roman Czejarek.

Tadeusz Sznuk prowadzi "Jeden z dziesięciu" na antenie TVP od 27 lat. Okazuje się jednak, że dla produkcji nie był niezastąpiony.

agata mlynarska

Agata Młynarska trafiła do szpitala. Dziennikarka ma poważne problemy zdrowotne

CZYTAJ DALEJ

Tadeusz Sznuk był "na wylocie"?

Zadziwiająca informacja o tym, że TVP na pewnym etapie planowało zastąpienie Tadeusza Sznuka innym prezenterem, pojawiła się w książce "Kultowe teleturnieje" Romana Czejarka, wydanej przez Słowne.

Program, który miał swoją premierę w 1994 r., wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Niezależnie od zmian zarządu państwowej telewizji, nikt do tej pory nie odważył się zdjąć go z anteny.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoWygrywać w show nie może każdy - wymagany jest ogromny zasób wiedzy z najróżniejszych dziedzin nauki i znajomość kultury. Występ w programie jest wyjątkowo prestiżowy dla tych, którzy potrafią poradzić sobie z trudnymi pytaniami zadawanymi przez Tadeusza Sznuka.

To właśnie on jest kołem napędowym "Jednego z dziesięciu". Elegancki, stonowany, inteligentny i dowcipny prezenter prowadzi program od samego początku istnienia. Okazuje się jednak, że w pewnym momencie TVP rozważało zastąpienie go kimś innym.

Nie ma ludzi niezastąpionych?

Tadeusz Sznuk wyznał, że TVP nagrała pilotażowy odcinek programu "Jeden z dziesięciu" bez jego udziału. Stacja zdecydowała się na próbę z innym prowadzącym.

- Taka tajemnica zbyt długo mimo wszystko się nie utrzyma - przyznał prezenter. - Zawsze prędzej czy później ktoś coś powie - dodał.

Jak stwierdził jednak, nie ma pojęcia, kim był jego potencjalny zastępca. Ostatecznie, jak przekonać mogą się wszyscy widzowie show, to wciąż Tadeusz Sznuk pełni rolę prowadzącego programu.

Jedyne zmiany od 1994 r. dotyczą scenografii i czołówki zapowiadającej "Jednego z dziesięciu". Przeniesiono go również z drugiego kanału Telewizji Polskiej do TVP1.

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Oficer wywiadu ocenia dalsze działania Aleksandra Łukaszenki

  • Angela Merkel oskarżona przez Beatę Szydło o łamanie zasad UE

  • Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec. "Jesteśmy suwerennym państwem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista i filmoznawca. Miłośnik kina - tego dobrego i tego złego również, kociarz i w pełni poprawny romantyk. Przez lata związany z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielał się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. był redaktorem portali WTV i Wawa Info. Obecnie pracuje w Goniec.pl, gdzie opisuje wydarzenia z Polski i ze świata. Stale współpracuje również z magazynem "Netfilm". Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski

Gwiazdy

Wiadomo, kto wystąpi na koncercie "Murem za Polskim Mundurem" w TVP

Czytaj więcej >
Jan Englert

Gwiazdy

Jan Englert pracował pod wpływem alkoholu. "Byłem nieźle wstawiony"

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Gwiazdy

Anna Mucha opublikowała w sieci zdjęcie z Barbarą Kurdej-Szatan

Czytaj więcej >
Dorota "Doda" Rabczewska

Gwiazdy

Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze wobec Dody

Czytaj więcej >
Jan Pospieszalski

Gwiazdy

Jan Pospieszalski zmaga się z COVID-19

Czytaj więcej >
Dorota Rabczewska

Gwiazdy

Prokuratura wydała oświadczenie w sprawie Dody

Czytaj więcej >