Rozporządzenie Rady Ministrów ws. obostrzeń już w Dzienniku Ustaw. Restrykcje nie znikną tak szybko
Rząd podjął decyzję w kwestii obostrzeń. Odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów trafiło już do Dziennika Ustaw. Miliony Polaków będzie zdziwionych decyzją gabinetu Mateusza Morawieckiego, który nie postanowił zorganizować specjalnej konferencji prasowej informującej o istotnych postanowieniach w kwestii restrykcji.
To już postanowione, rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące obostrzeń zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw . Rząd zdecydował, że obecne restrykcje zostaną przedłużone .
Rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia
"Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" zostało opublikowane. Co to znaczy?
CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆ
Pewne jest, że obostrzenia, które obecnie zmieniają życie Polek i Polaków będą obowiązywać dalej. Rząd zdecydował, że restrykcje w obecnym kształcie pozostaną z nami przez następny miesiąc .
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
Według rozporządzenia rządu Mateusza Morawieckiego limity i reszta obostrzeń pozostaje w swojej mocy do 28 lutego . Przypomnijmy, że dzień wcześniej - 27 lutego - skończy się nauka zdalna dla klas V szkoły podstawowych i starszych uczniów .
Kolejny miesiąc obostrzeń
Chociaż w poniedziałek 31 stycznia odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu , to nie poruszono na niej kwestii przedłużenia obostrzeń (więcej na ten temat przeczytasz > pod tym linkiem <).
Jakie restrykcje pozostaną w mocy do 28 lutego ? Przede wszystkim limity obowiązujące niezaszczepione osoby nadal będą mocno ograniczały funkcjonowanie restauracji , barów , kin , teatrów , czy hoteli , obiektów sportowych oraz miejsc sakralnych . Obecnie wynosi on 30 proc. maksymalnego obłożenia .
Co ważne, w przypadku okazania paszportu covidowego dana osoba nie zostaje wliczona do limitu , jednak ciężar ten przeniesiony został na usługobiorcę, a nie usługodawcę (więcej na ten temat przeczytasz > pod tym linkiem <).
Kolejnym obostrzeniem , które pozostaje aktualne, jest zakaz jedzenia oraz picia w czasie seansów w kinach . Decyzja rządu to również cios dla branży rozrywkowej i właścicieli części biznesów.
Rozporządzenie, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw, przedłuża zakaz działania klubów i dyskotek . Co więcej, do 28 lutego funkcjonować nie mogą wszystkie miejsca, gdzie udostępniane jest miejsce do tańczenia .
Utrzymuje się wysoki poziom zakażeń, a koronawrius wykrywany jest u kolejnych członków rządu
Walka rządu z pandemią nasiliła swój medialny wymiar po tym, jak Mateusz Morawiecki otrzymał w ramach protestu rezygnacje 13 z 17 członków Rady Medycznej . Niedawno ruszał szumnie zapowiadany program powszechnego testowania w aptekach, jednak był to falstart . Początkowo w akcji brały udział jedynie 64 apteki w całym kraju .
Tylko w poniedziałek 31 stycznia Ministerstwo Zdrowia podało, że pozytywny testy na obecność koronawirusa otrzymało w ciągu doby ponad 33 tys. osób . Tego samego dnia resort przekazał, że w najbliższym otoczeniu Adama Niedzielskiego w kierowanym przez niego resorcie wykryto COVID-19 . Wśród zakażonych znalazł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska .
Kilka dni wcześniej informacje o otrzymaniu pozytywnego testu poinformował minister obrony narodowej . - Czuję się dobrze, będę wykonywał swoje obowiązki podczas izolacji - zapewnił Mariusz Błaszczak .
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
Jak długo można trzymać w domu choinkę? Ksiądz wyznaczył konkretny termin
-
Wrzucili do puszki 50 tys. zł i patrzyli na reakcję wolontariuszy WOŚP
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl
Źródło: goniec.pl, wp.pl