Goniec.pl
TVN

TVN

Restauracja znana z "Kuchennych rewolucji" zbankrutowała. Właściciele nie mają za co żyć, proszą o pomoc

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Restauracja "Rumiane Bistro" znana wcześniej jako "Calabria" kończy swoją działalność. Właściciele, którzy wzięli udział w "Kuchennych rewolucjach" Magdy Gessler, postanowili sprzedać lokal wraz z przyległościami, bo, jak stwierdzili, nie stać ich nawet na wyprawkę dla dziecka.

Czy to, co się stało z lokalem, jest choć częściowo winą Magdy Gessler? Właściciele mają bardzo konkretne zdanie na ten temat.

Magda Gessler towarzyszy 2-letniej wnusi podczas obiadu. Internauci zachwyceni małą dziewczynką

Magda Gessler towarzyszy 2-letniej wnusi podczas obiadu. Internauci zachwyceni dziewczynką

CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy "Kuchennych rewolucji" nie mają za co żyć, proszą o pomoc

Kiedyś nazywali się "Calabria" i byli pizzerią. Po przybyciu Magdy Gessler restauracja znacząco zmieniła swój profil oraz wygląd - zamiast włoskiego placka zakrólowały ryby. Miało to wróżyć powodzenie, bo ryby są w okolicach Olsztyna niezwykle popularne, ale zdaje się, że biznes jednak nie zadziałał tak, jak chcieli właściciele.

"Calabria" była bardzo często odwiedzana przed pandemią, cieszyła się ogromną popularnością wśród lokalsów. Kiedy jednak dotknął ją kryzys, okazało się, że prowadzenie podobnej działalności nie jest takie proste.

O pomoc poproszono Magdę Gessler, a ta przeprowadziła na miejscu prawdziwą "kuchenną rewolucję", zmieniając "Calabrię" w "Rumiane Bistro". Sprzedawane na miejscu ryby miały być tutejsze i dobrej jakości. Na smak nie narzekano, ale niektórych klientów ceny zbijały z nóg.

Po jednym kryzysie przyszedł kolejny, tym razem związany z inflacją i podnoszeniem stóp procentowych. Raty kredytu wzrosły tak bardzo, że ostatecznie "Rumiane Bistro" zakończyło swoją działalność, o czym poinformowano na Facebooku.

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska odchodzi z „Dzień dobry TVN” po 15 latach. Zaskoczenie to mało powiedziane

CZYTAJ DALEJ

- To będzie nasz ostatni post jaki piszemy. Chcemy się z państwem pożegnać i podziękować za wspaniałe wspólne 12 lat. Z przykrością informujemy że zbankrutowaliśmy, kończymy działalność z dużym zadłużeniem, moją ciężką chorobą wywołaną przewlekłym stresem, z mnóstwem zobowiązań, z podwójną ratą kredytu, brakiem możliwości zakupu opału na okres zimowy, po prostu nas nie będzie stać. A nawet mały domek z 1938 roku trzeba ogrzać. Staraliśmy się utrzymać na powierzchni przez ostatnie dwa lata, pracując z Moniką po 21 dni bez dnia wolnego co nas obciążało fizycznie jak i psychicznie. Nasz synek idzie do pierwszej klasy, a nie mamy nawet na wyprawkę dla dziecka. Razem z Moniką wracamy do pracy na etat, ale nawet z dwóch etatów na początku nie damy sobie rady - tłumaczyli właściciele.

Ostatecznie poprosili również o pomoc. Na swoim profilu zamieścili ogłoszenia sprzedaży części swoich ruchomości, które znajdowały się w restauracji i służyły im do pracy. Wśród rzeczy na sprzedaż znalazły się zestawy ogrodowe oraz samochód, który jeszcze do niedawna rozwoził po Olsztynie zamówienia z bistro.

Oprócz tego okazało się, że można również wysyłać przelewy na konkretne konto, co pozwoliłoby się im utrzymać. W poście został podany numer oraz tytuł przelewu.

- Z ogromnym wstydem zwracamy się do ludzi o dobrym serduchu o pomoc, bez was nie damy rady. Przelew można zrobić na numer konta 20124015901111001014614070. W tytule wpisując POMAGAM. Z góry dziękujemy za każdą złotówkę. Bądźcie zdrowi i bezpieczni, raz jeszcze dziękujemy za wspólne 12 lat - przekazali.

Czy Magda Gessler miała z tym coś wspólnego? Właściciele zarzekają się, że nie, a gwiazda TVN dała im bardzo wiele, pokazując inną stronę gastronomii, za co są jej wdzięczni.

Tak wyglądało pierwsze spotkanie Kingi i Piotra, którzy kilka lat później zostali małżeństwem. Poznali się jeszcze jako licealiści, a chłopak proponował postaci Katarzyny Cichopek pomoc przy komputerze. / fot. "M jak miłość", 2000/MTL Maxfilm, Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/tvp.vod.pl

Niewiarygodne, jak zmienili się aktorzy z "M jak miłość". Wspominamy pierwsze odcinki serialu

"M jak miłość", to jeden z najbardziej cenionych przez Polaków seriali. Na antenie TVP obecny jest już od 2000 r. Przyjrzeliśmy się, jak wyglądali ulubieni bohaterowie telewidzów na początku ich drogi.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Magda Gessler wściekła, wydała oficjalny komunikat. Doszło do okropnego oszustwa, sprawą mają zająć się prawnicy

  • Lara Gessler przerwała milczenie, powiedziała, co działo się w jej rodzinnym domu. "Zostaliśmy sami"

  • "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Kiedy premiera nowego sezonu? Znamy sous chefów Mateusza Gesslera

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Poszukiwania i śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęły całą Polską. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci.
(fot. TRICOLORS/East News)

Gwiazdy

Piotr Woźniak-Starak zmarł w tragicznych okolicznościach. Tym żyła cała Polska. Dziś obchodzimy rocznicę jego śmierci

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Patrycja Markowska zdradziła smutne informacje na temat ojca. Lider zespołu Perfekt wróci na scenę?

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS / East News

Gwiazdy

Anna Popek zdradziła, co sądzi o inflacji. Gwiazda TVP opowiedziała o plusach drożyzny

Czytaj więcej >
Unsplash/@glenncarstenspeters

Gwiazdy

Dziś w tv 3. dzień Top of the Top Sopot Festival. 25-lecie TVN w Operze Leśnej. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
MARCIN WZIONTEK / SE / EAST NEWS

Gwiazdy

Magdalena Ogórek pochwaliła się "sukcesem" córki, zatuszowała istotny szczegół. Prawda szybko wyszła na jaw

Czytaj więcej >
fot. Goniec

Gwiazdy

Top of the Top Sopot Festival 2022. Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika. Jego kreacja przejdzie do historii

Czytaj więcej >