Goniec.pl
[II-51]

Piotr Molecki/East News

Pracownicy Polsatu złożyli wieniec na grobie Kory

31 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych na grobie Kory Jackowskiej pojawił się okazały wieniec od pracowników Polsatu, z którym związana była wokalistka. Pamięć o artystce jest więc wciąż żywa, o czym świadczą także liczne kwiaty i znicze przynoszone na cmentarz przez fanów i rodzinę wokalistki.

W tym roku minęły trzy lata od śmierci legendarnej wokalistki Kory. Jej odejście było ogromnym ciosem dla rodziny i fanów, którzy tłumnie zgromadzili się na świeckim pogrzebie piosenkarki. Relację z tego wydarzenia transmitowały największe polskie telewizje, w tym TVN24 i Polsat. Jak się okazało, mimo upływu czasu, pamięć o artystce wciąż jest żywa, a jej grób na warszawskich Powązkach zachwyca kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Zmiana na cmentarzach w strefie stanu wyjątkowego

CZYTAJ DALEJ

Grób Kory tonie w kwiatach

1 listopada to dzień zadumy i wspominania tych, których nie ma już wśród nas. Polacy masowo przychodzą na groby bliskich oraz innych ważnych dla nich osób. W tym roku święto połączone jest z weekendem, dzięki czemu wszyscy, którzy chcieli mogli przygotować się wcześniej, nie zwlekając do poniedziałku, gdy na nekropoliach pojawią się największe tłumy.

Grób Kory regularnie jest odwiedzany przez fanów i rodzinę, którzy dbają o to, by nigdy nie był on zaniedbany i by zawsze paliło się na nim światło. Jednak to 1 listopada przeżywa on prawdziwe oblężenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideoNieco wyprzedzając wszystkich zainteresowanych, mogiłę na Wojskowych Powązkach odwiedzili też pracownicy Polsatu, którzy zostawili na płycie okazały wieniec z szarfą. Na niej napisane zostało "Królowo, pamiętamy o Tobie, Przyjaciele z Polsatu".

Piękna wiązanka sprawiła, że miejsce spoczynku Kory wygląda naprawdę cudownie. Grób tonie w kwiatach i zniczach, które upamiętniają wielką artystkę. Podobny, niezwykle wzruszający symbol pamięci znalazł się także na grobie Pawła Królikowskiego, który także związany był ze stacją.

Polsat pamięta o Korze Jackowskiej

Kora Jackowska związana była z Polsatem przez kilkanaście edycji muzycznego show "Must be the music". Ekscentryczna jurorka była mocnym punktem programu, niejednokrotnie zaskakując wszystkich swoimi opiniami i decyzjami. Stacja Polsat nie odwróciła się od wokalistki nawet wtedy, gdy oskarżono ją o posiadanie narkotyków.

Piosenkarka zakończyła swoją współpracę ze stacją zaledwie dwa lata przed śmiercią. W 2016 roku, gdy z anteny zdjęto show, Kora otrzymała przytłaczającą wiadomość o remisji raka, którego zdiagnozowano u niej w 2013 roku.

Zmarła 28 lipca 2018 o godzinie 5:30 w otoczeniu rodziny i przyjaciół w domu w Bliżowie. Kilka miesięcy wcześniej jej menedżerka poinformowała media o dobrym stanie piosenkarki, jej planach koncertowych i powrocie do pracy w studiu. Po śmierci wokalistki cała Polska pozostawała w żałobie, a kondolencje rodzinie składali najwyżsi politycy, tacy jak prezydent Andrzej Duda.

Screen z materiału "Super Express" pt. "Przechodziliśmy obok grobu Kory i osłupieliśmy! Trzy lata po śmierci coś takiego. Mamy dowód!"

Screen z materiału "Super Express" pt. "Przechodziliśmy obok grobu Kory i osłupieliśmy! Trzy lata po śmierci coś takiego. Mamy dowód!"

Screen z materiału "Super Express" pt. "Przechodziliśmy obok grobu Kory i osłupieliśmy! Trzy lata po śmierci coś takiego. Mamy dowód!"

Screen z materiału "Super Express" pt. "Przechodziliśmy obok grobu Kory i osłupieliśmy! Trzy lata po śmierci coś takiego. Mamy dowód!"

Porażająca wiadomość tuż przed Wszystkimi Świętymi. Polacy mogą się wściec

Tegoroczne obchody Wszystkich Świętych będą dla Polaków wyjątkowo drogie. Osoby, które nie zdążyły zrobić zakupów podczas promocji w dyskontach, będą musiały wydać krocie na przycmentarnych bazarkach. Ceny, które zobaczyliśmy na warszawskim Bródnie, są zdumiewające. / fot. Bartłomiej Cieślak

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Super Express

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia Marcin Flis opłakuje ojca. Fot: screen z programu Chłopaki do wzięcia, Polsat Play, 2022

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Marcin Flis przeżył rodzinną tragedię. Rozpłakał się przed kamerami

Czytaj więcej >
Stanisław Soyka ma problemy ze zdtowiem. Foto: Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Stanisław Soyka odwołał koncert z powodu "ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej"

Czytaj więcej >
Łukasz Nowicki mówi o zmarłym ojcu. Foto: TRICOLORS/East News /  Mateusz Kostka, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Gwiazdy

Łukasz Nowicki przerwał milczenie po śmierci Jana Nowickiego. "Zastygłem"

Czytaj więcej >
Andrzej Piaseczny jest gejem

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny był na paradzie równości. Wspomniał o swoim związku

Czytaj więcej >
Roksana Węgiel wyostrza wizerune. Foto Instagram @roxie_wegie

Gwiazdy

Roksana Węgiel zrywa z wizerunkiem grzecznej dziewczynki. Odważne zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >