Goniec.pl
Gala z okazji 30-lecia Polsatu. Fot: materiały prasowe

materiały prasowe

Polsat szykuje wielką galę z okazji 30-lecia. Jeden występ zwróci szczególną uwagę

30 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Polsat ma już 30 lat i chociaż jubileusz nie jest tak okazały, jak siedemdziesiątka Telewizji Polskiej, to zaplanowana na 6 grudnia gala ma przejść do historii. Wydarzenie zaplanowano z prawdziwym rozmachem, a na scenie pojawią się tuzy polskiej piosenki. Jeden wspólny występ zwraca szczególną uwagę. Co szykuje Polsat?

Polsat organizuje wielką galę z okazji 30-lecia. Przebije TVP?

Polsat był pierwszą zupełnie prywatną i niezależną telewizją nie tylko w Polsce, ale całej Europie Środkowo-Wschodniej. Zygmunt Solorz zaczynał od jednego kanału, jednak teraz w grupie stacji jest ich niemal 40. Inne statystyki są równie imponujące – np. 42 tysiące dzieci, które wciąż (również dziś) podlegają opiece Fundacji Polsat, ogromna ilość wyremontowanych domów potrzebujących w ramach programu "Nasz nowy dom" i wszystkie wygrane w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", które zawsze przekazywane są na cele charytatywne.

Paulina Sykut-Jeżyna

30-lecie Polsatu. Paulina Sykut-Jeżyna brała udział w "Idolu". Pamiętacie jej występ? Bardzo się zmieniła?

CZYTAJ DALEJ

Po 30 latach nieprzerwanej działalności nadszedł czas na świętowanie i uroczyste wejście w czwartą dekadę telewizyjnego życia. W związku z tym już dawno zarezerwowano Operę Narodową w Teatrze Wielki, gdzie 6 grudnia prowadzący przypomną najważniejsze momenty w historii stacji i podsumują te dotychczasowe.

Widowisko przepełnione będzie występami artystycznymi – na scenie pojawi się niemająca "do pierwszego" Maryla Rodowicz, nowa pieszczocha Polsatu Doda, alternatywny Ralph Kamiński, romantyczny Kortez, ostry jak brzytwa Maciej Maleńczuk, skłócona Golec uOrkiestra, a także uczuciowy Igor Herbut, który zaśpiewa specjalną piosenkę w hołdzie Korze. Piotr Rubik znów spróbuje wrócić na salony i razem z chórem wykona przebój pt. "Niech mówią, że to nie jest miłość". Czy tym razem uda mu się, podobnie jak przed laty, porwać tłumy do klaskania?

Jeden występ wymaga szczególnego podkreślenia. Uradowani będą zwłaszcza Ci, którzy pamiętają pierwsze edycje popularnego "Idola", czyli pierwszego w Polsce talent-show. Galę uświetni duet wokalistów, którzy teraz święcą triumfy, a w czasie "Idola" stawali przed komisją jako nieopierzeni małolaci. Wraz z orkiestrą Andrzeja Smolika przed publicznością zaśpiewają gwiazdy młodej sceny alternatywnej – duet Zalewski i Brodka, a także Natalia Przybysz i Natalia Szroeder.

Danuta Stenka i Paweł Domagała

"Rafi". Nowy serial Polsatu z plejadą gwiazd. Danuta Stenka w niecodziennej roli zachwyci widzów?

CZYTAJ DALEJ

O dobre humory widowni zadbają "dwaj sąsiedzi całkiem przypadkiem spacerujący obok siedziby Polsatu", czyli Robert Górski i Mikołaj Cieślak. Kabareciarze znani są widzom kanału o żółtym logo z kultowych wieczorów kabaretowych, których po prostu nie mogło zabraknąć w programie. Górski i Cieślak swój komediowy dryg udowodnią, plotkując o gwiazdach i przybliżając zakulisowe sekrety telewizji, nie szczędząc przy tym dowcipów.

- Polsat ma wielu Przyjaciół wśród największych gwiazd, dlatego cieszę się, że spędzimy ten wyjątkowy dla nas wieczór w tak doborowym towarzystwie. Wielu wybitnych artystów właśnie z Polsatem zaczynało swoją zawodową drogę. Pamiętam, jak nastoletni Krzysiek Zalewski, czy Monika Brodka wygrali 2. i 3. edycję „Idola”. Gdy Igor Herbut i Enej zaśpiewali w „Must Be The Music”, publiczność zakochała się w nich od pierwszego występu. I tak zostało do dziś. Mają rzesze fanów, a ich kolejne utwory stają się wielkimi przebojami. Tego wieczoru gwiazdy i widzowie wyruszą wspólnie w niezwykłą muzyczna podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Za nami przecież 30 lat emocji. Spędziłam w Polsacie 15 lat. Jak w żadnej innej telewizji panuje tu niezwykle rodzinna i przyjacielska atmosfera i mam nadzieję, że udaje nam się ją przekazać wszystkim przed telewizorami. Jestem pewna, że ta serdeczna i ta pozytywna energia ma codziennie wpływ na naszych widzów – z dumą podkreśliła Nina Terentiew, która według spekulacji odda pieczę nad dyrekcją programową Edwardowi Miszczakowi, jednak nadal pozostanie w zarządzie.

Gala z okazji 30-lecia Polsatu będzie transmitowana na żywo prosto z Teatru Wielkiego punktualnie od 20:00 w Mikołajki.

"Nasz nowy dom". Niebywała metamorfoza domu. Przystosowano go do niepełnosprawnego 11-latka

"Nasz nowy dom". Niebywała metamorfoza domu. Przystosowano go do niepełnosprawnego 11-latka

W trzecim odcinku najnowszego sezonu remontowego programu Polsatu Katarzyna Dowbor uda się do Uniszek Zawadzkich w województwie mazowieckim. Tam spotka się z rodziną, która niedawno pochowała ukochanego męża i ojca.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: materiały prasowe

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Kraśko ma za sobą burzliwy okres. Przeszedł ogromną zmianę. Nawet żona go nie poznaje

Gwiazdy

Piotr Kraśko ma za sobą burzliwy okres. Przeszedł ogromną zmianę. Dostrzega ją nawet żona

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen u Magdy Gessler. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć

Gwiazdy

Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen u Magdy Gessler. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć

Czytaj więcej >
Sławomir i Kajra, fot. KAPiF

Gwiazdy

Sławomir i Kajra pozostali bez pracy. W telewizji posypały się zwolnienia

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek pod ostrzałem internautów. Oberwało jej się za to, jak wygląda.

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek ponownie pod ostrzałem internautów. Oberwało jej się za to, jak wygląda

Czytaj więcej >
Filip Chajzer, fot. KAPiF

Gwiazdy

Filip Chajzer zamilkł w "Dzień dobry TVN". Nietypowe zachowanie, Małgorzata Ohme zabrała głos

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska nie jest zaproszona na ślub Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego? "Będę im kibicować"

Gwiazdy

Ida Nowakowska nie przyjdzie na ślub Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego? "Będę im kibicować"

Czytaj więcej >