Goniec.pl
Agata Duda nie miała szans z Jolantą Kwaśniewską

Piotr Molecki/East News

Polacy wybrali ulubioną pierwszą damę. Na pierwszym miejscu Jolanta Kwaśniewska

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Polacy po raz kolejny wzięli udział w sondażu, w którym zapytano ich o ulubioną pierwszą damę. Wyniki badania nie są zaskoczeniem - tak jak w ubiegłym roku aż 51 procent ankietowanych postanowiło wyróżnić Jolantę Kwaśniewską. Żona Andrzeja Dudy nie ma powodów do zadowolenia - cieszy się sympatią zaledwie 16 procent społeczeństwa.

Agata Duda i żony byłych prezydentów naszego kraju wzbudzają ogromne emocje wśród Polaków. Wiele osób liczy, że partnerki przywódców będą angażować się w sprawy kraju, działalność charytatywną i sprawy społeczne. Każda z dotychczasowych pierwszych dam była zupełnie inna. Która cieszyła się największą sympatią?

Agata Duda nie miała szans z Jolantą Kwaśniewską

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla portalu Super Express Polacy wskazali, którą z pierwszych dam cenili najbardziej. Do rankingu głoszono Barbarę Jaruzelską, Danutę Wałęsę, Jolantę Kwaśniewską, Marię Kaczyńską, Annę Komorowską i Agatę Dudę.

Podobnie jak w ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła Jolanta Kwaśniewska. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zdobyła aż 51 procent głosów. Sylwetka byłej pierwszej damy do dziś budzi duże zainteresowanie. Polki chętnie inspirują się jej stylem i niebanalnym sposobem bycia.

Na drugim miejscu znalazła się Agata Duda, która cieszy się sympatią zaledwie 16 procent respondentów. Małżonka Andrzeja Dudy regularnie mierzy się z krytyką. Polacy zarzucają jej przede wszystkim bierność i brak działań mających na celu solidaryzowanie się z obywatelkami.

Przypominamy, że Agata Duda, jako nieliczna z pierwszych dam, nie zdecydowała się na zabranie głosu w sprawie praw kobiet. Konkretne stanowisko w sprawie bulwersującego wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego niezgodności aborcji z powodu ciężkich wad płodu z Konstytucją objęła, dopiero gdy w całym kraju wybuchły wzmożone protesty.

Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa i Anna Komorowska z kolei wydały oświadczenie, w którym apelowały o „powstrzymanie działań, które sprawią, że kobiety znajdujące się w obliczu dramatycznie trudnych decyzji będą zmuszane do heroizmu przepisami prawa”. Argumentowały to faktem, że wszystkie są matkami córek.

Na trzecim miejscu w rankingu znalazła się Maria Kaczyńska, która otrzymała 14 procent głosów. Aż 15 procent respondentów nie potrafiło wskazać konkretnego nazwiska, co przełożyło się na fakt, że Barbara Jaruzelska, Danuta Wałęsa i Anna Komorowska otrzymały symboliczne noty.

- Mąż Jolanty Kwaśniewskiej odchodził ze stanowiska po dwóch kadencjach z dużą sympatią społeczną. To się przenosi. [...] Ona kojarzyła się ludziom z osobą, która nie wchodziła w spory, podobnie jak pani Maria Kaczyńska działała charytatywnie - ocenił wygraną Jolanty Kwaśniewskiej ekspert od spraw wizerunku dr Mirosław Oczkoś.

Specjalista dodał, że na niekorzyść Agaty Dudy działa z kolei fakt, że Polacy nie posiadają na jej temat zbyt wielu informacji. „Pani Duda daje nam mało informacji, bowiem nie za bardzo udziela się publicznie. W związku z tym ludzie sobie nakładają skrypty” - skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Krzysztof Ziemiec nie ma zamiaru powrócić do „Wiadomości”

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie dot. zajęć wspomagających

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >