Goniec.pl
Ślub

Pixnio / Marko Milivojevic

Panna młoda poprosiła, by na weselu nie robić zdjęć. Weselni goście nie zastosowali się do jej prośby

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Karolina to świeżo upieczona małżonka. Wobec gości na swoim weselu miała tylko jedną prośbę, którą odpowiednio wcześniej do nich wystosowała. Poprosiła, by nie korzystali z własnych aparatów i nie uwieczniali kadrów z najważniejszego dnia w jej życiu. w rozmowie z "WP" opowiedziała, czy goście zastosowali się do życzenia. O problematycznym robieniu zdjęć podczas wesela opowiedziały także inne panny młode.

- Poprosiłam całą rodzinę o nieużywanie telefonów i własnych aparatów do uwieczniania mojego ślubu. I co z tego wyszło? Mój tata nagrywał wszystko telefonem, a teść robił zdjęcia – opowiedziała Karolina i przyznała, że w dalszym ciągu nie może patrzeć na część zdjęć zrobionych przez jej gości.

panna młoda

Panna młoda wykonała odważny taniec na weselu. Nagranie podbija sieć

CZYTAJ DALEJ

Karolina zawodowo zajmuje się fotografią i zna kulisy pracy na weselu. Ujawniła, że na swoim weselu specjalnie zatrudniła koleżankę po fachu, by tylko i wyłącznie ona zajęła się relacjonowaniem imprezy w kadrach.

Karolina dodała, że zdjęcia od profesjonalnego fotografa wyszły (zgodnie z założeniem) świetnie, jednak nie może tego powiedzieć o zdjęciach od swoich gości. „Gdy zobaczyłam na filmie przemowę mojego ojca z telefonem, to wszystko zespołu” – mówiła. Zdradziła, że zrobione przez teścia zdjęcia obejrzała tylko raz i już więcej do nich nie wróci. Ma do niego żal, że zachowywał się jak „japoński turysta”.

Pierwszy taniec to nie okazja do nagrywania

Wiktoria, chociaż jeszcze nie jest panną młodą (wesele odbędzie się za kilka miesięcy) opowiedziała na łamach „Wirtualnej Polski” o tym, co spotkało ją podczas jednego z wesel.

- W ostatnią sobotę byłam na weselu jako gość. Mieliśmy robić zdjęcie grupowe z udziałem sztucznych ogni i wtedy jeden mężczyzna z pierwszych rzędów zaczął nagrywać relację na Instagrama. Nie wiem, czy zdawał sobie sprawę z tego, że takie zdjęcie jest potem do usunięcia, a mogło wyjść idealnie - przyznała.

Chociaż Wiktoria już zapowiedziała, że tak jak Karolina, poprosi swoją rodzinę i przyjaciół o niekorzystanie z telefonów, nie wierzy w skuteczność swojego ślubnego życzenia. Ma jednak nadzieję, że zastosują się do niego chociaż w części i nie będą nagrywać jej pierwszego tańca. Jak przyznaje, sama tego nie robi i skupia się na tym, by w tej ważnej chwili podziwiać młodą parę.

- Sama nie robię tego na weselach. Cieszę się z tą ważną chwilą z parą młodą, nie przez ekran. I patrzę na to też przez pryzmat ślubu moich rodziców, gdzie przez całe nagranie z ich uroczystości widać na wszystkich ujęciach kuzynkę z kamerą. Od tego jest przecież zatrudniona ekipa fotograficzna, a goście otrzymują potem zdjęcia – mówiła Wiktoria dla „WP”.

Z publikacji „Wirtualnej Polski” wynika, że coraz więcej kobiet decyduje się wprowadzenie delikatnego zakazu dotyczącego zdjęć. Natalia wychodzi za mąż za kilka tygodni. Razem z narzeczonym jest w trakcie nauki pierwszego tańca. Opowiedziała, że bardzo razi ją to, co widzi na nagraniach zamieszczonych w sieci. Ludzie, zamiast patrzeć na występ zakochanych, mają twarze zasłonięte ekranami telefonów.

- Fakt jest taki, że mało kto będzie później oglądał te filmy z wesela. Mamy kamerzystę i fotografów, którzy mają uwiecznić nasz moment. Chcemy, by przed pierwszym tańcem orkiestra poprosiła o jego nienagrywanie. I szczerze mówiąc, najmniej interesuje nas to, co powie ciocia Krysia czy wujek Zdzisiek. Nie wszystkim da się dogodzić – oznajmiła.

Opinia profesjonalnej fotografki ślubnej

Autorka artkułu zamieszczonego na portalu „Wirtualna Polska” o opinię poprosiła wieloletnią fotografkę ślubną, Ewę Łaganowską. Spytała wprost, czy stanie z telefonem i robienie zdjęć przez gości utrudnia jej pracę. Łaganowska odpowiedziała:

- To zależy. Fakt, stawanie tuż przy fotografie, a czasem nawet przed podczas przysięgi, krojenia tortu czy wyjścia pary młodej z kościoła, jest uciążliwe. Nie mamy takiej swobody ruchu, musimy zwracać uwagę, żeby przypadkiem nie szturchnąć gościa weselnego i uważać, żeby nie wszedł nam w obiektyw. Jeśli goście widzą, że my, fotografowie, stoimy tu, gdzie powinniśmy, działamy i uwieczniamy dany moment, to naprawdę parze młodej nie jest potrzebny "backup" z telefonów – odpowiedziała.

A Wy co sądzicie na temat zakazu robienia zdjęć podczas ceremonii ślubnej i imprezy weselnej?

To był najdroższy ślub roku, wśród gości mnóstwo gwiazd. Same kwiaty kosztowały ponad 100 tys. zł

Wakacje to sezon nie tylko urlopowy, ale również weselny. Trzeba przyznać, że gwiazdy, które w tym roku decydują się na powiedzenie sakramentalnego "tak", nie oszczędzają. Wiadomo, że inflacja, że wszystko drożeje, ale niektórzy trzymają się zasady "albo grubo, albo wcale". I tym sposobem możemy podziwiać relacje z najdroższego ślubu w tym roku. Zakochani za same kwiaty zapłacili ponad 100 tysięcy złotych. Para znanych youtuberów przyznała, że za pieniądze, które przeznaczyła na organizację wesele mogłaby nawet kupić sobie mieszkanie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Kamil ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” żałuje rozstania z Agnieszką? Wyznał całą prawdę, wciąż się z nią kontaktuje

  • Zenek Martyniuk ufunduje niesfornemu synowi drugi ślub? Gwiazdor udzielił zaskakującej odpowiedzi

  • "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej". Polsat zapowiedział nowy, wzruszający program

Źródło: WP KobietaKacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Lifestyle

Squid i Huawei przygotowały specjalny serwis informacyjny na mistrzostwa roku 2022

Czytaj więcej >
Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Lifestyle

Atrakcyjna oferta Lidla dla uczniów. Sieć rozdaje artykuły szkolne za darmo

Czytaj więcej >
Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Lifestyle

Festiwal okazji od Biedronki. Sieć przygotowała szereg promocji na ten tydzień

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała świetne promocje
materiały prasowe

Lifestyle

Biedronka rozdaje kultowe produkty całkowicie za darmo. Termin mija w sobotę

Czytaj więcej >
Lidl przygotował atrakcyjne promocje

Lifestyle

Lidl będzie zwracał klientom pieniądze za mleko. Akcja startuje we wtorek

Czytaj więcej >
Pole

Lifestyle

Rolnikowi puściły nerwy, pokazał, co ludzie wyprawiali na jego polu. Jest nagranie

Czytaj więcej >