Goniec.pl
Jan Nowicki nie żyje, w sobotę wykonano jego ostatnie zdjęcia

(zdj. wykadrowane) TRICOLORS/East News

Ostatnie zdjęcia Jana Nowickiego. Kilka dni temu uczestniczył w święcie straży pożarnej

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jan Nowicki nie żyje. Aktor zmarł w wieku 83 lat i jak przekazano w oficjalnym komunikacie na temat jego śmierci: miała ona charakter nagły. Fakt, iż artysta oraz jego otoczenie nie spodziewało się dramatu, wskazują ostatnie zdjęcia aktora. Jan Nowicki jeszcze w sobotę uczestniczył w lokalnym święcie straży pożarnej. To ostatnie zdjęcia aktora.

Jan Nowicki zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Krzewencie. Ostatnie zdjęcia aktora zostały wykonane w sobotę 3 grudnia.

Jan Nowicki nie żyje

Nie żyje Jan Nowicki. Filmowy "Wielki Szu" odszedł nagle w wieku 83 lat

CZYTAJ DALEJ

Jan Nowicki brał udział w promocji książki "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach". Aktor uwieczniony został przez fotografkę. Strój artysty zaskakuje.

Ostatnie zdjęcia Jana Nowickiego wykonane zostały w sobotę

Jan Nowicki odszedł nagle. Nikt w najbliższym otoczeniu aktora nie spodziewał się, że w noc z wtorku na środę artysta odejdzie z tego świata w wieku 83 lat.

- Odszedł nagle bliski memu sercu, Honorowy Obywatel Miasta Kowala, nasz wybitny rodak Jan Nowicki - wielki aktor i pisarz, wspaniały Człowiek. Wielka, niepowetowana strata... - stwierdził burmistrz miasta Kowal Eugeniusz Gołembiewski.

Jan Nowicki był bardzo zżyty ze swoją małą ojczyzną. To właśnie również tam zrobione zostały ostatnie zdjęcia aktora. W sobotę 3 grudnia pojawił się on na promocji książki związanej z Ochotniczą Strażą Pożarną.

Nawet najwięksi fani mogli nie wiedzieć, że Jan Nowicki był członkiem OSP. Ostatnie zdjęcia wykonano mu właśnie w mundurze.

Jan Nowicki w sobotę pojawił się na promocji książki. Fot.: Miasto Kowal

Jan Nowicki w sobotę pojawił się na promocji książki. Fot.: Miasto Kowal

Jan Nowicki ubrany był w mundur, ale podpierał się na lasce. Fot. Miasto Kowal

Jan Nowicki ubrany był w mundur, ale podpierał się na lasce. Fot. Miasto Kowal

Jan Nowicki odszedł, jeszcze 3 grudnia żartował z sąsiadami

- W sobotę 3 grudnia 2022 r. w remizie OSP w Kowalu odbyła się promocja monografii naszej straży, która została opracowana i wydana z okazji 120 rocznicy jej istnienia - czytamy w poście miasta Kowal.

Zygmunt Solorz-Żak

Zygmunt Solorz-Żak nie mógł ukryć wzruszenia na gali 30-lecia Polsatu. Wszystko nagrały kamery

CZYTAJ DALEJ

Wśród wymienionych gości uczestniczących w wydarzeniu nie zabrakło Jana Nowickiego. Aktor aktywnie uczestniczył w życiu lokalnej społeczności.

Miasto Kowal w mediach społecznościowych upubliczniło ostatnie zdjęcia Jana Nowickiego. Podkreślono, że "druh Jan Nowicki" jest "honorowym członkiem kowalskiej straży".

Na ostatnich zdjęciach Jana Nowickiego widać, że aktor zmagał się z chorobą. Artysta siedział w pierwszym rzędzie. Ubrany był w mundur druha Ochotniczej Staży Pożarnej.

Na fotografiach widać, że stan zdrowia nie pozwalał mu na samodzielne stanie. Jan Nowicki musiał podpierać się laską. Podczas pozycji siedzącej natomiast jego postawa była wyraźnie przechylona w jedną stronę.

Jeszcze w maju Jan Nowicki przyznawał, że nie oszukał czasu i zmaga się z wieloma chorobami. - Kiedyś byłem wygadany, szło mi to jak po maśle, a teraz, jak mam mówić, to coś mnie boli - mówił. Aktor dodawał wtedy, że "niezwykle interesuje (go - przyp. red.) śmierć".

TRICOLORS/East News; goniec.pl

Jerzy Połomski nie żyje. Grób tydzień po pogrzebie wzrusza do łez

Jerzy Połomski odszedł w listopadzie 2022 r. pozostawiając w rozpaczy miliony fanów. Artysta został pochowany na warszawskich Powązkach. Sprawdziliśmy, jak wyglądał jego grób w tydzień po pogrzebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Marcin Prokop zatańczył jak góal w Dzień dobry TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Marcina Prokopa poniosło. Tego nie było w scenariuszu

Czytaj więcej >
Katarzyna CIchopek w Jordanii poddała się ciekawemu zabiegowi. Fot. Instagram @katarzynacichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zażywają kąpieli błotnych

Czytaj więcej >
Ryszatd Kotys miał urok i wróżono mu wielką karierę. Fot. kapif

Gwiazdy

Ryszard Kotys w młodości zachwycał "mocną, brutalną i męską twarzą". Wróżono mu wielką karierę. Jak wtedy wyglądał?

Czytaj więcej >
Jacek Sasin, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

"Szkło kontaktowe" zadrwiło z Jacka Sasina. Ten żart polityk zapamięta na długo

Czytaj więcej >
Paulina Krupińska, fot. KAPiF

Gwiazdy

Paulina Krupińska w żałobie. Nie żyje jej kolega z TVN

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Andrzej Śliwa nie żyje. Gitarzysta Mr. Lonely miał 55 lat

Czytaj więcej >