Goniec.pl
Edyta Górniak

East News

Opole 2022. Edyta Górniak zrezygnowała z występu na festiwalu. Teraz przeprasza fanów

3 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Redakcja

Opole 2022. Edyta Górniak nie wystąpi na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej. Jak się okazało, wokalistka otrzymała zaproszenie, ale postanowiła je odrzucić. Teraz przeprasza swoich fanów za tę decyzję. Dlaczego Górniak zrezygnowała z występu w Opolu?

Opole 2022. Ważna wiadomość Edyty Górniak

Festiwal Opole 2022 odbędzie się w tym roku w dniach 17-20 czerwca. To będzie już 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Impreza cieszy się ogromną popularnością, zarówno na miejscu, jak i przed telewizorami. Nic dziwnego, w końcu jest to jedno z największych muzycznych wydarzeń w kraju. Na deskach Amfiteatru w Opolu wystąpią m.in.: Golec uOrkiestra, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Sławomir, Helena Vondráčková i Justyna Steczkowska, która świętować będzie swój jubileusz.

EN 01514781 0098

Festiwal Opole 2022. Gdzie kupić bilety? Kto wystąpi?

CZYTAJ DALEJ

Opole 2022 bez Edyty Górniak

Edyta Górniak jest niemal nieodłącznym elementem Festiwalu w Opolu. Gwiazda występowała tam wielokrotnie i tak też miało być w tym roku. Została zaproszona, żeby zaśpiewać swój największy przebój "To nie ja". Odniosła z tą piosenką największy sukces w historii polskich występów na Eurowizji - w 1994 r. zajęła drugie miejsce. Okazuje się jednak, że Edyta Górniak w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w Opolu 2022.

- Nie mogę jechać kolejny rok do Opola i znowu śpiewać tę samą piosenkę - powiedziała Edyta Górniak w rozmowie z Jastrząb Post.

Gwiazda zdaje sobie sprawę z tego, że "To nie ja" to jej wielki hit, ale mimo to jej wizja nie pokrywała się z wizją reżysera Festiwalu.

- Ja jednak lubię mieć taką możliwość zaglądania do różnego repertuaru. Mam w sumie tych utworów nagranych ponad 200 na różne okoliczności - wyjaśniła.

Wynika z tego, że Górniak nie ma żadnego konfliktu z telewizją czy organizatorami wydarzenia. Przy okazji postanowiła przeprosić swoich fanów za to, że w tym roku nie zobaczą jej na scenie w Opolu.

- Ja was przepraszam, ale nie mogę jechać kolejny rok do Opola i znowu śpiewać tę samą piosenkę. Wiem, że to legendarny utwór i czasem fajnie do niego wrócić, ale chciałabym móc też inne utwory śpiewać. A zawsze jest tak, że jest mało czasu antenowego - wytłumaczyła Górniak

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

Opole 2022 Premiery. Oto 10 artystów, którzy wystąpią na scenie podczas 59. KFPP

W dniach od 17 do 20 czerwca 2022 Telewizja Polska będzie transmitować 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje. Drugi dzień festiwalu to 2 koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpocznie koncert „Premiery”, w którym uczestnicy rywalizują o Nagrodę im. Karola Musioła, przyznawaną przez widzów w głosowaniu SMS - owym oraz o Nagrodę Jury. Swoje wyróżnienia dla kompozytora i autora tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej koncertu zaprezentuje się 10 wykonawców zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną 59. KFPP. Koncert urozmaicą występy: Krystiana Ochmana zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”, a poprowadzą go Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

RedakcjaAutor

Redakcja goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >