Goniec.pl
[II-51]

East News AGENCJA SE/wtv.pl

Odwiedziliśmy grób Krzysztofa Krawczyka (VIDEO)

18 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nasi dziennikarze wybrali się na cmentarz w Grotnikach, by uhonorować Krzysztofa Krawczyka, który odszedł od nas 5 kwietnia 2021 roku. Na miejscu mogli obejrzeć niedawno wykończony, nowy nagrobek artysty. Uwagę redakcji Gońca zwróciło nie tylko staranne wykonanie grobu, ale także pozostawiona na nim pamiątka, która okazała się niezwykle poruszająca.

Fani Krzysztofa Krawczyka z niecierpliwością czekali na zakończenie prac nad nagrobkiem zmarłego piosenkarza. Na początku października na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi pojawił się piękny grób wokalisty. Warto przypomnieć, że w sobotę 16 października został on uroczyście poświęcony. Tego samego dnia odbyła się również msza żałobna za duszę wokalisty, którą odprawił biskup Antonii Długosz.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Rodzina zrobiła sobie zdjęcie. Widać na nim zaskakujący szczegół

CZYTAJ DALEJ

Odwiedzając miejsce pochówku Krzysztofa Krawczyka, dziennikarze redakcji Gońca zobaczyli już nie tylko wykończony nagrobek, ale również ławeczki, których pojawienie się zapowiadała wcześniej wdowa po królu polskiej estrady. Wśród zniczy znajdowała się pamiątka, która szczególnie przykuła uwagę i wzruszyła redaktorów. Ktoś pozostawił na grobie pluszowego misia.

Ukończono prace nad grobem Krzysztofa Krawczyka

Rodzina Krzysztofa Krawczyka powierzyła zaprojektowanie grobu Andrzejowi Woźniakowi. Mistrz sztuki kamieniarskiej, który prowadzi zakład w Strzegomiu, wykonał dzieło z największą starannością, wprowadzając wiele symbolicznych elementów. Zadowolenia z ostatecznego efektu nie ukrywał wieloletni przyjaciel i menadżer artysty Andrzej Kosmala, który podkreślił, jak skomplikowana jest sztuka nagrobkowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– W tym świecie sztuki nagrobkowej jest tak jak przy produkcji piosenek: można napisać miłe melodie, dobre teksty, ale wykonawca nadaje temu ostateczny kształt. I tutaj Andrzej Woźniak nadał kształt nagrobkowi tak, jak Krzysztof nadawał kształt swoim piosenkom. Na jednym ze stopni przypominających stopnie sceny umieszczony został autograf Krzysztofa Krawczyka wycięty z kamienia – stwierdził Kosmala.

Satysfakcję na widok nowego nagrobku czuła również Ewa Krawczyk. Wdowa po piosenkarzu przyznała, że nie chciała, by grobowiec za bardzo się wyróżniał. Zależało jej na eleganckim grobie, który nie będzie jednak majestatycznym pomnikiem. Dodała, że czerwień i zieleń, które zastosował mistrz sztuki kamieniarskiej, były ulubionymi kolorami jej i zmarłego artysty.

Nadal wiele osób odwiedza grób Krzysztofa Krawczyka

Na miejscu dziennikarze mogli przekonać się, że nagrobek Krzysztofa Krawczyka jest w bardzo dobrym stanie. Obecność wielu palących zniczy oraz świeżych kwiatów potwierdza, że nad miejscem pochówku piosenkarza czuwają bliscy oraz fani zmarłego. Starannie dopracowane symbole natomiast na żywo robią jeszcze większe wrażenie.

Warto przypomnieć, że grób wokalisty przypomina estradę, która stanowiła bardzo ważną część życia artysty. Można na nim znaleźć także ozdobny autograf Krzysztofa Krawczyka oraz napisy: „Chce się żyć” i „Bo jesteś ty”. Materiał wideo nagrany podczas wizyty na cmentarzu w Grotnikach został opublikowany na stronie wtv.pl.

Adam Małysz mieszka w niezwykłej rezydencji. Marmurowy kominek to dopiero początek

Adam Małysz przez lata zachwycał Polaków znakomitymi występami w konkursach skoków narciarskich. Dziś sportowiec jest już na emeryturze i w pełni korzysta z uroków swojej eleganckiej willi. Fot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: wtv.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Instagram @marcinhakiel

Gwiazdy

Marcin Hakiel i jego nowa miłość na weselu. Zaczyna się robić śmiesznie, gdy patrzymy na zdjęcia

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Nie żyje zdobywczyni Oscara Louise Fletcher, siostra Ratchet z "Lotu nad kukułczym gniazdem"

Czytaj więcej >
fot. Instagram @wisniewska_pola

Gwiazdy

Żona Michała Wiśniewskiego pokazała ślubne obrączki. Ich wygląd zaskoczy wszystkich

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka

Gwiazdy

Franciszek Pieczka nie żyje. Dzieci i wnuki aktora w pięknych słowach o tym, jakim był ojcem i dziadkiem

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Franciszek Pieczka nie żyje. Ile emerytury dostawał za życia aktor znany z "Czterech pancernych i psa"?

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Franciszek Pieczka żałował, że nie umarł przed żoną. Nie mógł pogodzić się z jej stratą

Czytaj więcej >