Goniec.pl
Dziadek

Pixabay.com Alexandra_Koch

Oddali dziadka do domu opieki. W drodze powrotnej wnuk zadał ojcu jedno ważne pytanie

19 Września 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

W życiu spotykają nas najróżniejsze trudne sytuacje, a jedną z najgorszych jest choroba rodziców. Często rodzina nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki seniorom, co może wiązać się z koniecznością oddania ich do domu opieki. Tak było w tym przypadku, gdy rodzina musiała oddać dziadka do takiego miejsca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy w drodze powrotnej do domu wnuk wypowiedział słowa, które wstrząsnęły jego ojcem.

Historię pana Jana i jego rodziny opisał serwis Webniusy. Jan miał żonę i syna, ale tylko on pracował i utrzymywał rodzinę. Pech chciał, że jego tata był już w podeszłym wieku i był schorowany, wymagał więc stałej opieki.

wypadek

Wypadek pod Białymstokiem. Nie żyją cztery osoby, w tym troje dzieci

CZYTAJ DALEJ

Ojciec Jana mieszkał razem z nimi, żona jednak zaczęła narzekać, że musi się nim ciągle opiekować. Przeszkadzało jej gotowanie dla kolejnej osoby, sprzątanie, podawanie mu leków itp.

Jan nie chciał tego robić, ale pod naciskiem żony w końcu podjął wyjątkowo trudną decyzję: postanowił umieścić swojego tatę w domu opieki. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, ponieważ starszy mężczyzna może liczyć na całodobową opiekę i nie będzie ciężarem dla syna i jego rodziny. Z drugiej jednak strony powodem takiej decyzji często jest własna wygoda, a nie dobro rodzica, który opiekował się nami przez większą część swojego życia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pan Jan odwiózł swojego ojca ze swoim synem Kamilem. Gdy załatwili wszystkie formalności, pożegnali się i udali się w drogę powrotną do domu, Kamil nagle zadał pozornie proste pytanie. Chłopiec chciał wiedzieć, jaki dokładnie adres ma dom opieki, w którym został dziadek.

Jan był zaskoczony tym pytaniem i nie bardzo wiedział, po co synowi taka informacja. Zapytał więc o to. W odpowiedzi usłyszał słowa, które zwaliły go z nóg.

- Chcę znać adres, ponieważ pewnego dnia będziesz tak stary jak dziadek i muszę wiedzieć, dokąd cię zabrać - odpowiedział syn, zapewne nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważne słowa właśnie padły z jego ust.

Mężczyzna w pierwszym odruchu był zły na syna, że ten chciałby oddać go do domu opieki, ale szybko zrozumiał, że właśnie przed chwilą sam dał mu przykład takiego zachowania.

Po powrocie do domu Jan długo myślał nad całą sytuacją i zrozumiał, że jego zachowanie miało na celu zapewnić mu wygodę, a dobro ojca było rzeczą drugorzędną. Nie mógł uwierzyć, że to dzięki synowi zrozumiał, że popełnił błąd. Następnego dnia przywiózł ojca z powrotem do domu.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy

Bartłomiej CieślakAutor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Łóżko

Lifestyle

Zajrzał pod łóżko i zamarł. Znalazł śmiertelnie niebezpiecznego pająka

Czytaj więcej >

Lifestyle

Para młoda nie pozwoliła zjeść fotografowi. Zemścił się kasując wszystkie zdjęcia

Czytaj więcej >
Dziecko

Lifestyle

4-letni Piotruś zginął pod kołami samochodu. Wzruszająca prośba rodziny

Czytaj więcej >
Pexels/MART PRODUCTION

Lifestyle

Ile zarabiają księża w Polsce? Więcej niż przeciętna krajowa

Czytaj więcej >
złodziej zostawił kartkę i oddał łupy

Lifestyle

Ksiądz znalazł w parafii kartkę od złodzieja

Czytaj więcej >
Lekcje religii

Lifestyle

Księża straszą dzieci w szkołach. Treść ulotki oburzyła rodziców

Czytaj więcej >