Goniec.pl
Noworodek

Pixabay.com Tania Van den Berghen

Noworodek zniknął ze szpitala. Po 17 latach rodzice znaleźli porywacza

15 Września 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

30 kwietnia 1997 roku Celeste Nurse zasnęła w szpitalu, a jej dwudniową córeczką opiekowała się pielęgniarka. Po obudzeniu dziecka nie było, a policja przez lata nie była w stanie ustalić, co stało się z dzieckiem. Po 17 latach mama zobaczyła zdjęcie swojej młodszej córki i zamarła. Porażająca prawda o porywaczu wyszła na jaw.

Miché Solomon była w ostatniej klasie liceum na przedmieściach Kapsztadu w RPA, gdy w tej samej szkole naukę rozpoczęła Cassidy Nurse. Nowa uczennica szybko zwróciła na siebie uwagę innych, starszych uczniów, bowiem do złudzenia przypominała ich koleżankę Miché.

pawel kukiz tarnow

Paweł Kukiz zaoferował Donaldowi Tuskowi pomoc w rozpisaniu referendum ws. związków partnerskich

CZYTAJ DALEJ

Starsza dziewczyna postanowiła sprawdzić o co chodzi znajomym. Gdy w korytarzu przez przypadek zauważyła Cassidy, a ich spojrzenia się spotkały, natychmiast poczuła dziwną więź. Dziewczyny od razu znalazły wspólny język i zostały najlepszymi przyjaciółkami.

Nazywały się nawet siostrami, a były do siebie tak wizualnie podobne, że nikt by tego nie kwestionował. W końcu zrobiły sobie wspólne zdjęcie, które całkowicie zmieniło życie ich i ich rodzin.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Gdy Miché pokazała zdjęcie rodzicom, ich reakcja była zaskakująca. Mama stwierdziła, że są trochę podobne, ale nie ma w tym nic niezwykłego, ojciec za to był w szoku, że dziewczyny wyglądają jak dwie krople wody.

Historia przybrała jednak dużego przyspieszenia, gdy to samo zdjęcie pokazała swoim rodzicom Cassidy. Ci byli pewni, że po tylu latach odkryli prawdę o swojej porwanej córce. Poprosili Cassidy, by zorganizowała spotkanie. Po kilku minutach spędzonych z Miché byli już pewni, że to ich córka.

Natychmiast wezwali policję. Badania DNA potwierdziły, że Miché jest biologiczną córką Celeste i Morne. Okazało się, że Lavona Solomon była w ciąży w okresie, gdy Miché przyszła na świat, ale poroniła. Przez kilka miesięcy z pomocą sztucznego brzucha udawała przed mężem, że jest w ciąży, aż któregoś dnia wróciła bez brzucha, ale z dzieckiem na rękach.

Historia nie ma jednak szczęśliwego zakończenia w stylu "i żyli długo i szczęśliwie". Miché tak naprawdę nie odzyskała prawdziwej rodziny, bo miała już prawie 18 lat i nie znała tych ludzi. Z kolei straciła zaufanie do matki, która trafiła do aresztu. Ostatecznie postanowiła zamieszkać z mężczyzną, którego nazywała ojcem, bowiem jego znała całe życie, a on, podobnie jak ona, został oszukany.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: PAP

Bartłomiej Cieślak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

ddtvn

Lifestyle

Doktor Łukasz Preibisz zabrał głos na temat rozstępów. Widzowie DDTVN byli zbulwersowani

Czytaj więcej >
Trumna

Lifestyle

Meksyk: Przykre sceny przed pogrzebem. Rodzice zmarłego dziecka w trumnie nie znaleźli jego ciała

Czytaj więcej >
ślub

Lifestyle

Matka założyła na ślub syna suknię niczym panna młoda. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Lifestyle

Stacja TVN wydała oświadczenie ws. wykorzystania zwierząt w programie "Top Model"

Czytaj więcej >
Andrzej Duda z rodziną

Lifestyle

Andrzej Duda po latach ujawnił znaczenie imienia swojej córki

Czytaj więcej >

Lifestyle

Panna młoda zabroniła panu młodemu zaprosić babcię na ślub

Czytaj więcej >