Goniec.pl
zrzut ekranu, Youtube/Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ

Niewiarygodne sceny na antenie Polsatu. PiS został bezlitośnie upokorzony

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

To była prawdziwa masakra. Zdarzenie, do którego doszło podczas Festiwalu Kabaretów w Koszalinie, emitowanego na antenie Polsatu, z pewnością nie spodoba się partii rządzącej. Grupa „Neo-Nówka” w niewybredny i bezwzględny sposób wypunktowała haniebne (według nich) działania rządu z kilku ostatnich lat. A to wszystko w programie rozrywkowym. Uwaga – mocne!

Polityczny skecz na antenie Polsatu. Artyści uderzyli w rząd Prawa i Sprawiedliwości

Wszystko zaczęło się w trakcie niewinnego skeczu przygotowanego przez Romana Żurka i członków jego zespołu. Akcja działa się w wigilijny, grudniowy wieczór. Na scenie wystąpił fikcyjny ojciec z synem, a między nimi toczyła się zaciekła dyskusja dotycząca przejęcia majątku po dziadku.

Sprawa dla reportera

Żenujące sceny w "Sprawie dla reportera". Influencerka mówiła o leczeniu dźwiękiem

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa skierowała się jednak ku polityce. Ojciec przedstawiony został jako oddany zwolennik „rządu Jarosława”, zaś syn stał się odzwierciedleniem „młodych i wykształconych z dużych miast”. Ten drugi podczas skeczu nie ukrywał swojej niechęci do rządu, przyjął rolę „światowca” wspierającego partie opozycyjne.

Chociaż powodem oscylującej wokół tematów politycznych dysputy był spadek po seniorze rodu, nie ma wątpliwości, że skecz został sumiennie przygotowany i nie ma mowy o przypadku. W satyryczny i nieco wulgarny odegrano widowiskowy „diss” na obecną władzę.

Diss na PiS

Na scenie padły słowa, które przejdą do historii nie tylko kabaretów, ale też jako dowód wolności słowa w Polsce. Występ kabareciarzy zamienił się w półgodzinną orkę po wyborcach i politykach Prawa i Sprawiedliwości. „Dostało” się chyba każdemu. Oto fragmenty dialogu, który wywołał duże poruszenie:

- A u was nikt nie kradł? Twój pierwszy złodziej, rudy lis, Donald Tfuusk – rzekł ojciec, wypiwszy dwa kieliszki wódki i splunąwszy na podłogę.

Odgrywający rolę zwolennika rządu ojciec kontynuował:

- Ogona podkulił, do Brukseli wypierdzielił. Teraz w reklamówki żarcia nabrał i nazad wrócił i on teraz będzie przez lornetkę na Polskę patrzył – mawiał.

- Twojego nawet przez lornetkę nie widać – odpowiedział rezolutny syn.

Niewzruszony odpowiedzią syna ojciec w dalszym ciągu zachwalał działania „rządu Jarosława”, m.in. panujący dobrobyt. Syn nie dawał za wygraną i spytał o źródło tejże wiedzy.

- No właśnie z "Wiadomości". 19:30 jedyne prawdziwe treści. Tylko ćwoki i jelenie widzą prawdę w TVN-ie – zrymował, doprowadzając widownię najpierw do gwizdów, a potem do braw.

Działania rządu wypunktowane przez kabaret

W odpowiedzi na te osobliwe poglądy kabareciarz odgrywający rolę syna (Roman Żurek) postanowił wygłosić prawdziwą tyradę:

- Kiedy ta wajcha Ci się przekręciła? Żyjesz w jakimś kokonie informacyjnym, nie docierają do Ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś ukierunkowany tylko na jedno Jesteś takim „pożytecznym idiotą”. Oni Ciebie tak w „ciula” robią, a ty się po prostu dajesz. „Oni” się bawią, kasę wywalają „na lewo”. 70 milionów wywalili na wybory kopertowe, 2 miliardy idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne „przewałki”. Wiesz, ile za te miliony można było dzieci wyleczyć? My, jak te łosie, zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w du*ie – grzmiał artysta.

Ta niewybredna tyrada wywołała aplauz (!) publiczności. Ekipa realizacyjna Polsatu pokazywała bijącą brawa publiczność, kamera pokazywała też uśmiechniętych od ucha do ucha widzów z bliska. Roman Żurek po chwili braw wygłosił kolejną cześć wypowiedzi:

- Siedzą takie „leszcze”, jak Ty, a później „oni” się za nasze bawią. Tacy jak ty „łykają” to i jeszcze im wierzą. Jesteś w nich zapatrzony. Cały czas Ci wciskają, że masz jakichś wrogów, że codziennie się ich boisz. To Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczycielki, kobiety, LGBT. A najbardziej to się boisz gejów. Nic ci jednak nie przeszkadza, jak rząd Cię „r*cha” codziennie – rzekł do partnera rozmowy, który siedział i spuszczonym wzrokiem patrzył w podłogę.

Zachwyt publiczności był jeszcze większy. Występ „Neo-Nówki” na imprezie transmitowanej przez Polsat wywołał falę komentarzy w sieci. Na platformie Twitter hasło „Neo-Nówka” było jednym z najczęściej wyszukiwanych.

Duża część internautów zgadzała się ze słowami Żurka. Inni zaś nie do końca zrozumieli ten performance.

Czy podczas kabaretów powinny mieć miejsce takie manifesty polityczne? A może „Neo-Nówka” nie powinna za pomocą swoich skeczów dzielić społeczeństwa i emanować swoimi poglądami? Jak widać zdania są podzielone

Instagram/marta_paszkin

Owoce miłości programu "Rolnik szuka żony". Te pary doczekały się już swoich pociech

Nie tylko Marta Paszkin i Paweł Bodzianny doczekali się dzieci jako para powstała w programie "Rolnik szuka żony". Kto jeszcze może cieszyć się swoimi pociechami?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Joanna Racewicz pokazała swoje wdzięki w basenie. Aż zrobiło się gorąco, ona ma 48 lat?

  • Maja Sablewska też przechodzi do Polsatu! Dostała własny program

  • TVN, Polsat, TV Puls i Kino Polska mają dość. Wydały wspólne oświadczenie

Źródło: Goniec

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Barbara Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Sąd umorzył sprawę Kurdej-Szatan. Wiceminister: "sąd dał kolejny immunitet celebrycki"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Fot. Instagram @annalewandowska

Gwiazdy

Robert Lewandowski wypoczywa po mundialu. Internauci : "A czym się zmęczył?"

Czytaj więcej >
Rafał Brzozowski spełnił dziecięce marzenie. Fot. Instagram @rafal_brzozowski_official

Gwiazdy

Rafał Brzozowski spełnił marzenie z dzieciństwa. Trudno się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Największe gwiazdy polskiego show-biznesu żegnają Jana Nowickiego. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Jan Nowicki nie żyje. Największe gwiazdy polskiego kina żegnają wielkiego aktora

Czytaj więcej >
Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim, doszło do "poważnego sporu"

Gwiazdy

Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim. Doszło do "poważnego sporu"

Czytaj więcej >
Maryla Rodowicz nie kryła swojego rozgoryczenia. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wystąpiła na 30-leciu Polsatu i zeszła ze sceny zawiedziona. O wszystkim napisała na Instagramie

Czytaj więcej >