Goniec.pl
grób morze zniczy

Wikimedia Januarybratek CC BY-SA 4.

Grób Krzysztofa Krawczyka opustoszał. Najnowsze zdjęcie pokazuje prawdziwy wygląd miejsca spoczynku

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ponad miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka grób gwiazdy wygląda zupełnie inaczej. Z cmentarza w Grotnikach zniknęło morze wygasłych zniczy, które otaczało mogiłę polskiego Elvisa Presleya. Na miejscu jednak wciąż pojawiają się kolejne osoby, które chcą oddać hołd artyście. Na profilu facebookowym króla estrady opublikowano poruszający wpis.

Od dnia pogrzebu Krzysztofa Krawczyka grób króla polskiej estrady regularnie odwiedzają tłumy. Na cmentarzu w Grotnikach pojawiło się prawdziwe morze zniczy, kwiatów oraz wieńców. Mogiłę artysty odwiedza nie tylko rodzina, ale także fani z całej Polski, którzy zostawiają pamiątkowe kartki.

W związku z tym, że niedawno minął miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka, pisaliśmy o tym, jak wygląda grób artysty. Wówczas na mogile polskiego Elvisa Presleya nadal było mnóstwo zniczy. Można było też dostrzec pamiątkowe kartki z wypisanymi nazwami miast oraz podziękowaniami.

Wygasłe znicze zniknęły z grobu Krzysztofa Krawczyka

W pewnym momencie zniczy pojawiło się tak wiele, że trudno było dostać się do grobu Krzysztofa Krawczyka. W dodatku przez długi czas świeczek wciąż przybywało. W rozmowie z Wirtualną Polską wdowa po piosenkarzu przyznała, że codziennie na cmentarz przychodzą osoby, które służą wsparciem.

Blisko miesiąc od pogrzebu wokalisty na miejscu pochówku zaszły wyraźne zmiany. Morze wygasłych zniczy, które otaczało mogiłę Krzysztofa Krawczyka, zniknęło. Pozostała zaledwie ich niewielka część. Na profilu facebookowym króla estrady pojawiło się wyjaśnienie.

[EMBED-243]

Ze wpisu, który opublikowano na Facebooku Krzysztofa Krawczyka, podkreślono, że bliscy nie chcą „epatować ich [zniczy – przyp. red.] ilością”. Dlatego postanowiono usunąć większość z nich i ułatwić dojście do mogiły.

Autorzy komunikatu poinformowali też, że w najbliższym czasie najprawdopodobniej na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią pojawią się kolejne znicze, o czym już ich uprzedzono, dlatego zaszła konieczność przygotowania więcej miejsca.

Na koniec we wpisie raz jeszcze pożegnano polskiego Elvisa Presleya wzruszającymi słowami. Administrator strony, który opublikował komunikat w imieniu rodziny zmarłego, zaznaczył, że Krzysztof Krawczyk zawsze przyciągał do siebie ludzi – tak zostało nawet po jego śmierci.

Grób Krzysztofa Krawczyka nadal odwiedzają tłumy

Przypominamy, że trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka została złożona do grobu na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach 10 kwietnia br. Wcześniej w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi odbyła się uroczysta msza święta.

Pogrzeb króla polskiej estrady miał charakter państwowy i przyciągnął wiele znanych osobistości. W świątyni przemówił między innymi wieloletni przyjaciel piosenkarza, Daniel Olbrychski. Odczytano też list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia. Wokalista przeżył 74 lata.

[EMBED-709]

  • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

  • Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka

  • Ida Nowakowska znika z TVP ze względu na poród. Dzisiaj pożegnała się z widzami

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >