Nie żyje piłkarz Alan McLoughlin Żródło: Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje piłkarz Alan McLoughlin

Alan McLoughlin w trakcie piłkarskiej kariery grał w barwach reprezentacji Irlandii aż 42 razy. Piłkarz związany był z kilkoma klubami angielskimi. Niestety, w wieku 54 lat przegrał długą walkę z ciężką chorobą. Dzisiaj przekazano informacje o jego śmierci.

Alan McLoughlin urodził 20 kwietnia 1967 roku się w Manchesterze i to właśnie w klubie z tego miasta rozpoczął piłkarską karierę. W 1985 roku awansował do pierwszej drużyny Manchesteru United, jednak nie dane mu było w niej zadebiutować.

W kolejnych latach reprezentował więc barwy takich angielskich zespołów jak Swindon Town, Torquay United, Southampton, Portsmouth, Wigan Athletic i Rochdale A.F.C. Karierę zakończył w 2003 roku w klubie Forest Green Rovers.

W reprezentacji Irlandii Alan McLoughlin rozegrał 42 spotkania, w których strzelił dwa gole. Jeden z nich był wyjątkowo ważny, bowiem zapewnił cenny punkt w meczu eliminacji do MŚ w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku. Dzięki temu trafieniu Irlandia pojechała na mundial, gdzie zakończyła rozgrywki w 1/8 finału.

- Alan na zawsze zostanie zapamiętany z powodu tego gola w Belfaście. Gola, który postawił cały kraj na nogi – powiedział szef Irlandzkiego Związku Piłki Nożnej (FAI) Gerry McAnaney o najlepszym irlandzkim piłkarzu 1996 roku.

Nie żyje Artur PrzygodaNie żyje Artur PrzygodaCzytaj dalej

Niestety, piłkarz od dłuższego czasu walczył z chorobą i niestety tę najważniejszą walkę swojego życia przegrał. 9 lat temu wykryto u niego raka nerki, a zaledwie w marcu tego roku poinformował media, że przygotowuje się do radioterapii, dzięki której chciał pozbyć się nowotworu, który zaatakował jego kręgosłup.

Najwyraźniej było już na to za późno, bowiem potwierdzono informacje o śmierci byłego piłkarza. Tysiące fanów pogrążyło się w żałobie na wieść o odejściu ich bohatera.

- Alan z wielką odwagą toczył drugą walkę z rakiem, swoim zaangażowaniem i walecznością dał piękny przykład wszystkim, którzy go znali i kochali - czytamy w oświadczeniu FAI.

Alan McLoughlin

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RadioZet

Następny artykuł