Goniec.pl
Nie żyje Lois de Banzie

Pixabay.com ScorpionD

Nie żyje Lois de Banzie

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Lois de Banzie, szkocka aktorka, która zasłynęła rolami w najpopularniejszych filmach i serialach telewizyjnych. Aktorka miała odejść 3 kwietnia w miejscowości Greenbrae w Kalifornii, skończywszy 90 lat. Rodzina artystki dopiero teraz zdecydowała się na ujawnienie smutnej wiadomości.

Bliscy Lois de Banzie, którzy w poniedziałek 24 maja ujawnili informację o śmierci lubianej aktorki, nie zdecydowali się precyzować przyczyny jej zgonu na forum publicznym. Krewni artystki ograniczyli się do lakonicznego komunikatu przekazanego w rozmowie z „The Hollywood Reporter”. 

Nie żyje Lois de Banzie

Lois de Banzie przyszła na świat 4 maja 1930 roku. Choć urodziła się w Wielkiej Brytanii, życie zawodowe postanowiła związać ze Stanami Zjednoczonymi. Karierę aktorką rozpoczynała na deskach teatrów. Widzowie od razu docenili jej talent i charyzmę.

Udział w sztuce „Morning's at Seven” zapewnił artystce rozpoznawalność, popularność oraz nominację do prestiżowej nagrody Tony Award. Lois de Banzie występowała w wielu przedstawieniach broadwayowskich, między innymi „The Octette Bridge Club”, „Da” czy „The Last of Mrs. Lincoln”.

Aktorka nie ograniczała się wyłącznie do desek teatrów. Kinomani z pewnością znają także jej kreacje filmowe i serialowe. Lois de Banzie wystąpiła w wielu telewizyjnych hitach, które były emitowane na antenach polskich stacji i za każdym razem przyciągały przed ekran wiele osób.

Artystka nigdy nie miała okazji wykazać się w dużej, pierwszoplanowej roli. Reżyserowie powierzali jej głównie rólki epizodyczne i drugoplanowe. Mimo to uzdolnionej Szkotce udało się podbić serca fanów. Nigdy nie potrzebowała etykiety światowej gwiazdy. 

Lois de Banzie pojawiła się w serialach takich jak: „Baby Talk”, „Zdrówko”, „Diagnoza morderstwo”, „Pan Złota Rączka”, „Napisała: Morderstwo”, „Niesamowite historie”, „Taxi” czy „Family Ties”. Każdy z nich jest z pewnością doskonale znany polskim widzom.

Wśród ról filmowych nieżyjącej aktorki znalazły się tytuły takie jak: „Tootsie”, „Arachnofobia”, „Nagłe zderzenie”, komediach „Zakonnica w przebraniu”, „Rodzina Addamsów 2” i „Naga broń 33 ⅓: Ostateczna zniewaga”. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Eleanor Roosevelt w słynnym musicalu Annie”.

Jej ostatnią kreacją była postać pani Winthrop w komedii familijnej z 1996 roku „Małpa w motelu”. Od tamtego czasu aktorka, która przez dekady grywała u boku najznakomitszych gwiazd światowego kina, pozostawała na artystycznej emeryturze.

Bliskim, przyjaciołom, fanom oraz współpracownikom Lois de Banzie składamy najszczersze kondolencje. Jej odejście to ogromna strata dla świata show-biznesu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Andrzej Duda udzielił wywiadu. W jednej chwili internauci padli ze śmiechu

  • 17-latek nie żył przez 20 minut. Nagle otworzył oczy, powiedział co widział

  • Oprawca 11-latka pękł, wyznał, co chciał zrobić z ciałem. Miał ujawnić ostatnie słowa chłopca

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

MICHAL ROZBICKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Ewa Ziętek była u Kiersznowskiego w domu niedługo przed śmiercią

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Dagmara Kaźmierska opowiedziała o życiu w więzieniu

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje James Michael Tayler, Gunther z "Przyjaciół"

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Gwiazdy

Ojciec Krzysztofa Kiersznowskiego był bohaterem Armii Krajowej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gwiazda TVP podejrzana o handel dziećmi

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

TVP2 pokaże film z Krzysztofem Kiersznowskim

Czytaj więcej >