Goniec.pl
Palące się świeczki

pixabay.com/pl/users/kyasarin-88139

Nie żyje była posłanka SLD, Izabella Sierakowska. Miała 74 lata

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Nie żyje Izabella Sierakowska, była posłanka na sejm, która długo zmagała się z ciężką chorobą. Tę informację przekazał jej syn. Sierakowska miała 74 lata.

Nie żyje Izabella Sierakowska, była posłanka SLD i SdRP. Jako pierwszy informację przekazał jej syn. Miała 74 lata i odeszła po długiej walce z chorobą. Nie podano do wiadomości, z jakim schorzeniem mogła zmagać się przed nagłym odejściem.

Nie żyje posłanka Izabella Sierakowska

- Po długiej, ciężkiej chorobie odeszła po nierównej walce była posłanka SdRP i SLD Izabella Sierakowska - przekazał jej syn. Informację o śmierci potwierdził także Krzysztof Janik, były przewodniczący SLD: - Niestety to prawda, zmarła dzisiaj nad ranem - powiedział w środę polityk.

Izabella Sierakowska był między 1989 a 2005 rokiem posłanką X, I, II, III i IV kadencji. Mandat poselski sprawowała z ramienia PZPR oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był również współprzewodniczącą SdRP, a w SLD zasiadała w zarządzie krajowym. W 2004 roku odeszła do Socjaldemokracji Polskiej. Podczas VI kadencji Sejmu w latach 2007-2011 była członkiem koła SDPL.

Tuż po pojawieniu się informacji o śmierci Izabelli Sierakowskiej w sieci zaczęły pojawiać się wiadomości, w którym jej koledzy, współpracownicy, a także uczniowie żegnali polityczkę. Wielu bardzo ciepło wspomina posłankę.

Ludzie żegnają i wspominają posłankę Sierakowską

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek pożegnał za pośrednictwem mediów społecznościowych zmarłą Izabellę Sierakowską. Napisał, że była polityczką z krwi i kości. Wspominał również czas, w którym ją poznał. Jak sam przyznał, był to czas, w którym bardzo ryzykownym było walczyć o prawa mniejszości, czy świeckie państwo.

Inni, żegnając ją pisali, że najlepszym sposobem na upamiętnienie jej walki o prawa kobiet będzie realizacja celu, o który walczyła całe życie. Była nim liberalizacja ustawy antyaborcyjnej.

Inni zwracali uwagę na to, że to ona była Żelazną Damą polskiej polityki. Słowa o ideałach, które przyświecały jej pracy, a także o tym, że dla wielu jest niedoścignionym wzorem do naśladowania pokazują, jakim szacunkiem wśród polityków, a także ludzi walczących o prawa człowieka, kobiet i mniejszości cieszyła się Izabella Sierakowska.

Wśród żegnających posłankę są także osoby, które zdołały poznać ją w innej roli - posłanki z Lublina, która kandydowała na urząd prezydenta miasta. Na wszystkich ludziach robiła wrażenie. Przede wszystkim swoją szczerością i gracją.

Izabella Sierakowska urodziła się 22 września 1946 roku w Górze. Była politykiem, filologiem, nauczycielką, posłanką na Sejm X, I, II, III, IV i VI kadencji. W 1971 roku ukończyła studia na Wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, a w 1979 roku studia podyplomowe z literatury rosyjskiej na Uniwersytecie Moskiewskim. Pracowała jako nauczycielka języka rosyjskiego. Kierowała lubelskim zarządem miejskim Związku Nauczycielstw Polskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Polsatnews.pl, Twitter

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >