Goniec.pl
Autorstwa Horacy67 - http://familie.pl/Blogi-1-21/b18p1098,Ptaszek-w-klatce.html, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9505528

Autorstwa Horacy67 - http://familie.pl/Blogi-1-21/b18p1098,Ptaszek-w-klatce.html, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9505528

Nie żyje Burke Shelley. Muzyk miał za sobą operację w polskim szpitalu

11 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Zmarł wokalista i basista legendarnego zespołu rockowego Budgie, Burke Shelley. Muzyk odszedł w wieku 71 lat w Walii, a o jego śmierci poinformowała fanów za pomocą mediów społecznościowych córka, Ela Shelley.

Burke Shelley odszedł w poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku, w szpitalu w Cardiff po długiej walce z problemami zdrowotnymi. Bliscy muzyka zaapelowali publicznie o uszanowanie ich żałoby.

sprawa jaworowicz

Kolejny gwiazdor disco polo wystąpił w "Sprawie dla reportera". "To jest cyrk"

CZYTAJ DALEJ

- Z wielkim smutkiem informuję o śmierci mojego ojca, Johna Burke Shelleya. Odszedł dziś wieczorem we śnie w Heath Hospital w Cardiff, mieście, w którym się urodził. Miał 71 lat. Proszę o szacunek dla rodziny w tym czasie. Z miłością, czwórka jego dzieci: Ela, Osian, Dimitri i Nathaniel - przekazała córka gwiazdora, Ela.

Nie żyje Burke Shelley

Zespół Budgie powstał w 1967 roku, a Burke Shelley jako jedyny występował w nim od samego początku. Grupa uważana jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu zwanego New Wave of British Heavy Metal.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Na swoim koncie zespół miał łącznie 11 albumów, a jego muzykę porównywano do takich legendarnych grup, jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. Burke Shelley wraz ze swoimi muzykami często gościł także na koncertach w Polsce.

Burke Shelley przeszedł operację w polskim szpitalu

To właśnie polski lekarz, w czasie kolejnej trasy koncertowej w naszym kraju, zdiagnozował u Shelleya tętniaka aorty. Walijski muzyk przeszedł operację w szpitalu specjalistycznym w Wejherowie. Choć gwiazdor szybko doszedł do siebie, kłopoty ze zdrowiem nie opuszczały go już aż do śmierci.

andrzej nowak tsa

Nie żyje Andrzej Nowak, założyciel TSA i jedna z najważniejszych postaci polskiego heavy metalu

CZYTAJ DALEJ

Basista i wokalista po operacji miał problem z jednoczesnym graniem i śpiewaniem. Pomimo starań lekarzy nie zdołał wrócić do formy i niemal całkowicie zaprzestał działalności muzycznej.

Zespół Budgie wywarł jednak ogromny wpływ na światową scenę muzyczną i na stałe zapisał się na kartach historii. Covery ich utworów mają w swoim repertuarze takie kapele, jak Iron Maiden, Metallica czy Van Halen.

/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

"Sprawa dla reportera" zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku i od tego czasu regularnie prezentuje widzom ludzkie dramaty i problemu. Program realizowany jest zarówno w formie reporterskiej, jak i studyjnej, gdzie nagrywane są dyskusje z ekspertami. Po latach antenowej obecności producenci programu zaczęli jednak szukać pomysłów na to, jak urozmaicić ten format i poszerzyć grono swoich odbiorców również o młodszych widzów. Z tego powodu w studiu "Sprawy dla reportera" zaczęły gościć również osoby znane z show-biznesu, jak aktorzy czy piosenkarze, którzy często prezentują na wizji również swoje talenty. Występy muzyków, zwykle z nurtu disco polo, w programie interwencyjnym budzą jednak spory niesmak. W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy, a internauci nie mają litości dla "pomysłowych" producentów "Sprawy dla reportera", określając ich program mianem "cyrku" czy "kabaretu". To jednak tylko niektóre z "atrakcji", przewidzianych przez producentów "Sprawy dla reportera". To niewiarygodne, co wyprawia się w studiu programu Elżbiety Jaworowicz. /fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: AntyRadio

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Daniel z "Love Island" oszukał wszystkich? Uczestnik programu ma dziewczynę?
(fot. Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Daniel ma dziewczynę poza programem? Jego partnerka zabrała głos

Czytaj więcej >
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta Podbioł przeszła metamorfozę. Pochwaliła się efektami

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta Podbioł przeszła metamorfozę. Pochwaliła się efektami

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/John Pannell

Gwiazdy

Książę George pokłócił się z kolegami, ale wyszedł ze starcia obronną ręką. Wykorzystał swoje koneksje

Czytaj więcej >
Instagram/karolina_pisarek

Gwiazdy

Karolina Pisarek przeżywa bardzo trudny czas. Jej ukochany pies musiał przejść operację, ją też niedługo to czeka

Czytaj więcej >
Paweł Deląg, fot. instagram.com/paweldelag

Gwiazdy

Paweł Deląg został dziadkiem. Synowa aktora opublikowała zdjęcie ze spaceru z dzieckiem

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa, fot. Jindřich Nosek (NoJin)/Wikimedia Commons

Gwiazdy

Lech Wałęsa przeszedł metamorfozę. Pochwalił się imponującym zarostem

Czytaj więcej >