Goniec.pl
Nie żyje wokalistka zespołu The Kelly Family

Peter Bischoff /Getty Images

Nie żyje Barby Kelly z The Kelly Family

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Barbara Ann "Barby" Kelly, gwiazda zespołu The Kelly Family, zmarła w wieku zaledwie 45 lat. Tragiczną informację o jej śmierci przekazała siostra, Patricia Kelly. Z jej komunikatu wynika, że legendarna piosenkarka borykała się z problemami zd

Barbara Ann „Barby” Kelly była czołową gwiazdą formacji The Kelly Family. Fani nie zapomnieli o niej nawet wtedy, gdy postanowiła opuścić szeregi formacji. Informację o jej nieoczekiwanej i przedwczesnej śmierci przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych jej najbliżsi.

Nie żyje wokalistka zespołu The Kelly Family

- Nasza ukochana siostra Barby odeszła kilka dni temu po krótkiej chorobie. Jesteśmy w głębokiej żałobie i prosimy o zrozumienie, że obecnie nie komentujemy tego dalej. Będzie nam brakowało Barby bez końca i zawsze będziemy nosić ją w naszych sercach. Dziękuję za wasze sympatie i modlitwy - napisała siostra zmarłej wokalistki.

Piosenkarka od wielu lat miała cierpieć na schizofrenię. Z doniesień medialnych wynika, że po zakończeniu kariery scenicznej zamieszkała w Belgii, gdzie prowadziła sklep z odzieżą używaną. Gdy jej stan zdrowia się pogarszał, pomieszkiwała u członków najbliższej rodziny.

Barby Kelly przyszła na świat 28 kwietnia 1975 roku jako córka Barbary i Dana Kellych. Już od najmłodszych lat towarzyszyła rodzicom w trasach koncertowych, podczas których odkryła swój talent muzyczny. Wkrótce cieszyła się międzynarodową sławą i uwielbieniem fanów.

Mimo że podobnie do swoich braci i sióstr była bardzo muzykalna, jej największą pasją pozostawał taniec. Piosenkarka uwielbiała balet. Podczas koncertów nierzadko prezentowała publiczności niezwykle skomplikowane choreografie, które budziły podziw.

Niemiecki magazyn „Blind” donosi, że przyczyny śmierci wokalistki nie są jeszcze znane. Barby Kelly miała umrzeć cztery dni temu we śnie. Jej ciało zostało przekazane patologom, którzy planują wykonać sekcję zwłok, która wyjaśni przyczyny odejścia gwiazdy.

The Kelly Family jest rodzinnym zespołem grającym muzykę z pogranicza popu, rocka oraz folku. Od lat 70. cieszył się dużą popularnością na całym świecie. Członkowie formacji sprzedali łącznie blisko 20 milionów płyt. Kochali ich szczególnie fani z USA, RPA, Brazylii i Chin.

Rodzina Kelly po raz pierwszy powróciła do występów scenicznych w latach 90, promując album „We Got Love”. To właśnie na tej płycie po raz ostatni można było usłyszeć głos Barby Kelly. W ubiegłym roku grupa wystąpiła w Polsce, świętując 25-lecie wydania albumu „Over The Hump”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >