Goniec.pl
Nie żyje Barbara Sałacka

Instagram.com matyldd

Nie żyje Barbara Sałacka, matka zmarłej aktorki Ewy Sałackiej

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Informacje o śmierci Barbary Sałackiej przekazała jej wnuczka, Matylda Kirstein. Wczoraj młoda kobieta pożegnała babcię w wyjątkowo wzruszający sposób i opublikowała w sieci ich wspólne zdjęcia.

Barbara Sałacka była cenioną reżyserką i realizatorką telewizyjną, a także mamą legendarnej aktorki, Ewy Sałackiej, która odeszła nagle w 2006 roku i osierociła 12-letnią wówczas Matyldę. Wczoraj wnuczka Barbary Sałackiej poinformowała na swoim Instagramie o śmierci babci.

Nie żyje Barbara Sałacka

Barbara Sałacka przyszła na świat w 1932 roku. Jako reżyserka współtworzyła ponad 100 spektakli teatralnych, i współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny aktorskiej, m.in. Irena Kwiatkowską, Adamem Ferencym i Stanisławą Celińską. 

Sałacka zajmowała się także realizacją telewizyjną, a jej córka, Ewa Sałacka, wybrała dla siebie zawód aktorki. Wystąpiła nawet w spektaklu swojej mamy pt. „Bal Stulecia”. Aktorka dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu - najpierw z reżyserem Krzysztofem Krauze, a następnie ze stomatologiem, Witoldem Kirstein, z którym doczekała się córki, Matyldy. 

Aktorka zmarła jednak nagle 23 lipca 2006 roku, a powodem jej śmierci był wstrząs anafilaktyczny wywołany przez użądlenie osy. Ewa Sałacka miała wówczas 49 lat i osierociła 12-letnią córkę. Jak przyznała po latach Matylda, udało jej się pogodzić z tym, co się stało, dzięki pomocy swojej babci.

Matylda Kirstein i Barbara Sałacka były niezwykle związane. Wczoraj wnuczka reżyserki przekazała na swoim Instagramie niezwykle smutne informacje o śmierci babci. Odejście seniorki było dla niej ogromnym ciosem.

- Dziś chciałabym powiedzieć Ci tak dużo, a nie mogę powiedzieć już nic... Świat się zatrzymał. [...] Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim - przekazała poruszona kobieta na swoim Instagramie.

Wnuczka Barbary Sałeckiej dodała do swojego poruszającego wpisu kilka zdjęć z rodzinnego archiwum. Widać na nich uśmiechniętą reżyserkę, która czerpie z życia pełnymi garściami. Internauci byli poruszeni pożegnaniem, jakie dla babci przygotowała Matylda Kirstein.

- Pani babcia była wspaniałą osobą. Pamiętam Pani babcię z programów telewizyjnych, które realizowała - napisała jedna z internautek.

- Bardzo mi przykro, cudowna kobieta - dodała kolejna. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Każdy nucił jego hit. Nie żyje B.J. Thomas, przegrał walkę z nowotworem

  • Górniak ze sceny zwróciła się do Ewy Krawczyk. Polały się łzy

  • Zasłanianie ust i nosa co najmniej do końca wakacji? Adam Niedzielski zabrał głos

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: DDTVN/Instagram

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >