Nie żyje aktor z "Czterech pancernych" i "Janosika". Tak wygląda jego grób
Mieczysław Czechowicz był aktorem charakterystycznym, który nie wahał się przed zagraniem żażdej postaci. Nieważne, czy był to Miś Uszatek, czy o wiele poważniejsze role w "Weselu", "Chłopach" i "Nie ma róży bez ognia" Stanisława Barei. Utalentowany artysta zmarł 14 września 1991 roku w Warszawie. Jak dziś wygląda grób Mieczysława Czechowicza? Ten widok to spore zaskoczenie.
Nie żyje Mieczysław Czechowicz. Życie mocno go doświadczyło
Mieczysław Czechowicz urodził się w 1930 roku w Lublinie. Niestety, okres dojrzewania przypadł na czasy w trakcie i po II wojnie światowej. Jako 15-latek był aresztowany i trafił do więzienia w lubelskim zamku, gdzie poddano go okrutnym torturom. Znalazł się tam, ponieważ jako syn przedwojennego oficera nie wyobrażał sobie, by nie dołączyć do konspiracyjnej, niepodległościowej organizacji podziemnej.
Mieczysław Czechowicz został oskarżony przez komunistyczne władze o działalność antypaństwową. Wyszedł z więzienia po czterech miesiącach dzięki wprowadzonej przez władze amnestii (miał spędzić w odosobnieniu aż trzy lata). Te doświadczenia wywarły na nim piętno i pozbawiły beztroskiego dzieciństwa. Doskonale poznał rzeczywistość, w której jakikolwiek obiad należał do rzadkości. Nie zrezygnował z marzenia, jakim były studia aktorskie.
Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle wydał oświadczenieNie żyje Mieczysław Czechowicz. Z jakich ról go znamy?
Mieczysław Czechowicz po uzyskaniu aktorskiego dyplomu spełniał się nie tylko w filmach i serialach, ale także na deskach teatru i w kabarecie. Jako komediant występował w Kabarecie Starszych Panów, który dla najmłodszej widowni prezentował takie szlagiery, jak "Kubuś Puchatek" i "Miś Uszatek".
Mieczysław Czechowicz na dużym ekranie dał się poznać w produkcjach "Kariera Nikodema Dyzmy", "Nie ma róży bez ognia", "Chłopi", "Wesele" i komedii "Poszukiwany, poszukiwana". Swój aktorski sznyt pokazał również w popularnych serialach. Mieczysław Czechowicz wystąpił w "Zmiennikach", "Lalce" i jako hrabia Hortvath w trzynastu odcinkach "Janosika"
W serialu "Czterej pancerni i pies" wcielił się w stryja Józka, Konstantego Szawełło. Zagrał w odcinku 18., pt. "Pierścienie", 19., "Tiergarten", 20., "Brama" i 21. "Dom". Jak przed laty donosił Express Ilustrowany, publika ceniła go przede wszystkim za głęboką barwę głosu i komediowy talent.
Mieczysław Czechowicz nie żyje. Jak wygląda jego grób?
Mieczysław Czechowicz został pochowany 32 lata temu na warszawskich Starych Powązkach. Niestety, jego grób nie należy do najbardziej zadbanych, jednak nie można uznać, że został opuszczony. Wciąż znajdują się na nim znicze, nie zabrakło także skromnej wiązanki sztucznych kwiatów.
Źródło: Film Polski, Express Ilustrowany