Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Nicole Konderla mistrzynią Polski w skokach narciarskich!
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 23.12.2021 18:44

Nicole Konderla mistrzynią Polski w skokach narciarskich!

Nicole Konderla mistrzostwa Polski
screen transmisja TVP Sport

Nicole Konderla została nową mistrzynią Polski w Zakopanem. 20-latka z wielką przewagą wyprzedziła drugą Kingę Rajdę. Z brązem skończyła Anna Twardosz, która wykorzystała potknięcie Kamili Karpiel.

Nicole Konderla zdecydowanie prowadziła w konkursie pań po pierwszej serii. 20-latce w drodze po jej pierwszy złoty medal mogła zagrozić jeszcze jedynie Kinga Rajda, która po pierwszej serii traciła do niej ponad 14 punktów. Z walki o złoto słabym skokiem wypisała się obrończyni tytułu Kamila Karpiel.

Nicole Konderla mistrzynią Polski

Druga seria podobnie jak pierwsza rozpoczęła się z bardzo wysokiej 28. platformy startowej. Jako że w pierwszej serii wystartowało tylko siedem zawodniczek, szansę pokazania się w drugiej serii miała cała siódemka.

Skakanie w drugiej serii rozpoczęła Pola Bełtowska. W pierwszej serii skoczyła zaledwie 79 metrów, a w drugiej dołożyła 3 metry. Po niej 77,5 metra skoczyła Natalia Słowik i spadła na ostatnie miejsce.

Krótki, nieudany skok oddała ubiegłoroczna wicemistrzyni kraju Joanna Szwab. 24-latka w drugiej serii skoczyła zaledwie 85 metrów i wygrała jedynie z najmłodszymi rywalkami. Czwarta po pierwszej serii Anna Twardosz skoczyła 95,5 metra.

W drugiej serii zupełnie nie poradziła sobie ustępująca mistrzyni Kamila Karpiel, która skoczył 86,5 metra i przegrała z Twardosz walkę o medal. Dobry skok, bo na 111 metrów oddała Kinga Rajda i zapewniła sobie miejsce na podium.

Konderla tytuł mistrzowski przypieczętowała skokiem na 109,5 metra. 20-latka wyprzedziła drugą Rajdę o ponad 11 punktów i zdobyła swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski. Z brązem skończyła Twardosz.