Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Katar - Ekwador. Kontrowersje i dwa gole w meczu otwarcia
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 20.11.2022 19:04

Mundial 2022. Katar - Ekwador. Kontrowersje i dwa gole w meczu otwarcia

Mundial 2022. Katar - Ekwador
Screen z TVP Sport

Mundial 2022 rozpoczęty. W meczu otwarcia gospodarz turnieju Katar podejmował Ekwador. Już w 3. minucie doszło do kontrowersyjnej decyzji, która sprzyjała gospodarzom, ale nie musieli obawiać się ci, którzy zakładali, że Katarczycy kupią sobie pierwsze punkty w turnieju. Piłkarze z Ekwadoru postawili zbyt twarde warunki i pewnie wygrali.

Mundial 2022. Katar - Ekwador. Gole Ennera Valencii

Pierwszy mecz na Mundialu 2022 rozpoczął się od dużych emocji. W 3. minucie meczu Ekwador wykonywał rzut wolny pod polem karnym rywali. Bramkarz i obrońcy Kataru zupełnie się pogubili i chwilę później piłka zatrzepotała w siatce po strzale Ennera Valencii. Po weryfikacji VAR gola jednak nie uznano z powodu minimalnego spalonego.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 15. minucie za faul Saada Al-Sheeba na Ennerze Valencii arbiter podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie Ekwadoru w 31. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła niepilnowany Enner Valencia idealnie przymierzył głową obok słupka i nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Mundial 2022. Katar - Ekwador 0:2

Wynik do przerwy brzmiał więc 2:0 dla Ekwadoru. Katarczycy piłkarsko byli zdecydowanie słabsi i nie byli w stanie nic zrobić na murawie poza przeszkadzaniem rywalom w grze.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się już zmienił. Pewni swego goście z Ameryki Łacińskiej kontrolowali przebieg spotkania, ale z dwoma bramkami przewagi już tak mocno nie atakowali, mając w świadomości, że czekają ich kolejne dwa, na pewno trudniejsze mecze: z Senegalem i Holandią.

W 76. minucie bohater spotkania, Enner Valencia, opuścił boisko z lekkim urazem. Usiadł na ławce rezerwowych z owiniętym kolanem prawej nogi, ale humor go nie opuszczał, więc można domyślać się, że to żadna poważna kontuzja.

Wynik do końca spotkania się nie zmienił i to Ekwador zgarnął trzy punkty, a gospodarze turnieju musieli przełknąć gorycz porażki.