Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Wspaniała informacja dla Roberta Lewandowskiego. Decyzja zapadła tuż po meczu
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 26.11.2022 19:48

TVP Sport

Mundial 2022 trwa w najlepsze, a Polska wygrała swój pierwszy mecz. Piotr Zieliński i Robert Lewandowski zdobyli bramki z Arabią Saudyjską, a Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i dobitkę. Wiemy już, kto został wybrany przez FIFA najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Polska wygrała 2:0 z Arabią Saudyjską. Chociaż długi czas nasi reprezentanci nie grali zbyt dobrze, to jednak w pierwszej połowie potrafili wyjść na prowadzenie, które utrzymali, a w drugiej części spotkania kilkukrotnie poważnie zagrozić bramce rywali.

Nie jest łatwo wybrać najlepszego z Polaków, bowiem Piotr Zieliński otworzył wynik spotkania, co było punktem zwrotnym tego meczu, a Robert Lewandowski asystował przy jego golu, po czym w drugiej połowie sam wpisał się na listę strzelców.

Nie można też zapominać o Wojciechu Szczęsnym, który nie tylko obronił rzut karny i jego dobitkę, ale również kilkukrotnie popisywał się świetnymi interwencjami w bramce.

Mundial 2022. Robert Lewandowski piłkarzem meczu Polska - Arabia Saudyjska

Po każdym meczu na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej FIFA wybiera piłkarza meczu. Tym razem było kilku dobrych kandydatów, ale wybór padł na Roberta Lewandowskiego.

Gol na Mundialu był dla niego spełnieniem marzeń, a nagroda ta jest zapewne wisienka na torcie dla polskiego napastnika. Zasłużenie zdobył ten zaszczyt?