Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Polska wygrywa z Arabią Saudyjską. Łzy Roberta Lewandowskiego
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 26.11.2022 16:03

Mundial 2022. Polska wygrywa z Arabią Saudyjską. Łzy Roberta Lewandowskiego

TVP Sport

Mundial 2022. Polska do przerwy prowadziła z Arabią Saudyjską 1:0. Bramkę zdobył Piotr Zieliński, a rzut karny, razem z dobitką, fantastycznie obronił Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie meczu Polska - Arabia Saudyjska emocji nie brakowało. Polacy nie grali za dobrze, ale objęli prowadzenie, którego nie oddali nawet w momencie, gdy arbiter podyktował przeciwko nim rzut karny.

Druga połowa meczu rozpoczęła się dosyć spokojnie. Polacy chcieli uspokoić grę i utrzymać prowadzenie, a piłkarze Arabii Saudyjskiej, którzy w pierwszym meczu pokonali Argentynę, mogli spokojnie konstruować akcje i szukać swojej okazji, by ukarać defensywnie grających rywali.

W 55. minucie zagotowało się na polu karnym Polaków, ale Wojciech Szczęsny ponownie popisał się kapitalną interwencją i nogami obronił strzał rywala.

W 63. minucie Polacy po raz pierwszy śmielej zaatakowali i byli bardzo blisko strzelenia drugiej bramki. Przemysław Frankowski dośrodkował z lewej strony, a niepilnowany Arkadiusz Milik uderzył głową i... trafił w poprzeczkę.

Z kolei dwie minuty później Robert Lewandowski trafił w słupek. Kapitan polskiej reprezentacji nie ma szczęścia na tym Mundialu i niestety wciąż pozostawał bez gola na MŚ.

Mundial 2022. Gol Roberta Lewandowskiego

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 82. minucie Robert Lewandowski wykorzystał błąd rywala i w sytuacji sam na sam strzelił na 2:0. Widać było, jak wielki kamień spadł mu z serca, gdy piłka w końcu zatrzepotała w siatce. Na powtórkach można zauważyć łzy w oczach Roberta, gdy w końcu podniósł się z murawy po świętowaniu gola.

W 90. minucie Lewandowski miał kolejną doskonałą sytuację, ale tym razem bramkarz Arabii Saudyjskiej wygrał pojedynek z naszym napastnikiem.

Ostatecznie Polska wygrała 2:0 i z czterema punktami na koncie została liderem grupy. Przynajmniej do godziny 22, kiedy to zakończy się mecz Argentyny z Meksykiem.