Goniec.pl
Screen Youtube / Magazyn Viva

Screen Youtube / Magazyn Viva

Monika Miller wciąż walczy z ciężką chorobą. Zdradziła szczegóły, pojawiły się komplikacje

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Monika Miller ujawniła, że od dłuższego czasu zmaga się z niezwykle ciężkim i uporczywym schorzeniem, fibromegalią. Wnuczka byłego premiera zdradziła, jak wygląda jej codzienne życie, a także opowiedziała, jakie problemy zdrowotne są z nią powiązane. Za pośrednictwem Instagrama relacjonuje swoją walkę, a także zamieszcza zdjęcia ze szpitala.

Zmęczenie, brak snu, ogólne osłabienie oraz ból całego ciała to jedne z głównych oznak fibromegalii. Jest to niezwykle rzadkie schorzenie, ciężkie do zdiagnozowania, a także wymagające szerokiej diagnostyki lekarzy o różnych specjalnościach. Nierzadko dotyka ono osoby z przestrzeni publicznej.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Monika Miller jest poważnie chora

To właśnie z tym schorzeniem od wielu miesięcy zmaga się Monika Miller. Wnuczka byłego premiera RP, Leszka Millera relacjonuje swoją walkę z chorobą za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Na swoim Instagramie wstawia wiele zdjęć ze szpitala, a także ochoczo opisuje poważne problemy zdrowotne, które są bezpośrednio powiązane z tą chorobą.

Celebrytka wielokrotnie powtarzała, że wciąż stara się żyć tak jak przed diagnozą postawioną przez lekarzy. Pomimo słabego stanu zdrowia, w ostatnim czasie wzięła udział w sesji zdjęciowej Przyjaciół Fundacji Ronalda McDonalda. Dochód z wydarzenia ma zostać przekazany na wsparcie ukraińskich rodzin, które uciekają przed zbrodniczymi działaniami Putina.

Śledząc Instagram Moniki Miller można natrafić na wiele postów dotyczących choroby. Celebrytka stała się pewnego rodzaju ambasadorką walki z tym schorzeniem, szczegółowo opisując niemal każdy dzień swojej walki.

W jednym z postów zaznaczyła, że choroba nauczyła ją zarówno pokory, jak i szacunku do samej siebie.

- Zdrowie jest podstawą. Bez niego ciężko jest zdziałać cokolwiek. Mam nadzieję, że jak najszybciej dojdę do siebie. Jedno jest pewne. Trzeba przeanalizować swoje życie i zastanowić się co jest naprawdę ważne - napisała za pośrednictwem Instagrama.

Miller w rozmowie z Pudelkiem zdradziła, że w przeciągu dziewięciu ostatnich miesięcy zrobiono jej serię badań, które ujawniły kolejne poważne dolegliwości.

- Czasem jest moment w naszym życiu, w którym musimy się zatrzymać i skupić się na tym, co jest ważne. Cierpię na fibromialgię i niestety okazało się, że to poszło jak domek z kart. Przez swoją chorobę dostałam jeszcze jedną - zdradziła na łamach tabloidu.

Monika Miller zdradziła szczegóły swojej choroby. "Zaczęły się problemy z oddychaniem i wymiotowaniem"

Niestety, ale w konsekwencje choroby są niezwykle poważne. Wnuczka byłego premiera w jej wyniku nabawiła się zaburzeń przełyku, jak również problemów z oddychaniem.

- Mam zaburzenia przełyku. Zaczęły się problemy z oddychaniem i wymiotowaniem. Potrafiłam wyjść na spacer i zwymiotować na siebie pięć razy po prostu - podkreśliła.

W wywiadzie podkreśliła, że nie traci pogody ducha. Wskazała, że pomimo faktu, że jej schorzenie nie jest uleczalne, to można leczyć wszystkie objawy.

Celebrytka zdradziła, że w niektórych momentach jest naprawdę ciężko. Zwykłe wyjście z domu generuje ogrom problemów, nie mówiąc o innych, nieco bardziej wymagających czynnościach.

Fibromialgia to niezapalna, przewlekła choroba reumatyczna tkanek miękkich (ścięgien i mięśni). Niestety, ale lekarze nie znają dokładnych przyczyn jej powstawania. Specjaliści podkreślają, że w przypadku tego schorzenia niezwykle ważne jest wczesne i szybkie rozpoznanie na podstawie wszelkich objawów klinicznych.

Wśród potencjalnych przyczyn wymienia się m.in. zaburzenia przewodnictwa nerwowego. To właśnie dlatego, jeszcze do niedawna była niesłusznie uważana za chorobę hipochondryków oraz histeryków.

Niektórzy chorzy opisują fibromialgię jako zaburzenie ściśle powiązane z nieprawidłowym (zbyt silnym) odczuwaniem bólu.

Schorzenie może w znaczący sposób odbijać się na życiu prywatnym osoby nim dotkniętej. W wielu przypadkach prowadziło ono do rozpadu relacji międzyludzkich, a także utraty pracy. W sporej ilości przypadków, chorzy niemający dostępu do odpowiedniego leczenia mogą cierpieć na depresję.

goniec.pl

Widok grobu Mariusza Dmochowskiego wywołuje smutek. Czy fani zapomnieli o aktorze?

Grób Mariusza Dmochowskiego wygląda na dość zaniedbany. Tuż obok pomnika leży też ogromna gałąź. Gdyby spadła na nagrobek, mogłaby poczynić ogromne szkody.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wnuczka Leszka Millera walczy z nieuleczalną chorobą. Usłyszała diagnozę. „Zaczęły się problemy z oddychaniem”

  • Andrzej Łapicki ożenił się z młodszą o 60 lat. Zaskakujące, co zrobiła tuż po jego śmierci

  • Rekordowa podwyżka emerytur. Seniorzy mogą już zacierać ręce, ujawniono, co rząd szykuje

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Gwiazdy

Nie żyje gwardzista, który szedł obok trumny królowej Elżbiety II. Brytyjczycy opłakują nastolatka

Czytaj więcej >
DAVID ROSE/AFP/East News

Gwiazdy

Książę Harry chce spełnić jedno z ostatnich życzeń Elżbiety II. Ma wyrzuty sumienia?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu dziendobry.tvn.pl

Gwiazdy

Piotr Kraśko spowiada się w TVN. Na wszystkie kryminalne występki ma wytłumaczenie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

„Klan”. Barbara Bursztynowicz narzeka na to, co dzieje się na planie serialu

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II
FRANK AUGSTEIN/AFP/East News

Gwiazdy

Brytyjczycy oburzeni cenami za odwiedzenie grobu Elżbiety II. W sieci zawrzało

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube/2plus1

Gwiazdy

Elżbieta Dmoch niespodziewanie zwróciła się do fanów. Gwiazda żyje w biedzie i nędzy

Czytaj więcej >