Goniec.pl
Minister Zdrowia: apel

Facebook.com/MZGOVPL

Minister Zdrowia zwrócił się z apelem do wszystkich pracodawców. Prosi ich o ważną rzecz, która ma pomóc w walce z epidemią

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Minister Zdrowia wystosował pilny apel do wszystkich pracodawców w Polsce. Adam Niedzielski chce, aby zapewnili swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej tam, gdzie tylko to możliwe.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wydał pilny apel do wszystkich pracodawców w Polsce. Przedstawiciel rządu prosi ich, aby w miarę możliwości zapewnili swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Rozwiązanie ma pomóc w opanowaniu trudnej sytuacji epidemicznej. 

Minister Zdrowia wystosował apel do wszystkich pracodawców

Adam Niedzielski prosi wszystkich pracodawców, aby tam, gdzie oczywiście jest to możliwe, postawili na tryb pracy zdalnej. Apel związany jest nagłym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, z którym według informacji Ministerstwa Zdrowia mierzy się nasz kraj. 

Wprowadzanie pracy zdalnej w kolejnych miejscach przyczyniłoby się do ograniczenia konieczności przemieszczania się wielu osób. Zmniejszyłoby również ilość kontaktów między ludźmi, do których dochodzi w pracy stacjonarnej. To wszystko z kolei w pewnym stopniu zniwelowałoby rozprzestrzenianie się niebezpiecznego patogenu SARS-CoV-2, który może powodować chorobę COVID-19.

To już jest ten moment, kiedy znów musimy wrócić do tego trybu pracy, który był charakterystyczny w listopadzie czy w drugiej połowie października, czy w ogóle dla całego okresu poprzedniej wiosny - powiedział Adam Niedzielski 

Prośba Ministra Zdrowia powodowana jest również tym, że praca zdalna, mimo odgórnych zaleceń, wciąż jest mało popularna w naszym kraju, co pokazują statystyki zebrane przez GUS.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w ubiegłym roku odsetek osób pracujących zdalnie nie przekroczył nawet 12%. Jako jedną z przyczyn tak słabego wyniku, eksperci podają fakt, że taki tryb pracy nie został jeszcze w pełni uregulowany prawnie w naszym kraju. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek zapewnia jednak, że sytuacja wkrótce się zmieni, a odpowiednia ustawa trafi do parlamentu jeszcze w I kwartale tego roku.

Dalsze kroki podejmowane wobec pracy zdalnej będą jednak zapewne w dużej mierze zależeć od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce. Póki co czekają nas 3 tygodnie lockdownu, który według dzisiejszych ustaleń rządu potrwa od 20 marca do 9 kwietnia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Źródła: BusinessInsider, GUS, Ministerstwo Zdrowia

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >