Goniec.pl
bohdan-smolen-piekny-grob

East News AGENCJA

Minęły ponad cztery lata od śmierci Bohdana Smolenia. Tak dziś wygląda jego grób

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Dziennikarze portalu Super Express w ramach reportażu wideo postanowili sprawdzić, jak wygląda dzisiaj grób Bohdana Smolenia. Aktor i słynny komik miał mnóstwo fanów już od lat 80. Choć bawił polską publiczność, w życiu prywatnym doświadczył wielu dramatów. Po czterech latach od śmierci artysty, jego mogiła nadal jest czysta i zadbana.

Bez wątpienia Bohdan Smoleń był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci, jakie chodziły po polskiej scenie. Młodsi widzowie mogą kojarzyć go przede wszystkim z roli zabawnego listonosza ze „Świata według Kiepskich”. Aktor ma jednak znacznie bogatszą historię.

eugenia herman

Nie żyje aktorka Eugenia Herman

CZYTAJ DALEJ

Kariera Bohdana Smolenia wystrzeliła po tym, jak zaczął występować w kabarecie Tey. Wiele osób może zaskoczyć wykształcenie satyryka, ponieważ skończył Akademią Rolniczą w Krakowie. Tam również działał artystycznie, zakładając kabaret Pod Budą.

Niezapomniany Bohdan Smoleń

Redakcja portalu Super Express chciała przypomnieć fenomen Bohdana Smolenia i oddać hołd wielkiemu artyście. Choć satyryk cieszył się ogromną popularnością, do końca życia pozostał skromnym i uczynnym człowiekiem. W materiale wideo, który opublikowali dziennikarze, widać, że jego mogiła również nie jest wyniosła, natomiast na szczęście jest bardzo zadbana.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Po działalności kabaretowej znany komik opuścił kolektyw Tey i postawił na karierę wokalną. Współpracując z Krzysztofem Krawczykiem, nagrał kilka humorystycznych piosenek. Publiczność zapamiętała takie przeboje jak „Dziewczyny, które mam na myśli” czy też „Mężczyzna po czterdziestce”.

Aktor ma również za sobą wiele docenionych ról. Wystąpił między innymi w „Panu Kleksie w kosmosie”, „Filipie z konopii” oraz „Cesarskim cięciu”. Jednak jego życie nie kręciło się jedynie wokół sztuki. Wspólnie z żoną prowadzili sklep zoologiczny w Poznaniu. Niestety w jego życiu pojawiły się też poważne dramaty.

Artysta stracił syna w niewyjaśnionych okolicznościach. Piotr Smoleń powiesił się w wieku 15 lat. Ojciec nie poznał powodu, dla którego jego dziecko targnęło się na własne życie. Zaledwie rok po tej tragedii żona satyryka także popełniła samobójstwa, nie mogąc znieść straty. Aktor, który miał wielu fanów, nagle został sam.

Bohdan Smoleń – smutny koniec człowieka, który bawił tysiące Polaków

Po licznych dramatycznych chwilach Bohdan Smoleń postawił usunąć się z życia publicznego. Popadł w depresję i zrezygnował z występów. Nie załamał się jednak całkowicie. Od 2007 roku prowadził fundację Stowarzyszenie Pana Smolenia. Organizacja zaczęła pomagać dzieciom, prowadząc hipoterapię.

W 2010 roku karierę aktora przerwał zawał serca, którego doznał w hotelowym pokoju. Później udało mu się jeszcze wrócić na plan serialu. Po raz ostatni widzowie mogli go obejrzeć w odcinku „Serialu według Kiepskich” z 2015 roku. Rok później ceniony satyryk zmarł. Pod koniec życia poruszał się na wózku inwalidzkim.

Jego mogiła znajduje się na Cmentarzu Przeźmierowo koło Poznania. Został pochowany obok żony oraz syna. Przed śmiercią cierpiał na przewlekłe zapalenie płuc. Doznał też kilku rozległych wylewów.

bohdan-smolen-oto-grob

Fot. Super Express

Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński? Tylko bystrzaki odpowiedzą na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Który z nich był premierem w latach 2007 - 2014?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rząd chce wprowadzić zakaz używania fajerwerków. Projekt ustawy już w Sejmie

  • W oknie życia znaleziono 11-miesięcznego chłopca. Jest reakcja policji i MOPS-u

  • Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega: kierowcy pod wpływem stracą samochody

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >