Goniec.pl
TRICOLORS/East News/Facebook/Lech Wałęsa

TRICOLORS/East News/Facebook/Lech Wałęsa

Michał Żebrowski wspiera Lecha Wałęsę. Opublikował emocjonalny wpis

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Michał Żebrowski na swoim profilu na Instagramie ostatnimi czasy publikował wyłącznie posty związane z tacierzyństwem. Nie da się ukryć, że narodziny pierwszej córki były dla aktora ważnym wydarzeniem. Ten artykuł nie będzie jednak dotyczył jego dzieci, a nieco starszego pupila, a raczej idola. Jest nim były prezydent Lech Wałęsa.

Michał Żebrowski nigdy nie ukrywał, jak bardzo ceni sobie działalność polityka. Bez trudu mianował go „bohaterem narodowym” w podcaście „Wojewódzki & Kędzierski” w Onecie. Żona aktora Aleksandra, była gościem tego samego odcinka programu „Kuba Wojewódzki”, co właśnie Wałęsa. Dzięki temu małżeństwo Żebrowskich mogło bliżej poznać laureata Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku.

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa pilnie trafił do szpitala. Lekarze podają mu tlen

CZYTAJ DALEJ

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Michał Żebrowski wspiera byłego prezydenta

Niestety, prezydent Polski w latach 1995-2000 aktualnie przebywa w szpitalu. Kilka dni temu zemdlał i trafił pod stałą opiekę lekarzy, jednak teraz nie zagraża mu już niebezpieczeństwo. Jego zięć, nomen omen o tym samym imieniu – Lech Artur Wałęsa – poinformował, że na ten moment nie ma żadnych niepokojących informacji.

W czwartek pacjent podał do wiadomości publicznej informacje, że czuje się już lepiej. „Kolejny dzień… światło w tunelu” – doświadczeni latami obecności Wałęsy w mediach nie podejmujemy się wyjaśnienia, co dokładnie autor tych słów miał na myśli.

Na łamach Wirtualnej Polski syn prezydenta, Jarosław, przekazał, że ojciec najprawdopodobniej w piątek wróci do domu cały i zdrowy. A na pewno dopieszczony przez gości, bowiem odwiedziła go nawet prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Michał Żebrowski nie krył emocji

Uszczerbek na zdrowiu spowodował, że Michał Żebrowski zatroskał się o zdrowie swojego idola. Postanowił opublikować w mediach społecznościowych fotografię z Lechem Wałęsa, do której dołączył krótki, acz dosadny komentarz. Nie ulega wątpliwości, że postać prezydenta będącego z wykształcenia elektrykiem budzi w Żebrowskim podziw i wielkie uznanie.

- Szanowny Panie Prezydencie, czekamy na Pana ❤ - napisał.

W październiku ubiegłego roku, w wywiadzie dla kanału Youtube „Mateo Brunetti”, Michał Żebrowski powiedział:

- Wydaje mi się, że w życiu zapominamy o całych miesiącach, latach, tygodniach, a pamiętamy chwile. Pamiętamy wieczory, momenty, których nie chcemy nigdy zapomnieć. […] One są wyryte w naszej pamięci. Staram się zbierać te chwile – rzekł, mają zapewne na uwadze chwile spędzone nie tylko w towarzystwie najbliższych, ale także legendy gdańskich "stoczniowców".

Lech Wałęsa pod presją

Mamy nadzieję, że Lech Wałęsa również zapamięta chwilę okazania gestu wsparcia ze strony Michała Żebrowskiego, który zrobił to na łamach swojego Instagrama. Zwłaszcza że postać Wałęsy nie jest już tak nieskazitelna, jak niegdyś. Były prezydent oskarżany jest przez przeróżne środowiska o bycie tajnym współpracownikiem komunistycznych władz działającym pod pseudonimem „Bolek”. Twierdzą oni, że Lech Wałęsa podpisał dokument, w którym zgodził się na tę współpracę. Nie ma jednak żadnych dowodów mogących potwierdzić ten fakt.

Lech Wałęsa stanowczo zaprzecza tym zarzutom, a nawet je potwierdza.

Postać Lecha Wałęsy z biegłem lat budzi co raz więcej kontrowersji, jednak nie można zaprzeczyć faktom, które jasno dowodzą temu, że Wałęsa miał duży wpływ na to, co działo się na przełomie roku 1989/1990 i wcześniej. Jego postać ma tyle samo „plusów dodatnich”, co „plusów ujemnych”, jednak w środowisku znanych aktorów i innych osób popularnych w przestrzeni publicznej były prezydent cieszy się – jak widać w przypadku Michała Żebrowskiego – niesłabnącym poparciem.

Z ankiety, jaką przeprowadził CBOS w 2016 roku wynika, że duża część polskiej opinii publicznej (40%) jest zdezorientowana i nie wiem, co sądzić na temat wiarygodność Lecha Wałęsy. To, że rzeczywiście współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa za pewnik uznaje 34% badanych. 14% respondentów nie daje temu wiary.

Badanie przeprowadzono po publikacji przez Instytut Pamięci Narodowej dokumentów z domu zmarłego gen. Czesława Kiszczaka, które miały świadczyć o współpracy Lecha Wałęsy z komunistycznymi władzami w latach 1970 - 1976.

Zapadła decyzja w sprawie „Świata według Kiepskich". Nina Terentiew podała powód

Znane i lubiane polskie seriale wracają po wakacjach 2022. Znamy konkretne daty

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów polskich seriali. Powoli kończy się wakacyjna przerwa, a to oznacza, że już niebawem na szklanym ekranie będziecie oglądać dalsze losy waszych ulubionych bohaterów. Poznaliśmy konkretne daty premier nowych sezonów. Kiedy nowe odcinki "M jak miłość", "Barw szczęścia" czy "Wojennych dziewczyn"? Sprawdźcie w naszej galerii.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Lech Wałęsa ujawnił, jakie ma plany na walentynki. Wielu złapie się za głowę

  • Skandal w rosyjskiej telewizji. Zaproponowano niebywałą kwotę za głowę Lecha Wałęsy

  • Lech Wałęsa wkrótce wyjdzie ze szpitala? Jego asystent zdradził, co dzieje się z byłym prezydentem

Źródło: Goniec.pl

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >