Goniec.pl
Michał Wiśniewski opublikował w sieci zdjęcie z księdzem

Instagram.com m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski stanął w obronie Kościoła

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Michał Wiśniewski w wieku 14 lat przystąpił do kościoła protestanckiego i nie kryje, że jest osobą uduchowioną i starającą się żyć w zgodzie z sumieniem. Niedawno gwiazdor opublikował w sieci zdjęcie z księdzem Arkadiuszem Nowakiem i zdecydował się na szczere wyznanie.

Przy okazji publikacji archiwalnego zdjęcia ze swojej kolekcji, Michał Wiśniewski zdecydował się podzielić z fanami głęboką refleksją na temat hejtu kierowanego obecnie w stronę Kościoła Katolickiego w Polsce. Piosenkarz zdradził również prawdę o swojej spowiedzi, którą odbył przed ślubem z Martą „Mandaryną” Wiśniewską.

Michał Wiśniewski jest protestantem

Gwiazdor nie unika w rozmowach z dziennikarzami tematu swojej wiary. Jako 14-latek przystąpił do kościoła protestanckiego, a jego starsze pociechy zostały ochrzczone. W przypadku młodszych dzieci Wiśniewski postanowił pozostawić im wybór wyznania, o którym będą mogły zadecydować, gdy dorosną.

Niedawno Michał Wiśniewski opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z księdzem Arkadiuszem Nowakiem. Fotografia z pozoru wygląda na zwyczajne pamiątkowe zdjęcie, jednak gwiazdor postanowił skorzystać z okazji i podzielił się z fanami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi ostatniego hejtu, skierowanego w stronę przedstawicieli Kościoła katolickiego.

- Znalazłem zdjęcia z księdzem Arkiem Nowakiem i pomyślałem, że przy całym hejcie na kościół zapominamy, że on składa się z ludzi, bardzo często tak wartościowych jak on, którzy mimo poświęcenia Jezusowi znajdują czas dla zwykłych ludzi. Pokazują, że kościół katolicki ma też przyjazną twarz i potrafi zbliżać nie dzielić - podkreślił Wiśniewski.

Piosenkarz zaznaczył, że choć zwyczajowo nie dyskutuje się o sporcie, religii i polityce, tym razem musi zrobić wyjątek. Jego zdaniem kierowanie nienawiści wobec całej instytucji Kościoła katolickiego jest krzywdzące wobec tych członków Kościoła, którzy starają się żyć zgodnie z jego przykazaniami i pomagać innym ludziom.

Michał Wiśniewski już wcześniej deklarował w wywiadach, że jego zdaniem Polacy nie są narodem katolickim, a jedynie przywiązanym do tradycji, bowiem w życiu codziennym nie kierują się choćby przykazaniem miłosierdzia.

- Grzeszymy, nie trzymamy się reguł, które są w Biblii zapisane. Z drugiej strony, jesteśmy tylko ludźmi. Ale trzeba sobie powiedzieć wprost, że najczęściej odwalamy pańszczyznę. To tak, jak z wędrowcem przy stole wigilijnym: ludzie szykują kolejne nakrycie, ale jakby ktoś rzeczywiście przyszedł, to najprawdopodobniej byśmy go nie wpuścili do domu - mówił gwiazdor w rozmowie z redakcją „Na Żywo”.

Na koniec swojego wpisu o religii, który zamieścił na Instagramie, Michał Wiśniewski wspomniał spowiedź, którą odbył przed ślubem z Mandaryną. Gwiazdor przyznał, że bardzo się bał, bo jako ewangelik spowiadał się do tej pory tylko przed Bogiem.

- [...] ta rozmowa/spowiedź przyniosła mi ulgę - wyznał gwiazdor.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >