Mężczyzna przywiązał ciało ojca do dachu auta i pojechał do krematorium
Historią mieszkańca indyjskiego stanu Uttar Pradeś zainteresowali się dziennikarze dziennika „India Today”, którzy opisali ją na łamach gazety. Mężczyzna samodzielnie odwiózł ciało ojca do krematorium w Agrze . Wykorzystał w tym celu samochód osobowy, do którego dachu przymocował zwłoki.
Mężczyzna wiózł zwłoki ojca na dachu
Mężczyzna był także zmuszony do samodzielnego przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej . Zdjęcie niewielkiego auta przewożącego nietypowy ładunek natychmiast obiegło media społecznościowe. Dziennikarze wskazali, że mieszkańcy Indii muszą obecnie mierzyć się z wielogodzinnym oczekiwaniem na karetkę pogotowia.
Szpitale w Agrze oraz pobliskich Mainpuri i Firozabad nie przyjmują pacjentów. Inny obywatel Indii, Nitish Kumar z Dehli, przez dwa dni musiał mieszkać z ciałem własnej matki. Służby medyczne zainteresowały się jego problemem dopiero po upływie tego czasu.
W ciągu ostatniej doby w Indiach zanotowano 2771 przypadków śmierci z powodu COVID-19 i jego powikłań . Zarejestrowano także 323 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest krytyczna od wielu dni.
Bilans nowych infekcji jest nieco niższy od rekordu pobitego w poniedziałek, który wynosił 352 991 przypadków. Niestety, to szósty dzień z rzędu, kiedy liczba zakażeń wyniosła ponad 300 tys. Spadek może wynikać z mniejszej ilości wykonywanych testów na obecność niebezpiecznego patogenu.
Premier Indii Narendra Modi apeluje do obywateli, by poddawali się szczepieniom przeciwko COVID-19 i zachowywali szczególne bezpieczeństwo w związku z „lawiną zakażeń”. W miastach, których obywateli pandemia dotknęła najmocniej, ciała poddawane są kremacji w prowizorycznych obiektach w parkach i na parkingach.
Ciężko chorzy godzinami oczekują na szpitalnych parkingach na przyjęcie. Indie od początku pandemii odnotowały 17,64 mln przypadków zakażeń koronawirusem oraz 197 894 zgonów w związku z COVID-19 . Eksperci twierdzą, że te dane mogą być znacznie zaniżone.
Kraj jest obecnie w trakcie negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi, które ogłosiły w poniedziałek, że zamierzają przekazać do 60 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca innym krajom.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
-
11-latek wyszedł z domu i już nie wrócił. Dopiero po 27 latach rodzice poznali prawdę
-
Proboszcz wymyślił „kolędę” w maju. To nie żart, mieszkańcy podzieleni