Goniec.pl
Stan zdrowia Bogumiły Wander nie uległ polepszeniu

MW TRICOLORS/East News

Bogumiła Wander choruje na Alzheimera. Nie pamięta już, że była gwiazdą

16 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Od roku Polska wie, że uwielbiana gwiazda TVP, Bogumiła Wander, zmaga się z chorobą Alzheimera. "Najpiękniejsza spikerka z Woronicza" nie pamięta swojej niezwykłej kariery. Mąż dziennikarki, żeglarz Krzysztof Baranowski nie ukrywa, że jego ukochana mimo dobrego samopoczucia fizycznego w kwestii zdrowia psychicznego znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

- To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu - mówił jakiś czas temu w rozmowie z se.pl mąż Bogumiły Wander, Krzysztof Baranowski.

edward dymek grob

Edward Dymek został pochowany w kwaterze dla bezdomnych. Jego grób może przestać istnieć

CZYTAJ DALEJ

Najbliższa spikerce osoba wprost wyznaje, że mimo łączącego ich uczucia, kobieta nie jest już w stanie go poznać. - Jest w bardzo dobrej formie fizycznej - dodawał mąż Bogumiły Wander.

Stan zdrowia Bogumiły Wander

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przebywająca w ośrodku w Konstancinie Bogumiła Wander nie mogła spotykać się ze swoim ukochanym. W przypadku osób chorych na Alzheimera każda dłuższa rozłąka jest trudna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W maju Krzysztof Baranowski przekazał, że pamięć legendarnej spikerki TVP została mocno ograniczona. - Bogusia żyje już w innym świecie - szczerze wyznał żeglarz.

Mąż Bogumiły Wander dodał, że dzięki ponownemu umożliwieniu odwiedzin w konstancińskim ośrodku nie gaśnie w nim nadzieja, że jej stan umysłowy dzięki częstszym kontaktom jeszcze się poprawi.

- Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może się coś zmieni - wskazywał Krzysztof Baranowski w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Szwankuje tylko psychika

W czasie swoich kolejnych wizyt u legendy polskiej telewizji Krzysztof Baranowski podkreśla, że fizycznie jego żona jest w świetnym stanie. Humor, mimo postępującej choroby Alzheimera, nie opuścił Bogumiły Wander, która przed laty olśniewała uśmiechem na ekranie.

- Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła - dodawał dla "Dobrego Tygodnia" mąż spikerki.

Poza nierozpoznawaniem drugiego męża, dla którego przewróciła swoje życie do góry nogami, Bogumiła Wander nie ma również świadomości, że jej osoba to inspiracja dla całej rzeczy młodych spikerek.

Przed laty wspominała swoją karierę w TVP

Jedna z najjaśniejszych gwiazd Telewizji Polskiej stanowi wzór do naśladowania dla dziennikarek występujących na wizji. Jej profesjonalizm oraz podejście do wykonywanej pracy podziwiane jest nawet, mimo iż jej kariera przed kamerą rozpoczęła się w 1965 roku.

- Transmisja się skończyła, a widzowie zamiast mnie zobaczyli puste krzesło... Nie było wtedy komórek i nie można mnie było zawołać - relacjonowała swoją wpadkę Bogumiła Wander w książce "Prezenterki" autorstwa Aleksandry Szarłat.

Wspomnienie dotyczyło sytuacji, gdy Bogumiła Wander otrzymała upomnienie. Po pogrzebie Breżniewa to właśnie ona miała wygłosić mowę końcową, jednak nie doszło do tego, gdyż nikt nie poinformował czekającej w kolejce w bufecie Bogumiły Wander.

Łezka sama napływa do oka. Poruszający widok grobu Pawła Królikowskiego przed Wszystkimi Świętymi

Slajd 1 z 5

Grób Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowych na Powązkach. Tuż przed 1. listopada sprawdziliśmy, jak prezentuje się obecnie jego grób. / fot. Irmina Jach

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: plotek.pl, interia.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski z córką i synem

Gwiazdy

Michał Wiśniewski nagrał piosenkę z córką. Powstaje teledysk do ich wspólnego utworu

Czytaj więcej >
Joanna Opozda-Królikowska i Antek Królikowski

Gwiazdy

Joanna Opozda źle znosi ciążę. Aktorka ma problemy zdrowotne

Czytaj więcej >
Basia Kurdej-Szatan

Gwiazdy

Barbara Kurdej-Szatan lubi imprezować. Zaskoczyła fanów szczerym wyznaniem

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gwiazdy

Jacek Kurski nie czekał na ostateczne pozwolenie. Ruszyły prace przy "Sylwestrze Marzeń"

Czytaj więcej >
AKPA/Podlewski

Gwiazdy

Kasia Cichopek w zalotnej kreacji na urodzinach "Bayer Full"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Królowa życia" przeszła metamorfozę. Wynik finalny podzielił internautów

Czytaj więcej >