Goniec.pl
Facebook

Facebook

Matka opublikowała zdjęcie swojego dziecka i ostrzegła rodziców. Dziewczynka doznała udaru cieplnego

2 Maja 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jessica Abma opublikowała zagadkowe zdjęcie swojego dziecka w mediach społecznościowych. Dziewczynka z zaczerwienioną twarzą leżała w swoim łóżku i nie można było jej dobudzić. Opowiedziała, co jej się przytrafiło, choć nawet nie wychodziła z domu.

To, co spotkało jej córkę, miało być ostrzeżeniem dla innych rodziców. Niedługo wiele dzieci może znaleźć się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać o tym, co robić w podobnej sytuacji.

Władimir Putin chce wykorzystać Naddniestrze a potem zaatakować Mołdawię?

The Times: Władimir Putin wykorzysta Naddniestrze, a później zaatakuje Mołdawię. "Kreml już podjął decyzję"

CZYTAJ DALEJ

Matka pokazała zdjęcie swojej córki. Dziewczynka doznała udaru cieplnego, a nawet nie wyszła z domu

Jessica Abma zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie swojej kilkuletniej córeczki, Anastasii. Podkreśliła, że był to jeden z najgorszych momentów w jej życiu - dziecko nie reagowało ani na dotyk, ani na wypowiadane do niego słowa.

Anastasia miała zaplanowaną popołudniową drzemkę w swoim pokoju. Kiedy przyszła jednak pora na to, żeby się obudzić, dziewczynka w ogóle nie reagowała - miała również całą czerwoną twarz. Jessica natychmiast zadzwoniła po karetkę.

Okazało się, że dziecko padło ofiarą udaru cieplnego... we własnym łóżku. Dziewczynka nie musiała nawet wychodzić z domu, bo przegrzała się w swoim pokoju, leżąc pod kocykiem.

- Nie miałam pojęcia, jak gorąco było w łóżku, dopóki nie zobaczyłam jej całej rozpalonej i zmoczonej od potu, z czerwoną buzią. Nie mogłam jej dobudzić przez kilkanaście minut - pisała matka.

Kiedy na miejscu pojawiło się pogotowie, Anastasia została poddana reanimacji. Spadł jej również bardzo poziom cukru i po podaniu sacharozy (znanego nam pod postacią najzwyklejszego cukru), dziecko zaczęło się wybudzać - było wystraszone i bardzo płakało.

- To jest dla mnie nauczka i mam nadzieję, że będzie to ostrzeżenie dla innych matek. Sprawdzajcie pokoje oraz łóżeczka dzieci, ponieważ mogą one być tak samo niebezpieczne, jak przebywanie w gorące dni w samochodzie - ostrzegała Jessica w rozmowie z "The Sun".

Na zewnątrz jest coraz cieplej i podobne zdarzenia mogą mieć miejsce również w naszych domach. Zadbajmy możliwie o odpowiednią temperaturę w pokojach oraz nawodnienie naszych dzieci oraz osób starszych - te dwie grupy są szczególnie narażone na udar cieplny. Warto pamiętać również o naszych zwierzętach i zapewnić im na czas upałów maty chłodzące oraz dużo wody.

fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Z pewnością każdy pamięta uroczą Shirley Gladys Wright, bratanicę Kazimierza Pawlaka z filmu "Kochaj albo rzuć" Sylwestra Chęcińskiego. Jej wujek był w prawdziwym szoku, gdy dowiedział się, że brat Jaśko ma czarnoskórą córkę. Szybko jednak przekonał się do niej, a rasistowskie uprzedzenia odeszły w niepamięć. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Wcielająca się w postać Shirley amerykańska aktorka Duchyll Martin Smith przed występem w "Kochaj albo rzuć" miała za sobą tylko jedną rolę w filmie "The Monkey Hustle", gdzie partnerował jej popularny gwiazdor z "Obcego: 8 pasażera Nostromo", czy przygód Jamesa Bonda, Yaphet Kotto. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.
Niestety występy w dwóch uznanych dziełach nie przyniosły jej wielkiej kariery. Po "Kochaj albo rzuć" na ekranie pojawiła się dopiero w 2010 r. w niewielkiej roli w filmie "Innocent", który przeszedł bez wielkiego echa. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.

Pamiętacie Shirley z trzeciej części "Samych swoich"? Sprawdziliśmy czym gwiazda zajmuje się dzisiaj

Polscy kinomani dobrze pamiętają postać Shirley z komedii "Kochaj albo rzuć". Jak odtwórczyni roli radzi sobie dzisiaj w show-biznesie? Sprawdziliśmy co u niej słychać. / fot. "Kochaj albo rzuć", Studio Filmowe Iluzjon, 1977.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Katarzyna Cichopek zamieściła jedno zdjęcie i spłynęła na nią fala krytyki. O co poszło?

  • Sonntagszeitung: Alina Kabajewa urodziła Putinowi dwóch synów

  • Matura z języka polskiego 2022. O której zaczyna się matura podstawowa, a o której matura rozszerzona?

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Youtube/Krzysztof Bach

Lifestyle

Pierwsza komunia święta nieomal skończyła się pożarem. Dekoracje stanęły w ogniu

Czytaj więcej >
Facebook/Christy West Warner

Lifestyle

Właściciel zmarł i zostawił swojego psa. Zwierzę na pogrzebie zrobiło coś niespodziewanego

Czytaj więcej >
Paragon

Lifestyle

Majówka 2022. Odwiedzili restauracje w Zakopanem. Na widok paragonu złapali się za głowę

Czytaj więcej >
Krem

Lifestyle

Przykry finał wakacji. Kupili w Tajlandii krem do opalania, który zniszczył ich skórę

Czytaj więcej >
Pixabay/Emilia_Baczynska

Lifestyle

Wielkanoc 2022. Co symbolizują jajka i baranek? Wielkanocne tradycje w Polsce

Czytaj więcej >
Pixabay/Kalasancjusz

Lifestyle

Wielkanoc 2022: Jakie ciasta piecze się na Wielkanoc? Najlepsze przepisy na świąteczne wypieki i pieczone mięsa

Czytaj więcej >