Goniec.pl Wiadomości Mateusz Morawiecki nagrał krótki film z okazji Dnia Kobiet. Internauci się nie hamowali
Twitter.com/@MorawieckiM

Mateusz Morawiecki nagrał krótki film z okazji Dnia Kobiet. Internauci się nie hamowali

8 marca 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Nietypowe nagranie Mateusza Morawieckiego trafiło do sieci. Premier z okazji Dnia Kobiet zwrócił się do wszystkich pań. - To wy czynicie ten świat lepszym, pokazujecie, że troska jest ważniejsza niż władza - powiedział premier. Polki nie doceniły gestu szefa rządu.

Biała koszula bez marynarki, jeden storczyk i makieta samolotu to jedyne elementy zrobionego z ręki nagrania Mateusza Morawieckiego . Premier postanowił wieczorem 8 marca opublikować film skierowany do kobiet .

- Drogie panie, 8 marca to takie święto, które wnosi trochę radości i światła, zwiastuje też zwykle wiosnę - powiedział Mateusz Morawiecki. Czego jeszcze życzył kobietom?

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

We wtorek wieczorem na profilach Mateusza Morawieckiego opublikowano nagranie, które wygląda jak film zrobiony w zaciszu domowym lub przytulnym biurze prezesa Rady Ministrów.

Trzymając w ręce kamerę, premier postanowił przypomnieć, jak bardzo ceni kobiety . Przypomnijmy, że jeszcze niedawno nie popierał on Strajku Kobiet, gdzie maszerowało wiele osób w sprzeciwie wobec zabrania kobietom prawa do decydowania o własnym ciele .

8 marca Polki liczyć mogą jednak na słowa uznania. - W tym szczególnym dniu chciałbym się zwrócić właśnie do was: to wy czynicie ten świat lepszym, to wy pokazujecie - słyszymy na nagraniu. To jednak nie koniec.

"Dajecie piękno i spokój"

Komplementów w stosunku do pań padło z ust Mateusza Morawieckiego jeszcze więce j. W opinii premiera to właśnie kobiety udowadniają, że troska "jest ważniejsza niż władza" a " współpraca jest ważniejsza niż rywalizacja ".

- To wy dajecie światu piękno i pokój i chciałbym też, w tym szczególnym dniu tego życzyć - wam i nam wszystkim, i sobie, żebyśmy 8 marca, za rok, wszyscy mogli świętować ten dzień w pełnym bezpieczeństwie i pokoju - dodał Mateusz Morawiecki.

W komentarzach osoby, które podziękowały premierowi za życzenia... praktycznie nie ma . Przeważa ostra krytyka szefa rządu , która punktuje niemal wszystkie dotychczasowe działania, które stoją w sprzeczności z wtorkowymi słowami.

Internauci miażdżą życzenia premiera

Wśród komentarzy pojawia się zdjęcie Mateusza Morawieckiego ściskającego dłoń Marine Le Pen . Pod fotografią pada pytanie "Do przyjaciółki już dzwoniłeś z życzeniami?". Jest to jeden z łagodniejszych form krytyki premiera i jego życzeń z okazji Dnia Kobiet.

- Nie przymuje takich zyczen. Palowaliscie nas,jednej z nas zlamsliscie rękę, przez drakonskie prawo kobiety umieraja z powodu sepsy od marwego, niezdolnego do zycia plodu. Niszczycie nasze prawa i wpedzacie nasze rodziny w biede a dzieci indoktrynujecie. Precz! (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisała jedna z internautek.

Miażdżąca krytyka pod życzeniami Mateusza Morawieckiego
Miażdżąca krytyka pod życzeniami Mateusza Morawieckiego

Źródło: twitter.com

Premiera krytykują również mężczyźni. - Żałosny jesteś "Premierze", jeszcze niedawno policja na pana rozkaz pałkami teleskopowymi biła Polskie kobiety, które walczyły o swoje prawa - czytamy w sekcji komentarzy. - Zapomniał o gehennie niektórych kobiet, dla których on nic nie znaczy - dodaje inna osoba.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport