Goniec.pl
Maria Kaczyńska miała sekret

East News AGENCJA SE

Maria Kaczyńska miała wyższe wykształcenie

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Maria Kaczyńska wzbudzała pozytywne emocje wśród wielu Polaków i cieszyła się niemałym poparciem. Wiele osób jednak nie wie, jak zmieniło się jej życie w 2005 roku. Wówczas zostałą pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej. Zaskoczeniem może okazać się jej wykształcenie. Żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego ukończyła trójmiejską uczelnię wyższą.

Wiecznie w cieniu funkcji pełnionej przez męża, wiecznie uśmiechnięta i szczera – Maria Kaczyńska nigdy nie wychodziła przed szereg, ale cieszyła się dużym zaufaniem i poparciem wśród pokaźnej części Polaków. Tragicznie zmarła pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej dla wielu pozostała tajemnicą.

W 2005 roku w życiu Marii Kaczyńskiej zaszły ogromne zmiany. Żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego wielokrotnie powtarzała, że moment, w którym została pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej, okazał się przełomowy. Wówczas nie wiedziała jeszcze, że będzie miał wpływ także na jej śmierć.

Nieznana i lubiana Maria Kaczyńska

W rozmowie z mediami Maria Kaczyńska przyznała, że początkowo nie spodziewała się, że bycie pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej aż tak zmieni jej życie. O kulisach życia u boku jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków opowiedziała między innymi w książce „Obrączki. Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich”.

W Polsce nadal nie poświęca się wystarczającej uwagi pierwszym damom. Można wręcz odnieść wrażenie, że te kobiety po prostu pojawiają się w pakiecie ze swoimi partnerami, przygotowując się całe życie do tej roli. W rzeczywistości jednak muszą pożegnać się ze swoim dotychczasowym życiem.

[EMBED-243]

Tak było też w przypadku Marii Kaczyńskiej. Żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniła, że zapłaciła wysoką cenę. Nagle stała się osobą publiczną, najbardziej rozpoznawalną ze wszystkich żon. Jednak zaznaczyła również, że nie żałuje tej zmiany.

Cieszyła się, że mogła zająć się wieloma pożytecznymi i ciekawymi sprawami. Podkreśliła jednak, że zawsze pozostała sobą i o tym powinny pamiętać jej wszystkie następczynie – by urząd nie zmienił ich sumienia. Żona Lecha Kaczyńskiego wyraziła przekonanie, że jej to się udało.

Maria Kaczyńska była ekonomistką

Nie wszyscy wiedzą, że Maria Kaczyńska miała wyższe wykształcenie. Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej została absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Rabce. Informacje o jej dalszej edukacji przekazał portal Super Express.

Po zdobyciu średniego wykształcenia żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego dostała się na Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Sopocie, która obecnie jest częścią Uniwersytetu Gdańskiego. Po zakończeniu studiów była ekonomistką.

Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej zginęła wraz z mężem w katastrofie smoleńskiej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. Para prezydencka została pochowana w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >