Goniec.pl
Małgorzata Trzaskowska skrytykowała Andrzeja Dudę?

TRICOLORS/East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Małgorzata Trzaskowska złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Małgorzata Trzaskowska podczas ostatniej kampanii wyborczej zyskała dużą popularność. Żona prezydenta Warszawy w oczach wielu Polaków była godną następczynią Jolanty Kwaśniewskiej, która - jak wynika z sondaży - jest najbardziej lubianą pierwszą damą. Jej najnowszy wpis, mimo że z pozoru niewinny, może zdenerwować Agatę Dudę.

Małgorzata Trzaskowska postanowiła złożyć życzenia z okazji Dnia Dziecka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Małżonka Rafała Trzaskowskiego wykorzystała moment, by wypowiedzieć się na tematy polityczne. Agata Duda, która stoi murem za swoim mężem, z pewnością nie będzie zachwycona.

Małgorzata Trzaskowska skrytykowała Andrzeja Dudę?

Małgorzata Trzaskowska nie kierowała swoich słów bezpośrednio w stronę Andrzeja Dudy, jednak nie sposób domyślić się, że obiektem krytyki był właśnie prezydent. Nie jest tajemnicą, że działaczka społeczna marzyła o tym, by to jej mąż został głową kraju.

Żona Rafała Trzaskowskiego, która sama jest matką dwójki pociech, postanowiła celebrować publicznie Dzień Dziecka. Na jej profilu pojawił się wpis z życzeniami dla najmłodszych. Wpis przeszedłby z pewnością bez echa, gdyby nie kilka zdań, którymi go skończyła.

- Kochane dzieciaki, życzę wam, abyście czerpały z życia pełnymi garściami! Abyście budowały przyszłość w kraju uśmiechniętym, otwartym, zielonym, gdzie nie musicie protestować przeciwko opresyjnej i nieuczciwej władzy i niszczeniu środowiska a prezydent nie jest obciachem - po prostu w normalnym, nowoczesnym europejskim kraju - napisała Małgorzata Trzaskowska.

Internauci natychmiast zauważyli, że życzenia żony Rafała Trzaskowskiego mają drugie dno. Kobieta w zdecydowany sposób wyraziła swój brak poparcia dla obecnie panującej władzy i prezydenta, który od początku pierwszej kadencji jest bohaterem licznych memów i żartów.

Po I turze wyborów prezydenckich Małgorzata Trzaskowska bardzo zaangażowała się w kampanię wyborczą męża. Towarzyszyła Rafałowi Trzaskowskiemu podczas wieców wyborczych i deklarowała wsparcie dla organizacji działających na rzecz kobiet, dzieci czy osób chorych.

Małżonka polityka zapowiadała, że będzie rzeczniczką Polek w sprawach społecznych. Mimo że nie jest osobą zaangażowaną w politykę, doskonale poradziła sobie zarówno podczas kampanii, jak i podczas strajków, które wybuchły po ogłoszeniu bulwersującego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat niezgodności aborcji z powodu ciężkich wad płodu z Konstytucją.

Małgorzata Trzaskowska, tak jak inne obywatelki naszego kraju, maszerowała ulicami Warszawy i oferowała wsparcie aktywistkom. Nie bez powodu krajowe media porównywały ją do Jolanty Kwaśniewskiej, która udowodniła, że rola pierwszej damy nie musi ograniczać się tylko do pełnienia funkcji reprezentacyjnych.

Agata Duda z kolei jest krytykowana za bierność i milczenie w sprawach, które wymagają poparcia ze strony władz. Żona Andrzeja Dudy nie angażuje się w sprawy polityczne, a jej wpisy w mediach społecznościowych ograniczają się do fotografii ze spotkań, które odbywa. Widzielibyście Małgorzatę Trzaskowską w roli pierwszej damy?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >