Goniec.pl
TVP

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info. Poprowadzi poranny program

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Maciej Dolega pożegnał się z TVN i przeszedł do TVP Info. Dziennikarz ogłosił, że zmienia stację i poprowadzi teraz program "Wstaje dzień". Widzom, którzy przyzwyczaili się do widoku prezentera ten transfer nie przypadł do gustu. W

Maciej Dolega pracował w TVN od 2012 roku. W tym czasie dał się poznać przede wszystkim jako prezenter prognozy pogody. Dziennikarz ogłosił w czwartek, 8 kwietnia, że zmienia barwy i dołącza do redakcji TVP Info. Teraz poprowadzi poranny program „Wstaje dzień” razem z Anną Popek i Adamem Gizą.

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP

Dolega pożegnał się z widzami TVN za pomocą wpisu w mediach społecznościowych, w którym jednocześnie poinformował o swoim przejściu do konkurencji. Dziennikarz podziękował za lata pracy, a także przyznał, że w TVP, w którym rozpoczynał swoją przygodę z telewizją, wciąż ma wielu przyjaciół.

- Drodzy, dołączam do ekipy TVP Info, poprowadzę m.in. program „Wstaje dzień” .TVP to miejsce, w którym zacząłem swoją przygodę z TV. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania - napisał Maciej Dolega w mediach społecznościowych.

[EMBED-377]

Internauci komentują transfer dziennikarza

Ten zaskakujący transfer nie spodobał się w wielu widzom TVN-u, a także internautom, którzy postanowili dość dosadnie skomentować zmianę pracy dziennikarza. - Nie będę już pana oglądać - pisali jedni - Tylko nie TVP - dramatyzowali inni, a kolejni dodawali: - No to już się z panem żegnamy. Pojawiały się również pytania: - Dlaczego TVP?

Wśród komentarzy pojawiały się również bardziej filozoficzne, zahaczające o motywację oraz etykę dziennikarską: - Czy na pewno telewizja, w której pan zaczynał, to ta sama telewizja, do której pan przechodzi? - pytali internauci na portalach społecznościowych.

Maciej Dolega szukał nowych wyzwań

Według kolegów z poprzedniej pracy Macieja Dolegi dziennikarz od zawsze chciał poprowadzić duży program stacji telewizyjnej, jak choćby „Dzień Dobry TVN”, a w stacji mógł liczyć wyłącznie na prezentowanie prognozy pogody. Prawdopodobnie oferta TVP Info wydała się pod tym względem na tyle atrakcyjna, że postanowił z niej skorzystać.

Jarosław Olechowski, Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nie ukrywał, że zatrudnienie Macieja Dolegi to element polityki polepszenia oferty programowej TVP Info. Zdradził również, że w najbliższej przyszłości możliwe są kolejne transfery od konkurencji.

[EMBED-243]

- W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju - mówił portalowi wirtualnemedia.pl.

Według nieoficjalnych informacji, jakie przekazał Wprost decyzja Macieja Dolegi może być podyktowana również względami finansowymi. TVP oferuje zdecydowanie lepsze warunki pracy dziennikarzom, których zatrudnia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś gorzko wspomina udział w "Tańcu z gwiazdami". "Poczułem się, jakby ktoś napluł mi w twarz"

Czytaj więcej >
Monika i Zbigniew Zamachowscy

Gwiazdy

Monika Richardson stanęła w obronie męża, jednocześnie wbiła mu szpilę

Czytaj więcej >
Beata Kozidrak

Gwiazdy

Beata Kozidrak może liczyć na wsparcie byłego męża. Andrzej Pietras nie ma żalu do piosenkarki

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Żona nie zgodziła się, by Wiesław Gołas został pochowany w Alei Zasłużonych. Znamy powód

Czytaj więcej >
Robert i Monika Janowscy

Gwiazdy

Robert Janowski świętuje wspólnie z żoną. Spływają gratulacje z okazji rocznicy ślubu

Czytaj więcej >
Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >