Goniec.pl
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wrócili do Polski

Piotr Molecki/East News

Kwaśniewscy wrócili do Polski, by zaszczepić się przeciw COVID-19

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od grudnia ubiegłego roku mieszkali w Szwajcarii. Była para prezydencka wyjechała z Polski tuż przed świętami, by towarzyszyć siostrze polityka, która niedawno straciła męża. Sytuacja epidemiologiczna i choroba oboj

Na początku lutego Kwaśniewscy poinformowali, że zakazili się koronawirusem. Aleksander Kwaśniewski przeszedł zakażenie wyjątkowo ciężko. Uporczywy kaszel, gorączka i duszności doprowadziły w końcu do hospitalizacji. Małżonka byłego prezydenta zniosła zarażenie znacznie lepiej. W placówce spędziła zaledwie dwa dni. Niestety, później jej stan uległ pogorszeniu.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wrócili do Polski

Aleksander Kwaśniewski w jednym z wywiadów poinformował, że uwielbiana przez Polaków pierwsza dama borykała się z nieprzyjemnym powikłaniem COVID-19. Jolanta Kwaśniewska cierpiała na ostre zapalenie nerek. Na szczęście, udało jej się przezwyciężyć chorobę.

Były prezydent, choć tęsknił za Polską, bardzo chwalił organizację szwajcarskiego rządu i systemu medycznego. Przyznawał, że tamtejsze społeczeństwo jest zdyscyplinowane, dlatego respektowanie zasad sanitarnych jest dużo prostsze. Także tam widoczne jest jednak wyraźne zmęczenie przedłużającą się pandemią.

Podczas rekonwalescencji państwu Kwaśniewskim towarzyszyli córka Aleksandra, zięć oraz ich pies. Długie spacery wpływają korzystnie na stan zdrowia i formę byłej pary prezydenckiej. Jeszcze na początku miesiąca żadne z nich nie było pewne, czy chce wracać do kraju.

- Powrót w środku ostrego lockdownu nie ma sensu, tutaj mamy więcej możliwości choćby spacerów i w miarę normalnego życia - mówił Aleksander Kwaśniewski, dodając, że nie chcą utrudniać nikomu życia swoim powrotem, dlatego ta wizja leżała dotąd w dalekiej perspektywie.

Teraz Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zawitali do Polski, by przyjąć drugą pierwszą szczepionki przeciw COVID-19. Oboje zostali zaszczepieni preparatem Pfizer/BioNTech i nie odczuli żadnych skutków ubocznych. Po raz kolejny mają stawić się w przychodni w połowie maja.

Były prezydent deklarował, że byłby gotowy zaszczepić się także preparatem firmy AstraZeneca. Stwierdził, że wybrzydzanie jest w tym momencie nie na miejscu, bo tylko masowe szczepienia mogą powstrzymać rozprzestrzeniający się patogen.

- Nie ma co wybrzydzać, tylko należy się zaszczepić! To w skali światowej jedyny sposób, żebyśmy z COVIDEM wygrali. Wykonano 6 mln szczepień. To coś znaczy - mówił Aleksander Kwaśniewski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >