Kuriozalna wpadka w "19:30". Widzowie od razu to zauważyli, posypały się komentarze
W sobotnim wydaniu głównego programu informacyjnego TVP "19:30" sprytne oko widza znów wychwyciło wpadkę. W trakcie jednego z materiałów pokazano pewną grafikę. Internauci od razu zauważyli, że coś jest nie tak. W sieci natychmiast posypały się liczne komentarze.
Kolejna wpadka w "19:30"
Sobotnie wydanie "19:30" w Telewizji Polskiej poprowadziła Joanna Dunikowska-Paź. Po najważniejszych informacjach z Polski prowadząca zapowiedziała reportaż dotyczący historii 16-letniej transpłciowej uczennicy z Wielkiej Brytanii, która została brutalnie zamordowana.
W materiale TVP widzowie usłyszeli o tym, że w ciągu ostatniego roku liczba przestępstw dokonywanych na osobach transpłciowych wzrosła o 11 proc. Na dowód tego pokazano grafikę, która nie do końca była rzetelna. Widzowie od razu zauważyli, że przedstawione proporcje są mocno zaburzone.
Widzowie wychwycili kolejną wpadkę w "19:30"
Widzowie od razu zwrócili uwagę na feralną grafikę, a w internecie posypały się liczne komentarze. Internauci zwracają żartobliwie uwagę, że ekipa w TVP chyba nie została całkowicie wymieniona.
No, no. Takiego wykresu nie powstydziłaby się TVP z poprzednich lat - czytamy.
Prawie wyszło - napisał dziennikarz gazeta.pl Jacek Gądek.
Widać grafik został im z poprzedniej ekipy.
ZOBACZ: Absurdalna wpadka w "19.30" TVP. Nawet dziecko nie zrobiłoby takiego błędu
Ufff, widać, że część załogi TVP utrzymała swoje stanowiska.
Ludzie się zmieniają, ale człowiek od wykresów został.
Wpadka w "19:30" jak w dawnych "Wiadomościach"?
Wszelkie komentarze internautów nawiązujące do podobnych praktyk sprzed zmiany w TVP, w dawnych "Wiadomościach" mają swoje uzasadnienie m.in. w wykresie, jaki dawny program informacyjny Telewizji Polskiej pokazał przy materiale dotyczącym migracji.
ZOBACZ: Monika Sawka pojawiła się na antenie TVP i się zaczęło. Widzowie postawili sprawę jasno
Na pytanie: "Jak oceniasz politykę francuskiego rządu w sprawie migracji?", 74 proc. ankietowanych odpowiedziało, że źle, 25 proc., że dobrze, a 1 proc. ankietowanych nie miał zdania w tym temacie. Na graficznym wykresie te proporcje także zostały wówczas mocno zaburzone.