Goniec.pl > Wiadomości > Książę Harry upokorzony tuż przed koronacją. Tego się nie spodziewał
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 06.05.2023 14:05

Książę Harry upokorzony tuż przed koronacją. Tego się nie spodziewał

None
Instagram @sussexroyal

Koronacja króla Karola III to główny temat dzisiejszego dnia. Na liście gości pojawił się książę Harry, którego na chwilę przed uroczystością spotkało solidne upokorzenie. Syn monarchy długo to zapamięta.

Książe Harry upokorzony przed koronacją

Książę Harry to młodszy syn króla Karola III i księżnej Diany. W 2018 roku poślubił amerykańską aktorkę Meghan Markle, a ich związek wywołał sporo kontrowersji wśród Brytyjczyków. Para powitała na świecie dwoje dzieci - Archie'go i Lilibet. 

Wiele osób sceptycznie podchodziło do tego małżeństwa. Meghan jest bowiem starsza od swojego męża, poza tym ma już za sobą nieudane małżeństwo. Sporo domysłów budził również konflikt księżnej Sussex z rodziną. 

Darmowe sanatorium dla tych emerytów. Wszystko dzięki nowym przepisom

Książę Harry i Meghan Markle odeszli z rodziny królewskiej

Książę Harry i jego żona Meghan Markle w 2020 roku opuścili rodzinę królewską, rezygnując ze wszystkich obowiązków. Jakiś czas później wystąpili w programie Oprah Winfrey,  gdzie opowiedzieli o życiu w brytyjskiej monarchii. Podczas wywiadu oskarżyli krewnych między innymi o rasizm i złe traktowanie Meghan. 

Jakby tego było mało, Harry i Meghan stali się bohaterami serialu Netflixa, w którym również nie zabrakło zarzutów wobec monarchii. Czarę goryczy przelała równie wymowna autobiografia młodszego syna Karola III.

Książę Harry upokorzony przed koronacją króla Karola III

Choć książę Harry nie wypowiada się ostatnio zbyt pochlebnie na temat rodziny, król Karol III postanowił zaprosić go na koronację. Tuż przed uroczystością czekało go jednak spore upokorzenie. 

Podjęto decyzję, że 38-latek zasiądzie podczas ceremonii dopiero w trzecim rzędzie. W sieci zawrzało, a internauci zgodnie twierdzą, że  stanowi to formę degradacji. Wygląda na to, że dzisiejsza uroczystość nie będzie sprzyjała zażegnaniu toporu wojennego.