Goniec.pl
złodziej zostawił kartkę i oddał łupy

Marek BAZAK/East News/o2

Ksiądz znalazł w parafii kartkę od złodzieja

13 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Niezidentyfikowany łupieżca okradł kościół Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. O sprawie pewnie by zapomniano, gdyby nie fakt, że sprawca zamieszania doszedł do wniosku, że odda to, co sobie przywłaszczył. Dodatkowo, napisał list, w którym przeprosił za swój czyn. Wzruszony tym faktem ksiądz chce nagrodzić postawę złodzieja.

Mówi się, że każdy popełnia błędy, ale najważniejsze to, by się na nich uczyć. Tę starą prawdę wziął sobie chyba do serca pewien drobny złoczyńca z Bielska Podlaskiego, który postanowił odkupić swoje winy z przeszłości i zwrócił zagrabiony dawniej łup.

norwegia zamach

Norwegia. Napastnik strzelał do ludzi z łuku. Są ranni i zabici

CZYTAJ DALEJ

Oddał łup i przeprosił

Cenne przedmioty zginęły parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Po jakimś czasie zostały jednak oddane, lecz sprawcy do dziś nie zidentyfikowano. Zostawił on po sobie jedynie list, w którym szczerze przeprosił za wyrządzone krzywdy.

- Zwracam to, co sobie kiedyś przywłaszczyłem. Przepraszam - napisał skruszony do księży opiekujących się świątynią. Ci byli w prawdziwym szoku i postanowili rozwiązać sprawę w zaskakujący sposób.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nagroda dla złoczyńcy

- I jak nie wierzyć, że Opatrzność strzeże. Uczciwy złodziej. Tacy też bywają, którzy 1 października, po długim czasie, przywłaszczone rzeczy zwracają i jeszcze słowa przeprosin wnoszą. Złodzieju! Przeprosiny przyjęte - mówi duchowny z bielskiej parafii.

Jak na nowoczesnego księdza przystało, kapłan postanowił rozpuścić wici za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poinformował więc, że przewidział nagrodę dla złodzieja za jego szlachetne zachowanie.

Grzesznik nie musi się obawiać, gdyż duchowny wcale nie oczekuje od niego, że ten ujawni swoją tożsamość. Jedyne czego wymaga, to podania szczegółowych informacji o jego skoku na świątynię.

Na nawróconego złodzieja czeka 100 złotych nagrody. Nagroda może zostać przekazana anonimowo. Wystarczy udowodnić, że jest się właściwą osobą, najlepiej udzielając odpowiedzi na pytania o to, jakie rzeczy zostały skradzione, gdzie i kiedy oraz w jaki sposób trafiły ponownie w posiadanie parafii.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Jackowski

Lifestyle

Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny kryzys

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees - zdjęcie ilustracyjne

Lifestyle

100-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Czytaj więcej >
Pexels/JESHOOTS.com

Lifestyle

Filmowe hity dnia. "Jurassic World" na TVN

Czytaj więcej >
ftalany

Lifestyle

Jesz go codziennie. Zabija 100 tysięcy osób rocznie, lepiej natychmiast przestań

Czytaj więcej >
Gdzie na grzyby?

Lifestyle

Gdzie na grzyby? Na zachodzie kraju zbierzesz ich najwięcej

Czytaj więcej >
Od marca sygnał DVB-T telewizji naziemnej będzie zastępowany DVB-T2

Lifestyle

Już w marcu rozpocznie się proces zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w Polsce

Czytaj więcej >