Goniec.pl

materiały własne Iberion; Facebook.com/Parafia pw. Św. Anny w Niewodnej

Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, nie żyje. Parafianie w żałobie

20 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nie żyje ksiądz Henryk Czajka. Parafia w Niewodnej przekazała tragiczne wiadomości o odejściu 60-letniego duszpasterza. Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, a próby jego uratowania nie przyniosła efektów. Parafianie są zdruzgotani i pewne jest, że pogrzeb ks. Henryka Czajki zgromadzi prawdziwe tłumy. 

Nie żyje 60-letni ksiądz. Koszmar w polskiej parafii

Nie żyje ksiądz z Podkarpacia. Ks. Henryk Czajka zmarł w niedzielę 19 marca. Jak przekazała parafia, gdzie służył kapłan, zasłabł on w czasie liturgii

- Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 60 lat zmarł ksiądz proboszcz Henryk Czajka - czytamy w komunikacie parafii pod wezwaniem św. Anny w Niewodnej.

paczkomat

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz zasłabł na ołtarzu. Niestety, nie udało się go uratować

Nagłe i niespodziewane odejście księdza Henryka Czajki zdruzgotało wiernych, którzy jeszcze niedawno spowiadali się u niego, czy przyjmowali z jego rąk komunię świętą. Pod informacją o śmierci księdza zaroiło się od pełnych żalu komentarzy. 

- Wspaniały katecheta - wspomina jedna z komentujących informację przekazaną przez parafię, gdzie służył ks. Henryk Czajka. - Bardzo dobrze księdza wspominam, gdy był w Gogolowie na parafii, dobry ksiądz i człowiek wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie - dodał smutno ktoś inny. - Ciężko w to uwierzyć - brzmi kolejny komentarz.

Większość osób, które miały okazję poznać księdza Henryka Czajkę, który zasłabł w trakcie niedzielnej mszy, odmawiają w jego imieniu modlitwę. Nie ma wątpliwości, że pogrzeb księdza zgromadzi tłumy. Znamy już szczegóły ostatniego pożegnania ks. Czajki

Dramat w polskiej parafii

Parafianie nie byli gotowi na to, że tak szybko będą żegnać proboszcza, który zmarł w wieku zaledwie 60 lat. Ks. Henryk Czajka miał jeszcze wiele pomysłów, ale los miał dla niego inny plan.

Kiedy odbędzie się pogrzeb ks. Henryka Czajki? Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już w poniedziałek 20 marca o godzinie 18. Ciało księdza zostanie przeniesione do kościoła. - Następnie odprawiona zostanie dodatkowa Msza Święta, a po niej różaniec - przekazała parafia, która straciła proboszcza.

To jednak nie wszystko. Po poniedziałkowych uroczystościach parafianie zgromadzą się ponownie we wtorek 21 marca. - O godzinie 11:00 w kościele odbędzie się czuwanie modlitewne wraz z różańcem - czytamy w komunikacie parafii. Godzinę później odprawiona zostanie msza pogrzebowa, a ciało ks. Henryka Czajki zostanie złożone w grobie na cmentarzu parafialnym w Niewodnej.

pogodynka

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ
Robert Lewandowski zmienił oblicze meczu FC Barcelona kontra real Madryt

Robert Lewandowski zmienił oblicze El Classico. Wystarczyło jedno dotknięcie, fani w euforii

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragedia na S8. Nie żyje młoda kobieta idąca poboczem. Kierowca zatrzymał się 2 kilometry dalej
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]