Goniec.pl
Krzysztof Stanowski ma spore kłopoty? / Kanał Sportowy

Kanał Sportowy

Krzysztof Stanowski ma poważne kłopoty? Media: Komornik wszedł na jego konto

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Krzysztof Stanowski ma spore kłopoty? Portal press.pl podał informację o tym, że komornik wszedł na jego konto. Ma mieć to związek z przegraną przez dziennikarza sprawą z Dariuszem Tuzimkiem, dawnym wicenaczelnym "Przeglądu Sportowego".

Tuzimek wygrał ze Stanowskim sprawę o naruszeniu dóbr osobistych na początku 2022 roku. Wszystko przez insynuacje, jakich podejmował się względem swojego dawnego przełożonego obecny szef Kanału Sportowego.

Przemysław Babiarz na żywo skrytykował wydawcę TVP Sport. Miał powody

Przemysław Babiarz na żywo skrytykował wydawcę TVP Sport. Miał ważny powód

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Stanowski ma poważne kłopoty? Komornik wszedł na jego konto

Krzysztof Stanowski ma spore kłopoty? Dziennikarz wciąż bryluje w mediach, jeździ w egzotyczne miejsca i zarządza Kanałem Sportowym, którego widownia wciąż się powiększa. Wydawałoby się, że w takim wypadku trudno mieć kłopoty.

A jednak da się. Według portalu press.pl na konto dziennikarza wszedł komornik w związku z nieuregulowanym zadośćuczynieniem wobec Dariusza Tuzimka. Ponadto Stanowski, mimo zasądzonego obowiązku zamieszczenia przeprosin dla byłego wicenaczelnego "Przeglądu Sportowego", wciąż tego nie zrobił.

Wszystko zaczęło się po premierze książki Krzysztofa Stanowskiego "Stan futbolu", w której pojawiły się fragmenty wyraźnie oczerniające byłego przełożonego autora. Tuzimek nie puścił sprawy płazem i podał Krzysztofa Stanowskiego oraz wydawnictwo stojące za jego książką (i będące jednocześnie częścią koncernu zrzeszającego Kanał Sportowy) - Czerwone i Czarne - do sądu w sprawie naruszenia dóbr osobistych.

Sprawę udało mu się wygrać. Sąd nakazał zarówno Stanowskiemu, jak i wydawnictwu zamieścić oficjalne przeprosiny oraz zapłacić zadośćuczynienie poszkodowanemu dziennikarzowi. O ile Czerwone i Czarne wywiązało się z tego zadania, zamieszczając na swojej stronie oficjalne przeprosiny oraz płacąc zadośćuczynienie, o tyle Krzysztof Stanowski nie zrobił tego do dziś.

Według press.pl, konto Stanowskiego zajął komornik z Piaseczna, a obaj dziennikarze nie chcą komentować teraz tej sprawy. Zdaje się, że mimo oporu, należność wpłynie wreszcie na konto pomówionego Tuzimka.

To nie pierwszy raz, gdy Krzysztof Stanowski działa na krawędzi prawa, ale jeszcze nie posuwał się do całkowitego unikania odpowiedzialności za to, co zrobił. Trudno stwierdzić, na co czekał w tej sprawie, ale teraz może spodziewać się poważnych konsekwencji.

Instagram/magdapieczonkamakeup

Jan Bednarek i Julia Nowak wzięli ślub w Boże Ciało. Wszystko ukrywali do ostatniej chwili, mamy zdjęcia

Tego ślubu nikt się nie spodziewał. Piłkarz i jego WAG wzięli ślub prawie w tajemnicy. Wielkie święto reprezentanta Polski.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Press.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Materiały własne Iberion

Sport

Nie żyje polski olimpijczyk Rajmund Zieliński. Wybitny kolarz miał 82 lata

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Kamil Andruszkiewicz. Mistrz Polski w kickboxingu odszedł w niejasnych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nikku/Xinhua News/East News

Sport

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Katarzyna Fuks nie żyje. Znana polska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 37 lat

Czytaj więcej >
IMAGO/Siu Lau/Imago Sport and News/East News

Sport

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w barwach FC Barcelona. Sukces w trzy minuty

Czytaj więcej >
PAU BARRENA/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski nie może grać dla Barcelony. Nowe doniesienia, klub ma poważny problem

Czytaj więcej >