Goniec.pl
Andrzej Duda w Ukrainie

Jakub Szymczak / KPRP

Krzysztof Skiba komentuje zdjęcia Andrzeja Dudy z Ukrainy. Kpiące słowa

17 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

13 kwietnia Andrzej Duda wybrał się do Ukrainy wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Celem wizyty było przede wszystkim spotkanie oraz rozmowa z Wołodymyrem Zełenskim. Zdjęcia z wyjazdu głowy państwa były szeroko komentowane w sieci. Swój głos w dyskusji zabrał również Krzysztof Skiba.

O poranku 13 kwietnia media obiegła informacja, że Andrzej Duda jest już w pociągu do Kijowa. Do ostatniej chwili, ze względów bezpieczeństwa, sprawa utrzymywana była w tajemnicy. Wraz z polskim politykiem do Ukrainy wybrali się Alar Karis (prezydent Estonii), Egils Levits (prezydent Łotwy) i Gitanas Nausėda (prezydent Litwy).

bp bronakowski

Biskup Bronakowski oznajmił jeden zakaz na święta dla wszystkich Polaków

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda w Ukrainie

- Przybyliśmy dzisiaj do Kijowa, by stanąć obok prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, uścisnąć go i powiedzieć, że go podziwiamy – jego bohaterstwo, twardość w obronie kraju jego i jego współpracowników, wszystkich ukraińskich żołnierzy, którzy na co dzień walczą i oddają życie w obronie swojej ojczyzny – tak jak zapowiadał pan prezydent, bohatersko i bez ani jednego kroku w tył - mówił Duda podczas konferencji prasowej, podkreślając, że „sprawcy tych zbrodni odpowiedzialni nie tylko bezpośrednio, ale także i pośrednio ci, którzy wydali rozkazy; ci, którzy dali przyzwolenie na mordowanie, na zabijanie, na bombardowanie cywilów, muszą zostać ukarani przez międzynarodowe trybunały”.

W sieci szybko pojawiły się fotografie, dokumentujące pobyt prezydenta w Kijowie. O komentarz do zdjęć pokusił się m.in. Krzysztof Skiba, który opisał swoje odczucia we wpisie na Instagramie.

Krzysztof Skiba o Andrzeju Dudzie

- Żadne tam garnitury, marynarki czy smokingi. [...] Dziś w czasie wojny, wszyscy politycy ubierają się jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To on wylansował stylistykę militarną. Gdy po raz pierwszy pokazał się nie w garniturze, ale w zielonym, wojskowym podkoszulku, co było sygnałem, że jest blisko swoich ludzi, blisko żołnierzy, niemalże na froncie czy w okopie, obowiązuje stylistyka "na Zełenskiego" -  rozpoczął Skiba, następnie podkreślając, że podobne działania są nowością wśród polityków, również na przestrzeni lat historii.

Muzyk stwierdził, iż swoim wizerunkiem prezydent Ukrainy stara się pokazać tamtejszemu społeczeństwu równość z nim, bliskość oraz zaangażowanie w walki, co cechuje "prawdziwego przywódcę". Wobec Andrzeja Dudy oraz innych polskich polityków na najwyższych stanowiskach nie był już jednak tak uprzejmy.

- To musiało zrobić wrażenie także na polskich politykach. Dziś nie uświadczysz już tam nikogo w garniturze. Jedynie Prezes Jarosław nie dał się przebrać za żołnierza. I bardzo dobrze, bo wyglądałby jak szef oddziału krasnoludków. Jednak Mateusz czy Duduś od razu wskoczyli w militarny look, licząc na pozytywny efekt medialny. Złośliwi mogliby zauważyć, że Duda ma na tym zdjęciu kurtkę kuloodporną w rozmiarze Prezesa, ale nie czepiajmy się szczegółów. Ważny jest efekt wizerunkowy. Oto ich stroje mówią: Jesteśmy na froncie jak Zełenski. Walczymy ze złem i to zło pokonamy. Może urosną nam punkty procentowe poparcia - napisał Skiba.

Wpis muzyka spotkał się z ciepłym przyjęciem jego fanów. Nie przypadnie jednak raczej do gustu samym wymienionym polskim politykom, wobec których nie szczędził słów złośliwości.

Cały wpis muzyka możecie zobaczyć poniżej:

Pawel Wodzynski/East News

Można złapać się za głowę. Ile kosztują wielkanocne frykasy u Gessler, a ile w zwykłym sklepie?

Magda Gessler "U Fukiera" pokazała ofertę wielkanocną. Porównaliśmy ceny produktów z tym, co można dostać w polskich dyskontach.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim i studentką specjalizacji Afryka i Bliski Wschód. Pasjonuje się polityką i dobrym reportażem. Badam wpływ mediów społecznościowych na współczesne stosunki międzynarodowe oraz społeczeństwo irańskie. Po godzinach prowadzę autorski podcast "Jeszcze Bliższy Wschód".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.hedrzak@goniec.pl

Podobne artykuły

Marta Kaczyńska

Gwiazdy

Marta Kaczyńska w dzieciństwie przeżyła koszmar. Wiemy, co się stało

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek straciła pracę w TVN. Fot. Kapif

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek straciła pracę w programie TVN. Zaskakujące informacje

Czytaj więcej >
Maciej Mędrzycki z Milionerów nie żyje. Fot. kadr z programu Milionerzy, prod. TVN, wyd. 2022 r., Player

Gwiazdy

"Milionerzy". Uczestnik polskiej edycji zmarł w wieku 39 lat. W programie usłyszał pytanie o milion

Czytaj więcej >
"The Voice Senior" w okrojonym składzie. Kogo zabraknie w show? Fot. Kapif

Gwiazdy

Uczestnik "The Voice Senior" musiał zrezygnować. Rafał Brzozowski przekazał smutne wieści

Czytaj więcej >
Córka reprezentantka Francji była najpiękniejszą dziewczynką świata. Jak teraz wygląda? Fot. Facebook @thylaneblondeau

Gwiazdy

Thylane Blondeau uznano "najpiękniejszą dziewczynkę świata". Dziś ma 21 lat i zaskakuje wyglądem

Czytaj więcej >
świeca pixabay.com

Gwiazdy

Nie żyje George Ross Robertson. Był gwiazdą "Akademii Policyjnej"

Czytaj więcej >