Goniec.pl
Krzysztof Piątek Facebook/Krzysztof Piątek

Facebook/Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek wróci do Włoch. Salernitana nowym domem

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Daniel Gabryś

Udostępnij:

Krzysztof Piątek już niedługo może być zawodnikiem włoskiej Salernitany. Właściciel klubu intensywnie pracuje nad tym, by ściągnąć Polaka do siebie. Transfer wydaje się nieunikniony.

Kariera Piątka obfituje w kluby z włoskiej ligi. Każdy pamięta raczej jego świetne występy w CFC Genoa, dzięki którym zyskał on ogromną popularność w naszym kraju oraz za granicą. Mówiło się nawet, że w przyszłości zastąpi on Roberta Lewandowskiego. Potem jednak przyszedł trudniejszy okres oraz kontuzja, które wykluczyły go z gry oraz treningów w Herthcie Berlin.

FC Barcelona

Xavi prosi prezesa FC Barcelony o powrót Messiego do klubu. Zagra u boku Lewandowskiego?

CZYTAJ DALEJ

Krzysztof Piątek wróci do Serie A

Z włoską ligą Polak ma bardzo wiele pozytywnych wspomnień. Teraz będzie starał się pozyskać nowe w Salernitanie, choć nie będzie o to łatwo. Drużyna w poprzednim sezonie cudem uniknęła spadku, a to za sprawą zaledwie jednopunktowej przewagi nad Cagliari Calcio. Nie jest to zatem klub, w którym Krzysztof Piątek będzie się bić o najwyższe miejsca w rozgrywkach ligowych. Może on jednak pomóc mu odbudować formę, a także dać dużo przestrzeni do pokazania swoich umiejętności.

Od kilku tygodni włoscy dziennikarze piszą o potencjalnych transferach właściciela Salernitany. Bardzo często przewija się nazwisko naszego rodaka, a głos zabrał nawet sam Danilo Iervolino, który wypowiedział się w następujący sposób:

„Piątek jest najbliżej Salernitany. Intensywnie nad tym pracujemy, aby w ciągu kilku dni był do dyspozycji trenera. Mogę powiedzieć, że ten zawodnik jest bardzo szczęśliwy z gry we Włoszech, teraz dopinamy ostatnie szczegóły z Herthą Berlin" - powiedział Danilo Iervolinow w Tuttomercatoweb". 

Są jeszcze małe wątpliwości?

Dla Salernitany najważniejsze jest teraz sprowadzenie napastnika. To właśnie on ma pomóc drużynie w zdobywaniu bramek oraz poprawienia swojej pozycji w tabeli względem poprzedniego sezonu. Warto jednak dodać, że Krzysztof Piątek nie jest jedyną z opcji klubu.

Po wypowiedziach właściciela Salernitany można jednak stwierdzić, że Polak jest już o krok od powrotu do Serie A. Na nim pewnie transfery się nie zakończą, jeśli klub faktycznie chce przebić się do czołówki. Cudem unikając spadku ciężko stwierdzić, że zawiodło tylko jedno ogniwo w drużynie.

Źródło: facebook.com/ninesrestaurantsportsbar

Opinie o restauracji Roberta Lewandowskiego to prawdziwy hit. Internauci wykazali się ogromną kreatywnością, przedstawiamy najlepsze z nich.

Robert Lewandowski na początku października otworzył w Warszawie swoją restaurację, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednak prawdziwym hitem są opinie o niej zamieszczane w internecie. Przedstawiamy najśmieszniejsze z nich.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Daniel GabryśAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: daniel.gabrys@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Nie żyje Kamil Andruszkiewicz. Mistrz Polski w kickboxingu odszedł w niejasnych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nikku/Xinhua News/East News

Sport

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Sport

Katarzyna Fuks nie żyje. Znana polska siatkarka odeszła w wieku zaledwie 37 lat

Czytaj więcej >
IMAGO/Siu Lau/Imago Sport and News/East News

Sport

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w barwach FC Barcelona. Sukces w trzy minuty

Czytaj więcej >
PAU BARRENA/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski nie może grać dla Barcelony. Nowe doniesienia, klub ma poważny problem

Czytaj więcej >
PAU BARRENA/AFP/East News

Sport

Robert Lewandowski popisał się niesamowitym trickiem. Publiczność oniemiała z zachwytu

Czytaj więcej >